مسیر سبز
مسیر سبز

روحانی دلیل سفر نتانیاهو به نیویورک خبرگزاری فارس: «بنیامین نتانیاهو»

روحانی دلیل سفر نتانیاهو به نیویورک
خبرگزاری فارس: «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی شب گذشته برای شرکت در نشست سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل راهی نیویورک شد. وی قرار است در این سفر با «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا نیز دیدار کند.

بسیاری از رسانه‌های اسرائیلی و عربی از جمله شبکه «الجزیره» گزارش داده‌اند که هدف اصلی نتانیاهو در این سفر مقابله با «هجمه اغواگرانه» رئیس‌جمهور ایران است. «حسن روحانی» در سفر اخیر خود به نیویورک توانست موجی تبلیغاتی به نفع خود به راه بیاندازد، که این امر به شدت مایه نگرانی صهیونیست‌ها شده است.

الجزیره در این مورد نوشته است: «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل در تلاش برای به چالش کشیدن این تصور که ایران با رئیس‌جمهور جدید خود کمتر از قبل تهدیدکننده است، راهی نیویورک شد.

نتانیاهو پیش از این سفر به وزرا و اعضای کابینه خود دستور داده بود از هرگونه اظهارنظر در مورد روابط ایران و آمریکا و مکالمه اخیر روسای‌جمهور دو کشور خودداری کنند. نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی که پیشتر رئیس‌جمهور جدید ایران را به فریبکاری متهم کرده بود، بعد از سخنرانی وی در سازمان ملل، مواضع «حسن روحانی» را گرد و خاکی توصیف کرد که با هدف مخفی کردن روند پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران، به پا شده است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید