هر روز!
هر روز!

راههایی برای مدیریت زندگی بدون مادرتان راههایی برای مدیریت زندگی

راههایی برای مدیریت زندگی بدون مادرتان 
 راههایی برای مدیریت زندگی

راههایی برای مدیریت زندگی بدون مادرتان
راههایی برای مدیریت زندگی بدون مادرتان : راههایی برای مدیریت زندگی فاقد مادرتان
: راههایی برای مدیریت زندگی فاقد مادرتان
مادرتان گزینه خوبی برای درددل کردن نیست
 
به گزارش : خیلی از دخترها بعد از رفتن به خانه بخت، فاقد اجازه و نظر مادرشان هیچ تصمیمی برای زندگی خود نمی گیرند. آنها اگر بخواهند آب هم بخورند، از مادرشان اجازه می گیرند. در مواردی این امر باعث کدورت در زندگی مشترک می شود و روابط زن و شوهر خراب می شود. مادرها فرشته های روی زمین هستند؛ ما هم این را قبول داریم و نمی خواهیم ارزش مادری و لطف حضور بزرگ ترها در زندگی را کمرنگ کنیم. مادرها به طور حتم صلاح فرزندان خود را می خواهند و حتما حرف هایی که می زنند از سر دلسوزی است و می خواهند تجربیات خود را در اختیار بچه ها بگذارند. واقعیت این است که خیلی از دخترها قبل از ازدواج تنها درس می خوانند و کلاس کنکور می روند و مدرک به مدرک های شان اضافه می کنند و بعد از ازدواج مادرشان می خواهد به آنها زن زندگی بودن را یاد بدهد. در این صورت است که گاهی کار خراب می شود و دلسوزی ها جای خودش را به عدم استقلال دختر در زندگی مشترک می دهد. در چنین شرایطی چاره چیست؟
احترام شما واجب است اولین چیزی که باید مدنظر داشته باشید و در تمام مدت خواندن این صفحه با خودتان تکرار کنید، این است که او مادر شماست و احترامش صد درصد و در همه شرایط واجب است. همچنین مطمئن باشید که نیت مادرتان کمک به شماست. اگر احساس می کنید که او بیش از حد در کارهای شما دخالت می کند به این دلیل است که در فرهنگ ما بسیاری از والدین هنوز نمی توانند بین حمایت و دخالت مرزی قائل شوند. شما فقط وقتی می توانید کاملا متوجه نگرانی مادرتان بشوید که خودتان مادر شده و فرزندتان را به خانه بخت فرستاده باشید. بنابراین با توجه به اینکه نیت او را می دانید، در هر شرایطی احترام او را حفظ کنید و با روی خوش و رعایت ادب سخن بگویید و حرف هایش را بشنوید.
فرمان زندگی تان را به دست بگیرید شما نمی توانید مرز بین حمایت و دخالت را به مادرتان آموزش دهید اما یک کار مهم تر می توانید انجام دهید. خودتان را و زندگی تان را مدیریت کنید. اگر کنار گود بایستید و بگذارید هرکس که آمد، مادر یا حتی دوست و همسایه، چیزی بگوید، نظری بدهد و شما مانند یک مجری فاقد اراده خواسته آنها را اجرا کنید، زندگی تان بعد از مدتی شبیه موش های آزمایشگاهی می شود که همه چیز را بر روح و روان و جسم آزموده اید. اما اگر شما با شوهرتان مانند یک مدیر عمل کنید، فرمان زندگی تان را به دست بگیرید و برای کارها و آینده تان برنامه داشته باشید و طبق آن پیش بروید، دیگر کسی نمی تواند نظرش را به شما تحمیل کند.
با مادرتان درد و دل نکنید مادرتان اگر بفهمد شما و همسرتان چندساعت است که با هم قهر کرده اید، نظرش نسبت به زندگی مشترک شما و همینطور خوبی های دامادی که تا دیروز همیشه دوستش داشته، عوض می شود قسمت بد ماجرا این است که وقتی شما با هم آشتی می کنید و همه چیز مثل روز اول می شود اما نظر مادر شما درباره شوهر و زندگی تان مثل روز اول نمی شود. اگر با همسرتان اختلاف دارید، مادرتان گزینه خوبی برای درددل کردن نیست.
 

مادر از روی علاقه ای که به شما دارد ممکن است کوچک ترین نکته منفی در زندگی شما را تاب نیاورد
 
یک گوش در باشد و یک گوش دروازه مادر شما از روی علاقه ای که به شما دارد ممکن است کوچک ترین نکته منفی در زندگی شما را تاب نیاورد؛ ممکن است مادرتان، مدام این اتفاقات را از دیدگاه خودش برای شما پررنگ کند که مثلا مادر همسرتان در فلان مهمانی وقتی شما وارد شدید، آنطور که باید تحویل تان نگرفت یا یا دخترخاله شما نخستین سالگرد ازدواج از همسرش انگشتر گران قیمتی کادو گرفته و شما به خوشبختی او نیستید زیرا فقط یک کیف هدیه گرفته اید.. گاهی چیزی که به چشم شما نیامده است، وقتی مادرتان می گوید و شما به آن فکر می کنید تبدیل به یک معضل غیرقابل حل می شود و واقعا دلخورتان می کند و حتی کار به مطرح کردن با همسر و شاید بروز عکس العمل به مادرشوهر هم می کشد، درصورتی که اصلا خودتان در ابتدا متوجه چنین اتفاقی نشده بودید. پس علاوه بر اینکه مدیریت زندگی تان را همانطور که پیش تر گفتیم برعهده دارید، مدیریت احساس تان را هم فراموش نکنید. ضرب المثل قدیمی «یک گوش در باشد و یک گوش دروازه» برای این روزهاست!
ادب را رعایت کنید گاهی با اینکه می دانید مادرتان خیر شما را می خواهد و به گمانش در حال حمایت از شماست اما دخالت هایش خیلی آزارتان می دهد. در چنین شرایطی بهتر است با زبان ملایم و رعایت ادب این موضوع را مستقیم به خود او بگویید. به هیچ وجه ازجمله «دخالت کردن» استفاده نکنید، همین که به مادرتان بگویید بزرگ شده اید و می توانید خوب و بد را تشخیص دهید و بهتر است اجازه بدهند مدیریت زندگی را یاد بگیرید، کافی است. بهتر است اضافه کنید که همیشه راهنمایی های او را دوست دارید و با جان و دل آنها را می شنوید و از آنها استفاده می کنید اما بگذارد کمی هم خودتان را محک بزنید.
مادرتان را خوشحال کنید مادر شما، خوشبختی تان را می خواهد. اگر در این صفحه گفتیم که نگذارید اختلافات تان را بفهمد، به این معنی نیست که نقش بازی کنید و با همسرتان مشکل داشته باشید اما بروز ندهید. شما تمام تلاشتان را بکنید که خوشبخت باشید. در این صورت مادر شما متوجه این تلاش ها، احساس ها و رضایتی که در خانواده تان وجود دارد، می شود.
 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید