هر روز!
هر روز!

رمز های موفقیت برای پولدار شدن : رمز های موفقیت

رمز های موفقیت برای پولدار شدن : رمز های موفقیت

رمز های موفقیت برای پولدار شدن
: رمز های موفقیت برای پولدار شدن
 
پولداری آرزوی هر پسر و دختر ایرانی هست که دلش می خواهد به برترین وضع زندگی و اقتصادی اش برسد ، ما روش هایی را برای بهتر زندگی کردن گردآوری کرده ایم و در ادامه میتوانید با رمز های موفقیت برای پولدار شدن ما را دنبال نمایید.
 
به گزارش : جیم بیلند راجرز «متولد ۱۹ اکتبر ۱۹۴۲-اهل دموپولیس ایالت آلاباما» یک سرمایه گذار آمریکایی و مفسر مالی پیروز هست که در حال حاضر در سنگاپور زندگی می کند. او یکی از پدیدآورندگان کوانتوم فاند «quantum fund»،استاد دانشگاه، نویسنده، مفسر اقتصادی هست.
 
نشریاتی چون تایم، واشینگتن پست و نیویورک تایمز، بارونز فوربز، فورچون، وال استریت جورنال، فایننشال تایمز و بسیاری دیگر از نشریاتی که در اساس اقتصاد یا فاینانس به فعالیت میپردازند به طور مستمر مقالاتی در مورد وی به چاپ رسانده اند. وی خود را پیرو مکتب اتریشی در اقتصاد می داند.
 
– آیا هیچ وقت فکر می کردید که روزی به جایی که امروز هستید خواهید رسید خیر، من هم مانند تمامی افرادی که به چنین موقعیتی دست یافته اند، غافلگیر شده ام. من مطمئنا می خواستم که در زندگی به جای خوبی برسم و حاضر بودم که برای آن به سختی کار کنم. من همۀ وقت می خواستم که زود بازنشسته شوم، ولی هیچ وقت فکر نمیکردم که این اتفاق گذشته از چهل سالگی ام به وقوع بپیوندد.
 
– وقتی متوجه شدید که نخستین میلیون ثروت خود را به دست آورده اید آیا وسوسه شدید که کمی کندتر به کارتان ادامه دهید؟ به روشنی روزی راکه ارزش خالص دارایی ام به یک میلیون دلار رسید، به یاد دارم، نوامبر ۱۹۷۷٫ آن موقع ۳۵ سال داشتم، و می دانستم که برای انجام کاری که می خواستم در ۳۷ سالگی – سنی که تصمیم گرفته بودم در آن برای ماجراجویی دست از کار بکشم – انجام دهم.به بیشتر از این ها نیاز دارم.
 
 
من اصلا باهوش تر از قسمت اعظمی از مردم نیستم، بلکه انگیزه ام برای کار و تحمل سختی، از انها بیشتر بود. من آماده بودم تا عقل سلیم را بیازمایم. اگر همۀ یک جور فکر کنند باز هم علت نمیشود که اشتباه نکنند و اگر بتوانید بفهمید که همۀ دارند اشتباه می کنند، به راحتی می توانید مقدار زیادی پول درآورید.
 

 
ارزان میخرم و گران می فروشم. من سعی می کنم کالایی را پیدا کنم که ارزان باشد و یک تغییر مثبت در حال اتفاق افتادن باشد. سپس به قدری مطالعه و پژوهش می کنم که قانع شوم درست فکر می کردم.
 
گرچه آن کالا هم باید به قدری ارزان باشد که اگر هم اشتباه کرده باشم خیلی ضرر نکنم.
 
معمولا هر باری که اشتباه می کنم به این علت هست که به اندازه کافی بررسی و مطالعه نکرده ام.هیچ وقت ارزش «انجام مسوولیت» را دست کم نگیرید. در دهه ۱۹۶۰، جنرال موتورز پیروز ترین شرکت جهان بود.
 
یک روز، یک تحلیلگر جنرال موتورز به جلسه هیات مدیره رفت و این پیغام را به آن ها داد: «ژاپنی ها دارند می آیند.» آن ها این حرف او را جدی نگرفتند.
 
ولی سرمایه گذارانی که مطالعه و بررسی های خودشان را درست و دقیق انجام می دادند سهام جنرال موتورز خود را فروختند و به جایش سهام تویوتا خریدند.من در حال حاضر به دنبال خرید هیچ سهامی نیستم.
 
ولی اگر چیزهایی وجود دارا باشند که در حال حاضر از لحاظ ارزشی دست کم گرفته شده باشند، بعضی کالاهای نخست و بعضی از ارزها میباشند.
 
 
کوانتوم فاند. وقتی در سال ۱۹۷۰ شرکت را تاسیس کردیم، من تنها ۶۰۰دلار ته جیبم داشتم. بعد از ۱۰ سال دارایی ما ۴۲۰۰ برابر شده بود.
 
– آیا می خواهید آن قدر ادامه دهید تا بالاخره سقوط کنید؟ خیر. این روزها من ساعات بسیار کمی از روز را صرف کار میکنم، چرا که دو دختر کوچک دارم و میخواهم بیشترین وقت ممکن را با انها بگذرانم.هر دو دختر ما دایه ای چینی دارند و زبان چینی را به خوبی صحبت می کنند. برای نسل انها، انگلیسی و چینی مهم ترین زبان ها خواهند بود.
 
 
من حقوق بازنشستگی ندارم و انشاالله که نیازی به آن نداشته باشم. من دارایی هایم را جمع کرده ام و با بهرهگیری از انها زندگی میکنم.
 
– آیا اهل ولخرجی و افراط هستید؟ من دوبار به دور جهان سفر کرده ام. بار اول سال ۱۹۹۰ حرکت کردم و با موتور سیکلت در۲۲ ماه ۶ قاره را در نوردیدم. بار دوم که در سال ۱۹۹۹ شروع شد، من و همسرم در ۳ سال، به ۱۱۶ کشور جهان سفر کردیم.
 
– آیا میخواهید ثروتتان را به بچه هایتان انتقال دهید؟ من همۀ وقت به این موضوع فکر کرده ام، اگر شما خیلی به بچه هایتان پول بدهید، انها را لوس میکنید. من وصیت نامه ام را طوری تنظیم کرده ام که تا سن سی سالگی شان چیز زیادی بهشان نرسد.
 
من به دانشگاه هایی چون ییل و آکسفورد رفته ام و تعداد زیادی از بچه های افراد ثروتمند را دیده ام که هیچ وقت نیازی به کار و سختی کشیدن نداشته اند. من میخواهم که بچه هایم تحصیلات خوبی دارا باشند و محیط کار را تجربه کرده باشند.تحصیلات و لزوم به کار کردن زندگی مرا عوض کرد و مرا از مرداب آلاباما به اقیانوس جهان پرتاب کرد.
 
– در هنگام رکود مردم با پول هایشان باید چه کار کنند؟ روی چیزهایی سرمایه گذاری کنید که از انها سر در می آورید. اشتباهی که بیشتر مردم مرتکب میشوند این هست که بنا به حرف مجلات و برنامه های تلویزیونی سرمایه گذاری می کنند.تعداد زیادی از مردم در مورد چیزهایی اطلاعات زیادی دارند و باید روی همان چیزها سرمایه گذاری کنند.
 
این شیوه ای هست که آدم را ثروتمند می کند.شما با سرمایه گذاری روی چیزهایی که هیچ در مورد آن ها نمی دانید

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید