هر روز!
هر روز!

راهنمای مکمل های بدنسازی برای مبتدیان با مکمل های بدنسازی

راهنمای مکمل های بدنسازی برای مبتدیان با مکمل های بدنسازی

راهنمای مکمل های بدنسازی برای مبتدیان
با مکمل های بدنسازی متعددی که در بازار موجود است، فهمیدن اینکه کدام مکمل ها ارزش خریدن دارند، می تواند گیج کننده باشد. اما متاسفانه تولید کننده های مکمل ها، در زمینه ی آموزش فعالیت کمی دارند و وقتی محصولی نمی تواند انتظارات را براورده کند، اغلب بسیار باعث نا امیدی می شود. این راهنما که در مورد مکمل های بدنسازی است، بررسی می کند که کدام مکمل ها موثرترند و ارزش خریدن دارند.
از همین ابتدا، ما باید یک موضوع را رد کنیم: هر مکملی (به غیر از برخی از مکمل های هورمونی که در واقع سازنده ی استروئیدها یا ترکیباتی هستند که در بدن به استروئید تبدیل می شوند)، به تنهایی کار کمی انجام می دهد. شما برای افزایش بافت عضلانی تان، به منبع فراوانی از مواد مغذی نیاز دارید که از قسمت های مختلف رژیم غذایی شما بدست می آید. بنابراین با در نظر گرفتن اینکه تمرین و رژیم غذایی استانداردی داشته باشید، مکمل ها، برایتان کمی مفید و کمک دهنده هستند.
حالا نگاهی می اندازیم به مکمل هایی که ارزش خریداری دارند:
اگرچه اصطلاح «پروتئین» بسیار زیاد استفاده می شود، اما طیف گسترده ای از مکمل های ممکن را پوشش می دهد. شما می توانید پروتئین وی (کنستانتره یا ایزوله)، پروتئین کازئین، پروتئین تخم مرغ، پروتئین سویا و بسیاری از انواع دیگر آنرا بخرید.
پروتئین وی، که شاید محبوب ترین محصول پروتئینی باشد، به دو شکل اصلی وجود دارد: وی کنستانتره و وی ایزوله. وی کنستانتره، معمولا در هر ۱۰۰ گرم، ۷۵ تا ۸۰ درصد پروتئین دارد و حاوی مقدار کمی چربی و کربوهیدرات است.
گزینه ی گران ترش، وی ایزوله است که در هر ۱۰۰ گرم، درصد بالاتری پروتئین دارد و حتی در مقایسه با وی کنستانتره، مقدار چربی و لاکتوز پایین تری دارد. همانطور که ممکن است حدس زده باشید، بین این دو محصول، وی ایزوله گزینه ی بهتری است، اما ضرورتی وجود ندارد که محصول بهتر را بخرید. تفاوت بین وی ایزوله و کنستانتره بسیار کم است. آنقدر کم است که آن را در مورد اکثر بدنسازان و ورزشکاران مهم نمی دانیم. بنابراین در اغلب مواقع کنستانتره بعلت قیمت ارزانتر، انتخاب بهتری است! اگر عدم تحمل لاکتوز دارید، مسئله فرق می کند و در اینصورت باید انواع ایزوله را انتخاب کنید.
همچنین به یاد داشته باشید که کیفیت تمام محصولات وی، یکسان نیست. هنگامیکه بدنبال یک محصول هستید مطمئن شوید که میزان پروتئین و گواهی های کیفیت آن را بررسی می کنید. مارک های معروفی مانند Reflex Nutrition و MyProtein ارزش نگاه کردن را دارند. پروتئین وی به سرعت هضم می شود، و در نتیجه برای مصرف در بعد از تمرین، ایده آل است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید