مسیر سبز
مسیر سبز

رقابت «پایان نامه» و «جدایی نادر از سیمین» برای اسکار!

رقابت «پایان نامه» و «جدایی نادر از سیمین» برای اسکار!

رقابت «پایان نامه» و «جدایی نادر از سیمین» برای اسکار!
این روزها بازار اظهارنظر درباره انتخاب نماینده ایران در مراسم اسکار داغ است. به تازگی نیز بهمن فرمان‌آرا با نگارش یادداشتی از این مساله سخن گفته که بهترین گزینه ایران برای شرکت در مراسم اسکار «جدایی نادر از سیمین» است و بهتر آن است که به جای هر اثر دیگری روی شانس این فیلم حساب باز شود. بخشهایی از یادداشت فرمان‌آرا را می‌خوانید:

گمانه‌زنی‌ها آغاز شده
هر ساله در این ایام صحبت از فیلمی که قرار است نماینده سینمای ایران در اسکار باشد به میان می‌آید و بالاخره چند نفر از خودی ها با احتساب تمام سیاست های غلط سینمایی در آخر فیلمی را انتخاب می کنند که تقریبا هیچ شانسی برای کاندیدا شدن ندارد.

پخش‌کننده مهمی به نام سونی کلاسیک
امسال هر فیلمی جز «جدایی نادر از سیمین» کاندیدای کشور ایران باشد، اتلاف وقت است چون این فیلم علاوه بر موفقیت مالی هنری، پخش‌کننده مهمی دارد به نام سونی کلاسیک و در ضمن برای فستیوال نیویورک انتخاب شده که خودش به اندازه 5 میلیون دلار تبلیغ مجانی نصیب این فیلم می‌کند.

احتمال انتخاب «پایان نامه»
البته این موفقیتها به معنی آن نیست که «جدایی نادر از سیمین» حتما جزو فیلمهای منتخب اسکار خواهد بود و اگر باشد حتما برنده خواهد شد ولی با پشتیبانی شرکت مهمی چون سونی کلاسیک حتما شانس بیشتری خواهد داشت تا فیلمی مثل «پایان نامه» که احتمال انتخاب آن به خاطر ارتباطات تهیه کننده و معاونت سینمایی بسیار زیاد است.

منبع: سینمای ما
باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید