هر روز!
هر روز!

رایج ترین سوالات در مورد چربی بدن رایج ترین سوالات

رایج ترین سوالات در مورد چربی بدن رایج ترین سوالات

رایج ترین سوالات در مورد چربی بدن
رایج ترین سوالات در مورد چربی بدن : رایج ترین سوالات در مورد چربی بدن
: رایج ترین سوالات در مورد چربی بدن
تعجب آور نیست که چربی توسط یک هاله ی منفی احاطه شده است. از همه مهم تر اینکه چربی، ماده ای است که هر رژیم گیرنده ای سعی می کند آن را از دست بدهد. اما آیا همه ی چربی ها بد هستند؟ چربی چه نقشی در بدن ما ایفا می کند؟ و هنگامیکه شما چربی از دست می دهید، این چربی به کجا می رود؟ ما برای پاسخ به سوالات شما درباره ی سوزاندن این کلمه ی سه حرفی وحشتناک، با متخصصان مشورت کرده و جدیدترین مطالعات را بررسی کردیم، که چکیده ی آنرا در ادامه می خوانید.
به گزارش در حالیکه غیر منطقی بنظر می رسد، اما خوردن، در واقع می تواند به شما کمک کند که چربی بسوزانید و وزن کم کنید! البته اگر مواد غذایی درستی را انتخاب کنید. مواد غذایی سرشار از پروتئین مانند گوشت بدون چربی، تخم مرغ، آجیل و حبوبات، برای تجزیه و هضم شدن، به کار و تلاش بیشتری نیاز دارند، بنابراین بدن شما مجبور است برای هضم آنها سخت تر کار کند (و کالری بیشتری بسوزاند).
مطالعه ای که در سال ۲۰۰۵ در مجله ی تغذیه ی بریتانیا منتشر شد، دریافت که افزایش پروتئین مصرفی به جلوگیری از افزایش مجدد وزن بعد از کاهش وزن کمک می کند، و مواد غذایی تند مانند فلفل هندی نیز ممکن است باعث افزایش سوخت و ساز بدن شود.
کپسایسین، ترکیبی که باعث تندی فلفل هاست، نه تنها به سرکوب اشتها کمک می کند، بلکه محققان دانشگاه پوردو دریافته اند که این ماده در واقع می تواند در افراد رژیم گیرنده، کالری سوزی را افزایش داده و هوس کردن را کاهش دهد.
باور کنید یا نه، خوردن چربی می تواند به شما کمک کند که چربی از دست بدهید. مشخص شده رژیم غذایی مدیترانه ای که به مواد غذایی سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ مانند سالمون اتکا دارد، حس سیری را افزایش داده و در نتیجه کاهش وزن را بیشتر می کند. مهمتر از همه، رژیم غذایی مدیترانه ای نسبت به رژیم های کم چرب در کاهش خطر ابتلای شما به حمله قلبی نیز موثرتر می باشد.
این کلیشه ی کاهش وزن، بارها و بارها مطرح می شود و پاسخ کوتاه به این سوال «بله» است. دکتر جان کندی، مدیر کاردیولوژی پیشگیرانه و سلامتی در بیمارستان مارینا دل ری در کالیفرنیا و نویسنده The Heart Health Bible می گوید: عضله، سنگین تر از چربی است، اما هنگام پاسخ به این سوال باید به یاد داشته باشید که یک کیلو، یک کیلوست، خواه عضله باشد، خواه چربی.
تفاوت در اینجاست که عضله، بسیار متراکم تر و فشرده تر از چربی است. اگر شما بخواهید یک سانتیمتر مکعب عضله را با یک سانتیمتر مکعب چربی مقایسه کنید، عضله واقعا سنگین تر خواهد بود. تمرینات قدرتی و سایر ورزش هایی که متحمل وزن می شوند، می توانند به عضله سازی و لاغر نگه داشتن شما کمک کنند.
این سوال مانند یک باور غلط کاهش وزن بنظر می رسد، اما در واقع درست است. عضله برای حرکت طراحی شده است، بنابراین انرژی را با سرعت بالاتری نسبت به چربی که برای ذخیره یا حفظ انرژی بکار می رود می سوزاند.
با اینحال کندی یاداوری می کند که یک کیلو عضله در حالت استراحت، حدود ۷ تا ۱۰ کالری در روز می سوزاند و چربی ۲ تا ۳ کالری. بنابراین برای ایجاد یک رژیم غذایی یا شکستن آن، روی عضله ی دو سر جدیدتان حساب نکنید.
دکتر برایان کوئبمن، مدیر NEW Program، یک برنامه ی کاهش وزن یکپارچه در اورنج کانتی کالیفرنیا، می گوید: در واقع هیچ تمرینی وجود ندارد که برای چربی سوزی از همه بهتر باشد. با اینحال آن نوع ورزشی که بیشترین کالری را خواهد سوزاند، تمرینی است که باعث شود یک عضله آنقدر سخت کار کند که مجبور شود برای پیدا کردن کالری کافی در جریان خون برای ادامه دادن تمرین، کوشش زیادی انجام دهد.
آهسته دویدن، تمرینات دوار، دویدن روی پله ها، نمونه های خوبی از تمرینات فوق العاده ی چربی سوز هستند. برای سوزاندن چربی، حداقل باید با ۷۰ درصد حداکثر ضربان قلبتان ورزش کنید. سعی کنید برای نظارت بر پیشرفت تان با یک نمایشگر ضربان قلب تمرین کنید، و بخاطر داشته باشید که ورزش بیش از حد دشوار، می تواند بیش از اندازه از ماهیچه های شما کار بکشد، و باعث شود که آنها در کالری سوزی، کمتر موثر واقع شوند.
ممکن است اخیرا شنیده باشید که می گویند ما چربی را بازدم می کنیم. این در واقع تا حدودی درست است. کوئبمن توضیح می دهد: هنگامی که یک شخص وزن کم می کند، تا زمانیکه بسیار گرسنه نشود، بدنش چربی جذب می کند. سپس بدن، چربی را به کربوهیدرات که می تواند بعنوان انرژی استفاده شود، تبدیل می کند و آن را به دی اکسید کربن، آب، و گرما متابولیزه می کند. دی اکسید کربن، گازی است که ریه ها بازدمش می کنند.
هر کسی که با اضافه وزن مبارزه می کند، به احتمال زیاد یک ناحیه ی مشکل دار دارد که وزن اضافی اش در آنجا انباشته شده است. در حالیکه این محل در افراد مختلف، متفاوت است، اما چربی خانم ها معمولا در باسن و کمر جمع می شود و مردان، بیشتر چربی شان را در ناحیه ی شکم ذخیره می کنند.
گمان می رود که چربی شکم، بسیار خطرناک باشد. تحقیقات نشان داده که این چربی اضافه در اطراف اندام های داخلی، خطر سلامتی بزرگتری نسبت به افزایش وزن در نواحی دیگر دارد. دور کمر بیشتر، نه تنها عامل افزایش شیوع دیابت نوع ۲ در بین مردم است، بلکه افرادی با وزن طبیعی که در ناحیه ی شکمشان چربی اضافه دارند، نسبت به افرادی با وزن طبیعی و نسبت نرمال دور کمر به دور باسن، سه برابر بیشتر در معرض مرگ های ناشی از بیماری های قلبی، و دو برابر بیشتر در معرض مرگ به علت های دیگر قرار دارند.
پاسخ منفی است. بدن شما دارای دونوع سلول چربی است، سفید و قهوه ای، که وظایف بسیار متفاوتی دارند. دکتر آرون سیپس، استادیار پزشکی در دانشکده ی پزشکی هاروارد می گوید: کار یک سلول چربی سفید، ذخیره ی کالری چربی برای استفاده در آین

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید