مسیر سبز
مسیر سبز

روحانی: معنویت با بخشنامه حاصل نمی شود خبرگزاری ایرنا: دکتر

روحانی: معنویت با بخشنامه حاصل نمی شود
خبرگزاری ایرنا: دکتر حسن روحانی رییس جمهوری در جریان دیدار مسوولان و کارگزاران نظام باحضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه های گسترده دولت تدبیر و امید برای ارتقای جایگاه ایران اسلامی، تصریح کرد: دولت برنامه مدونی را برای شکستن رکود و آغاز رونق اقتصادی بر اساس اصول اقتصاد مقاومتی ، تدارک دیده است.

رییس جمهوری در این دیدار اظهار کرد : دولت تمام موفقیت های خود را در سایه حضور ، انسجام و مشارکت مردم ، هدایتهای رهبر معظم انقلاب ،توجهات حضرت ولی عصر (عج ) و لطف خداوند متعال می داند.

دکتر روحانی به توجه ویژه دولت به تقویت شرکتهای دانش بنیان اشاره کرد و گفت: دانشگاه های ما امروز در مسیر عمق بخشیدن به علم هستند و ما باید از انتشار مقالات علمی به اختراعات ، ثبت برند و حتی بازاریابی برسیم.

رییس جمهوری افزود: همه سازوکارها در جهت تقویت این مسیر پیش بینی شده است و دولت یکهزار میلیارد تومان در چارچوب صندوق حمایت از این امور اقتصادی ، اختصاص داده است.

دکترروحانی به گام های دولت در زمینه مسایل اقتصادی طی ۱۱ ماهه گذشته اشاره و تصریح کرد این گامها و اقدامات انجام شده مطلوب و در برخی موارد بیش از حد انتظار بوده است.

رییس جمهوری گفت: کشور در سالهای گذشته باتورم سختی مواجه بود اما دولت طی این دوره با کمک مجلس و قوه قضاییه و همه نهاد ها و مسوولان و حمایت نیروهای مسلح ، قدمهای بسیار خوبی را در عرصه اقتصاد و کاستن از رقم تورم برداشته به گونه ای که اگر تورم نقطه به نقطه پارسال ۴۵ درصد بود، این رقم امسال به ۱۴ و ۴ رسیده است.

دکتر روحانی تاکید کرد: کاهش ۳۱ واحدی تورم طی این دوره زمانی نه کم نظیر بلکه بی نظیر بوده است.

رییس جمهوری با برشمردن مواردی از کاهش تورم اظهارداشت اینها موفقیت نظام است و دولت به این راضی نیست و باید قدمهای بیشتری برداشته شود و بنا دارد سال ۹۴ تورم را به زیر ۲۵ درصد برساند و در سال ۹۵ تورم را تک رقمی کند .

دکتر روحانی افزود: دولت اولین قدم ها را برداشته است و رکود باید شکسته شود. اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی مایه وحدت و همراهی بیشتر نهادها ،قوا ، مجمع تشخیص مصلحت نظام و سایر دستگاهها خواهد شد.

رییس جمهوری اظهارداشت: دولت در مسایل مهمی چون منابع آب، با حمایت و هدایت رهبر انقلاب اسلامی در شرق ، جنوب و غرب کشور اقدامات بزرگی را برای مهار و استحصال آب و بهره برداری درست منابع آبی کشور ، آغاز کرده است.

دکتر روحانی گفت: در حوزه سلامت دولت گام های بسیار مهمی را در زمینه سلامت جامعه برداشته است و در مدت کوتاه یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از مزایای این اقدام در بیمارستانها بهره مند شده اند.

رییس جمهوری افزود: هیچ بیمارستانی از متخصص خالی نیست و در ۴ ماه اخیر بیش از ۴ میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند و این مسیر ادامه خواهد یافت.

دکتر روحانی گفت: سال گذشته برای پرداخت ۱۴ هزار میلیارد تومان از یارانه نقدی مشکل داشتیم که امسال علاوه بر تامین آن، اقدامات مهمی را در زمینه ارتقاء نظام سلامت و تأمین معیشت اقشار محروم آغاز کرده ایم که این روند ادامه خواهد یافت.

رییس جمهوری در ادامه با اشاره به اینکه دولت در حوزه سیاست خارجی کاملا در چارچوب سیاست های اعلامی مقام معظم رهبری عمل کرده و در این راستا شاکله ایران هراسی را به طور کامل درهم شکسته و فروریخته است، گفت: افکار عمومی دنیا به خوبی دریافته است که ایران در عرصه فعالیت های هسته ای خود، صلح آمیز و شفاف عمل کرده و می کند و با اثبات این مسئله اساس بهانه جویی ها علیه ایران فروپاشیده است.

دکتر روحانی با بیان اینکه هیچ قدرتی نمی تواند به بهانه مبارزه با تسلیحات کشتار جمعی، تحریم های نابجا علیه ملت ایران وضع و تحمیل کند، افزود: دیوار تحریم ها شکست مهمی برداشته و دولت در تداوم مذاکرات جدی است. در مذاکرات خود ذره ای از حقوق ملت ایران عقب نشینی نخواهیم کرد و در کنار حق مسلم هسته ای، حق مسلم مردم در دسترسی به بازارهای جهانی و داشتن روابط سالم بین المللی را نیز احصا خواهیم کرد.

رییس جمهوری با اظهارامیدواری نسبت به اینکه طرف مقابل ایران درک کند که قبلاً مسیر بن بستی را انتخاب کرده بود، اظهار داشت: استراتژی ما برد – برد است، اما اگر دشمن زیاده خواهی کند دنیا می داند که مسئولیت شکست احتمالی مذاکرات فقط متوجه و برعهده طرف های زیاده خواه است.

دکتر روحانی تصریح کرد: البته برنامه های دولت در حوزه رونق اقتصادی و توسعه بر توفیق و نتیجه مذاکرات استوار نیست و با پیش بینی ها و برنامه ریزی های صورت گرفته در هر شرایطی اهداف خود را پیش خواهیم برد.

رییس جمهوری در ادامه سخنان خود با دشوار توصیف کردن شرایط منطقه گفت: پیام انقلاب اسلامی برادری و دوستی و اتحاد میان مسلمانان جهان است. جهانیان این پیام را شنیده و دریافتند، اما بدخواهان نخواستند پرچم اخوت ایران اسلامی در کشورهای اسلامی به اهتزاز درآید.

دکتر روحانی اظهار داشت: متاسفانه عده معدودی با ادعای جهاد اسلامی به ایجاد شکاف در جهان اسلام پرداختند که به لحاظ فکری به نام سلفی گری، به لحاظ مالی از سوی برخی از کشورها و به لحاظ سیاسی از سوی نظام صهیونیسم بین المللل تغذیه می شوند. جمهوری اسلامی ایران اما راه خود را در مبارزه با خشونت و توحش و آدمکشی ادامه خواهد داد و به لطف الهی در این مسیر موفق خواهد بود.

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، این ماه را ماه عبادت و صبر و امساک دانست و گفت: ماه رمضان نه تنها ماه امساک از طعام است بلکه ماه امساک از دروغ، تزویر، ریا و نفاق می باشد.

دکتر روحانی تصریح کرد: ماه مبارک رمضان ماه عبادت و

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید