هر روز!
هر روز!

روزی که اولین گوشی آیفون معرفی شد : روزی که

روزی که اولین گوشی آیفون معرفی شد : روزی که

روزی که اولین گوشی آیفون معرفی شد
: روزی که اولین گوشی آیفون معرفی شد
درست ۹ سال پیش استیو جابز (Steve Jobs) در ماسکانی سنتر (Moscone Center) روی صحنه رفت و رسما اولین گوشی هوشمند آیفون را به حضار معرفی کرد. این اولین بار بود که لفظ آیفون معرفی شد و استیو جابز به عنوان بنیان گذار شرکت اپل، این محصول را وارد میدان گوشی های هوشمند کرد.
به گزارش ماسکانی سنتر یک مجموعه ی نمایشگاهی در سانفرانسیسکوی کالیفرنیا است. استیو جابز در روز ۱۹ دی ماه سال ۱۳۸۵ (معادل ۹ ژانویه ی ۲۰۰۷) روی صحنه ایستاد و سخنرانی اش را با این خبر آغاز کرد که شرکت اپل نام اش را از Apple Computer Inc به Apple Inc تغییر داد. جابز سپس گیرنده ی دیجیتال تلویزیون (TV set-top box) اپل را معرفی کرد و در مرحله ی آخر دستگاه جدیدی را رونمایی کرد که تا همین امروز محصول سودآور و کالای نمادین شرکت اپل محسوب می شود؛ گوشی هوشمند آیفون (iPhone).
با این حساب دیروز، ۱۹ دی را می توان روز تولد آیفون در نظر گرفت.
جابز در آن روز پیش از این که روی صحنه گوشی آیفون را نشان حضار بدهد، مقدمه سازی کرد و از سه دستگاه با عملکردهای خیلی کاربردی و جالب برای کاربران سخن گفت: اول یک دستگاه آیپاد (iPod) با صفحه نمایش لمسی، دوم، یک موبایل که تحول عظیمی در صنعت گوشی های هوشمند ایجاد می کند و سوم، یک دستگاه همراه که به اینترنت متصل می شود. او بعد از توصیف این ویژگی ها و آسایشی که برای کاربران به همراه می آورند، دستگاه آیفون را معرفی کرد و معلوم شد که در واقع تمام آن قابلیت ها متعلق به همین یک دستگاه هستند. این در آن زمان دستاورد بزرگی بود.
چند ماه بعد در هفته ی اول تیرماه ۱۳۸۶ نسل اول آیفون ها با سیستم عامل iOS وارد بازار شد و پشت ویترین مغازه ها قرار گرفت. این گوشی به نام آیفون 2G شناخته شد و در آن زمان مدل ۴ گیگابایتی آن با قیمت ۴۹۹ دلار و مدل ۸ گیگابایتی آن به قیمت ۵۹۹ دلار فروخته شد. اما اولین مدل آیفون نقص و ایرادهایی هم داشت.
در هر حال ۱۹ دی به عنوان روزی ثبت شده که آیفون به عنوان یک دستاورد شگفت انگیز، از لاک اش بیرون آمد و مجله ی «تایم» (Time) آن را “نوآوری سال” نامید. در این روز استیو جابز بالای صحنه رفت و آن جمله ی معروف اش را به زبان آورد: “خانم ها، آقایان، پاپ کورن هاتون را دست بگیرید و حواس تان را بدهید به جابز…“
حالا تقریبا یک دهه از آن روز گذشته و آیفون همچنان جزو برترین و پرفروش ترین گوشی های هوشمند در بین کاربران و به خصوص طرفداران اپل است. گوشی های آیفون 6s و 6s پلاس طراحی و عملکرد خیلی خوب دارند. گوشی آیفون 7 هم به زودی وارد بازار می شود و شایعات زیادی پیرامون اش منتشر می شود که عمدتا از قابلیت های خوب و جدید آن تعریف می کنند.
معرفی آیفون توسط بنیان گذار اپل را در ویدیوی زیر ببینید.
برش کوتاه تری از همین رویداد با زیرنویس فارسی هم در صفحه ی دیجی کالا تی وی قابل مشاهده است.

منبع: Phone Arena

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید