مسیر سبز
مسیر سبز

راست و دروغ حاشیه های "قلب یخی" مجموعه "قلب یخی"

راست و دروغ حاشیه های "قلب یخی" 
 مجموعه "قلب یخی"

راست و دروغ حاشیه های "قلب یخی"
مجموعه "قلب یخی" با انتشار اخبار ضد و نقیض پیرامون ادامه همکاری عوامل اصلی با این پروژه درگیر حاشیه‌های بسیاری شده‌است.

 حاشیه‌هایی که تهیه‌کننده این مجموعه ضمن تکذیب آن‌ها می‌گوید: نشانه‌هایی از منشأ این اخبار بدست آورده‌ایم.

 "قلب یخی" عنوان اولین مجموعه شبکه نمایش خانگی بود که کارگردانی آن را محمد حسین لطیفی برعهده داشت. این مجموعه در ابتدای ورود به بازار با حضور بازیگرانی چون حمید فرخ‌نژاد، الناز شاکردوست، امین حیایی، حسین یاری، حمید گودرزی، نسرین مقانلو، مهراوه شریفی نیا و... توانست با استقبال خوبی روبرو شود. اما این مجموعه تا به امروز فرازو نشیب‌های بسیاری را در برقراری ارتباط با مخاطبان بویژه در مرحله توزیع تجربه کرده‌است.سرآغاز حاشیه‌های جدید

چند روز پس از انصراف محمدحسین لطیفی از ساخت فصل سوم مجموعه "قلب یخی"، خبری مبنی‌بر ساخت یک مجموعه جدید با عنوان "ساخت ایران" به کارگردانی این کارگردان منتشر شد. طبق اعلام قرار است این سریال در 8 فصل دو قسمتی به بازار عرضه شود.

"ساخت ایران" سومین مجموعه شبکه نمایش خانگی است

فیلمبرداری این مجموعه در دو کشور ایران و فرانسه انجام خواهد گرفت و بهاره رهنما، فرهاد اصلانی، بهنام تشکر و پروین قائم مقامی از جمله بازیگرانی هستند که تا کنون جلوی دوربین رفته‌اند. خشایار الوند نویسنده و پیمان قاسم‌خانی به عنوان مشاور فیلمنامه‌نویس در این پروژه همکاری خواهند داشت. سید امیرپروین حسینی و منصور سهراب‌پور مشترکا تهیه‌کنندگی این سریال را برعهده خواهند داشت.

درست چند روز بعد، خبر پیوستن امین حیایی به‌عنوان بازیگر به پروژه جدید لطیفی منتشر شد تا حاشیه‌های قلب یخی به اوج برسد. خبری که منبع آن مشخص نشد و با انتشار تصاویر تست گریم این بازیگر به قطعیت رسید. برخی به استناد این خبر باردیگر روی جدایی حیایی از "قلب یخی" مانور دادند تا این بار حاشیه‌ها متوجه هر دو پروژه شود.جدایی، شکایت، آشتی!

همزمان با سفر تهیه‌کنندگان "ساخت ایران" به فرانسه برای بازدید لوکیشن‌های مجموعه، این بار خبر دیگری روی خبرگزاری‌ها قرار گرفت که باز هم حاشیه‌هایی به همراه داشت. در این خبر آمده بود: در پی شکایت تهیه‌کننده سریال "قلب یخی" از امین حیایی، مبنی‌بر داشتن قرارداد با این بازیگر، حیایی ناچار به ترک پروژه "ساخت ایران" به کارگردانی محمدحسین لطیفی شده است.  به استناد همین خبر امین حیایی که با انصراف از حضور در پروژه "قلب یخی" و با صحبت‌های اولیه به گروه "ساخت ایران" پیوسته بود به رغم عقد قرارداد، مجبور به ترک  این گروه شد.

شایعه جدایی امین حیایی از "قلب یخی" حاشیه‌ساز شد
 
در این خبر آمده بود: "پس از جدا شدن لطیفی از قلب یخی این بار نوبت به حیایی رسید تا به وی ملحق شود. اما ظاهرا تهیه‌کننده سریال "قلب یخی" بیکار ننشسته و از امین شکایت کرده تا مانع ادامه فعالیت وی در کنار لطیفی شود. براساس شکایت سیدکمال طباطبایی، از آنجا که مدت قرارداد حیایی با "قلب یخی به پایان نرسیده است قرارداد او با پروژه تازه قانونی نبوده‌ و بر همین اساس لغو شده‌است." همه چیز به ظاهر نشان از اختلافی عمیق میان عوامل نخستین مجموعه شبکه نمایش خانگی دارد! آیا این اختلاف واقعی است یا صرفاً نمود بیرونی یک خبرسازی و شیطنت رسانه‌ای؟
 


سکوت آقای تهیه‌کننده می‌شکند
 
چند روز پس از خبرسازی‌ و تحلیل بر مبنای شنیده‌ها، سیدکمال طباطبایی تهیه‌کننده "قلب یخی" که کمتر اهل اظهارنظر رسانه‌ای است، در گفت‌وگویی با خبرنگار مهر با تأکید بر اینکه "این خبرها تماما کذب است." آبی بر آتش حاشیه‌ها ریخت.
 
طباطبایی در این باره گفت: نمی‌دانم چطور یک خبر دورغ می‌تواند در رسانه‌های رسمی ما منتشر شود. بهتر بود هر رسانه‌ای قبل از انتشار این خبر با من صحبت می‌کرد و از صحت اخبار مطلع می‌شد.
 
مشکلی با حیایی و لطیفی نداریم
 
طباطبایی در ادامه درباره حضور امین حیایی در پروژه "قلب یخی" گفت: امین حیایی در فصل اول و دوم  "قلب یخی" با ما همکاری داشت و همزمان در چندین پروژه دیگر هم به ایفای نقش می‌پرداخت. چنین تعهدی بین ما نبود که او حق نداشته باشد همزمان با "قلب یخی" در فیلم دیگری باشد. در حال حاضر نیز عنوان می‌کنم او می‌تواند در هر پروژه دیگری حضور یابد.
 
وی ادامه داد: آقای لطیفی فصل اول مجموعه "قلب یخی" را ساختند و سپس به خارج از کشور رفتند و "پاریس تا پاریس" را کارگردانی کردند. هیچ مشکلی با این موضوع نداشته‌ایم. ما با امین حیایی و محمد حسین لطیفی رفیق هستیم. مشکلی نیز با هم نداریم.
 
این تهیه‌کننده تاکید کرد: باور کنید با شیوه‌های بهتر می‌توان برای یه مجموعه خبرسازی کرد. با رواج دروغ و شایعه نمی‌توان کار را جلو برد و مخاطب را جذب کرد. مطمئن باشید به زودی منبع خبرهای کذب را پیدا می‌کنم و در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهیم.

رسانه‌ها؛ مظنونین همیشگی!
 
قبول اظهارات اصلی‌ترین عوامل دو مجموعه در حال تولید برای توزیع در شبکه نمایش خانگی تنها یک  نتیجه دارد و آن اینکه باز هم مثل همیشه توپ در زمین رسانه‌ها افتاده‌است! صحت و یا کذب این اخبار زمانی مشخص می‌شود که فصل سوم مجموعه "قلب یخی" وارد بازار شود.
 
آن روز مشخص می‌شود آیا بازی حیایی در مجموعه "قلب یخی" واقعیت داشته‌است یا اختلافات و جدایی‌ها. تصویربرداری فصل دوم "قلب یخی" ساخته لطیفی مدت‌ها پیش به پایان رسیده و باید تا زمان توزع فصل جدید صبر کرد.


منبع: مهر باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید