هر روز!
هر روز!

راهنمای گام به گام برگزاری مراسم عروسی راهنمای گام به

راهنمای گام به گام برگزاری مراسم عروسی 
 راهنمای گام به

راهنمای گام به گام برگزاری مراسم عروسی
راهنمای گام به گام برگزاری مراسم عروسی : راهنمای گام به گام برگزاری مراسم عروسی
: راهنمای گام به گام برگزاری مراسم عروسی
یران :در بیشتر عروسی ها، مدیریت عروس و داماد از صبح عروسی تا آخر مراسم با فیلمبردار است.
بنا به گزارش : این یک تجربه عمومی و همگانی است: همه ماهایی که ازدواج کرده ایم می دانیم که برای برگزاری یک مراسم عروسی خوب، چه کارهایی باید انجام بشود، اما اکثریت همین «ماها»، در روز عروسی معمولا گیج شده و نمی دانیم که باید چکار کنیم.
شگفتی اینجاست که نزدیکانمان نیز آنقدر درگیر مدیریت کارهای خودشان هستند که فراموش می کنند به ما بگویند باید دنبال چه کارهایی برویم، چه برنامه هایی را هماهنگ کنیم و زمان بندی مان چطور باشد، تا هم در چند ساعت مراسم عروسی و هم بازخوانی خاطرات آن در سال های بعد دچار تأسف و پشیمانی نشویم. خیلی ها دوست دارند که عروسی های خود را در همین روز ها ی عید بگیرند و در نتیجه، شاهد ترافیک سنگین مراسم های اینچنینی هستیم. این مطلب، یادآوری نکاتی است که معمولا فراموشی آنها در روز عروسی، عواقب بدی به همراه داشته و دارد.
آرام باشید و زیرک روز عروسی بیشتر مردم همراه با استرس طی می شود؛ استرس سنگین اینکه آیا همه کار ها به نوبت و طبق برنامه انجام می شود یا خیر؟ نخستین و مهم ترین سفارش این است که آرام باشید. امروز با خودتان تصمیم بگیرید هر اتفاقی که افتاد آرام باشید و سریع دنبال یک راه حل بگردید. امروز تصمیم بگیرید که زیرک باشید. هر اتفاقی اعم از خرابی وسایل، دیر رسیدن ماشین و ترافیک سنگین، تصادف ناگهانی پریشان تان نکند.
تیم تشریفات داشته باشید در مراسم های بزرگ گاهی دلخوری هایی هم پیش می آید. یادتان نرود که یک عذر خواهی ساده می تواند جلوی یک کینه طولانی مدت را بگیرد تیم تشریفات، یک جورهایی همان مدیریت اجرایی خودمان است و همه کارهای اجرایی، هماهنگی و... را انجام می دهد. شما نیازی نیست آنقدر خرج کنید. فقط یک تیم تشریفات از نزدیکان یا دوستان خود تدارک ببینید. معمولا در بیشتر عروسی ها، این مسئولیت به نفر باسابقه تر در مدیریت این جور مراسم سپرده می شود. نگران نباشید. این کار برای خود آنها هم جذاب است.
مسافت ها را حتما دریابید یکی از بزرگ ترین و همیشگی ترین مشکلات روزهای عروسی، دوری آرایشگاه عروس به آتلیه و نیز دوری این دو به تالار یا مکان اصلی برگزاری عروسی است. این مشکل با یک پیش بینی ساده، قابل حل است. سعی کنید این سه تا را نزدیک به هم بگیرید؛ به همین راحتی. در ضمن می توانید کارهای آتلیه را هم خودتان انجام بدهید اینطوری نگران نیستید که مبادا نامحرمی عکس های خصوص تان را ببیند.
این روز را طبیعی باشید در بیشتر عروسی ها، مدیریت عروس و داماد از صبح عروسی تا آخر مراسم با فیلمبردار است. این اتفاق جالبی نیست؛ چون نمی گذارد که طبیعی رفتار کنید و به کار و بار خودتان برسید. در روز عروسی باید کاملا راحت راحت باشید تا بتوانید طبیعی ترین رفتار را داشته باشید.
عکس با نزدیکان فراموش نشود ممکن است به واسطه استرس موجود و جو مراسم عروسی، فراموش کنید که با نزدیک ترین فامیل های خودتان عکس های اختصاصی بگیرید. به تیم تشریفات بسپارید که حتما این مورد را در فهرست برنامه ها بگنجانند. سعی کنید زودتر برسید اگر تأکید زیادی بر استفاده از آرایشگاه یا آتلیه ای خاص وجود دارد چاره ای نیست جز اینکه زودتر به آرایشگاه بروید و منتظر عروس خانم بمانید. باورتان نمی شود اگر بگوییم که درصد بالایی از عروس هایی که در آرایشگاه عروس کارشان تمام شده، بین 10دقیقه تا یک ساعت و نیم منتظر می مانند تا آقا داماد با ماشین عروس از راه برسد!

روز عروسی بیشتر مردم همراه با استرس طی می شود.
یک دقیقه را هم هدر ندهید وقتی که اول صبح و رأس ساعت مشخص شده عروس خانم را به آرایشگاه بردید، حالا باید سریع برگردید و به گلفروشی بروید. گلفروشی را از قبل هماهنگ کنید. سر ساعت بروید و ماشین را در اختیار گلفروشی قرار دهید. این کار بین یک تا چند ساعتی زمان می برد؛ بسته به نوع سفارش شما. از این زمان،نهایت استفاده را ببرید و هماهنگی بعدی را انجام دهید.
مراسم پذیرایی فراموش نشود مدیریت شیرینی و میوه و آب خنک آشامیدنی و شربت و سرانجام شام را حتما به نزدیکان خود بسپارید تا هم از حیف و میل شدن آنها جلوگیری شود و هم مطمئن شوید که از همه به خوبی پذیرایی شده است. درصورت نیاز میزهای خالی ىشده را هم دوباره پر کنید.
بازمانده ها را دریابید روز عروسی بیشتر مردم همراه با استرس طی می شود؛ استرس سنگین اینکه آیا همه کار ها به نوبت و طبق برنامه انجام می شود یا خیر؟ نخستین و مهم ترین سفارش این است که آرام باشید. امروز با خودتان تصمیم بگیرید هر اتفاقی که افتاد آرام باشید و سریع دنبال یک راه حل بگردید. یکی از رایج ترین مشکلات عروسی ها این است که آخر شب معمولا کمتر کسی به فکر مدیریت بازمانده های عروسی است که شامل میوه، شیرینی، شام و... می شود. این بازمانده ها برای بعضی از مراسم های بعدی، به کار می آیند. در این مواقع، معمولا کدورت هایی بین تالارچی ها و کارگران تالار با صاحبان مجلس عروسی پیش می آید. حتما انجام این کار را هم به تیم تشریفات تان بسپارید.
مدیریت خرید میوه و شیرینی خرید میوه های تازه و نیز شربت و شیرینی و کیک عروسی را از   همان ابتدای روز عروسی در فهرست برنامه های خود بگذارید. بهترین میوه ها اول صبح به میدان تره بار می رسد. چون خودتان نمی توانید بروید به یکی از فک و فامیل بسپارید که این کار را انجام بدهد یا اینکه به یکی از میوه فروش های معتمد محله بسپارید که این کار را انجام بدهد.
تشکر فراموش نشود مراسم که تمام می شود، مهمان ها می روند و میزبان ها و تیم تشریفات خسته و کوفته هستند. تشکر کردن را فراموش نکنید، بالاخص از اع

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید