هر روز!
هر روز!

روسیه به دنبال اهداف راهبردی در سوریه نیست : روسیه

روسیه به دنبال اهداف راهبردی در سوریه نیست : روسیه

روسیه به دنبال اهداف راهبردی در سوریه نیست
: روسیه به دنبال اهداف راهبردی در سوریه نیست
: به گزارش بولتن نیوز، "الکساندر لاورنتییف" نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور سوریه و رئیس هیئت نمایندگی روسیه در مذاکرات آستانه اعلام کرد که این کشور اهداف راهبردی برای تقویت مواضع خویش در سوریه را دنبال نمی کند و هدف اصلی روسیه صرفا مبارزه با تروریسم در این کشور است.
به گزارش : این مقام بلندپایه روس در یک برنامه زنده از شبکه تلویزیونی «راسیا-24» تاکید کرد: «آنچه در حال حاضر طرف روسی در سوریه انجام می دهد ثابت می کند که ما به دنبال اهداف راهبردی به منظور تقویت مواضع خویش در منطقه خاورمیانه نیستیم. برای ما هدف تنها مبارزه با تروریسم بین المللی است که تهدیدی جدی برای امنیت ملی روسیه محسوب می شود. و این تهدید نه تنها برای روسیه، بلکه برای همه کشورهای اروپایی و حتی آمریکا نیز جدی است.»
لاورنتییف با اشاره به اینکه روسیه امیدواراست تا مخالفان میانه روی سوری سهم خود در سرکوب گروههای تروریستی در مناطق کاهش تنش را ادا نموده و در صورت ضرورت آماده همکاری در این زمینه باشند، افزود: «ما واقعا امیدواریم که رژیم توقف درگیریهای نظامی جنبه دائمی به خود گرفته و ایجاد چهارمین منطقه کاهش تنش هم به تثبیت اوضاع در استان ادلب کمک کند.»
نماینده "ولادیمیر پوتین" در امور سوریه یادآور شد که مسکو انتظار دارد که برقراری شش ماهه مناطق کاهش تنش در سوریه آنقدر در ایجاد ثبات در این کشور موثر بوده باشد که این طرح برای مدت زمان طولانی در سوریه مورد نیاز نباشد. وی گفت: «مناطق کاهش تنش شش ماه است که بوجود آمده و انتظار ادامه آن نیز وجود دارد. البته مدت زمان استفاده از این طرح هنوز تعیین نشده و این مسئله بطور مستقیم به روند توسعه اوضاع در این مناطق بستگی خواهد داشت. البته ما امیدواریم که این زمان کوتاه باشد و مناقشه نظامی در سوریه هر چه سریعتر پایان یابد.»
رئیس هیئت نمایندگی روسیه در مذاکرات آستانه تاکید کرد که رژیم توقف درگیریهای نظامی در سوریه باید جنبه غیرقابل بازگشت داشته باشد و ایجاد مناطق چهارگانه کاهش تنش، اوضاع در این مناطق را کاملا با ثبات سازد.
لاورنتییف همچنین یادآور شد: «نشست اخیر در آستانه (15-14 سپتامبر) و تماسهای ما با نمایندگان مخالفان سوری نشان داده که آنها دیگر به چشم دشمن به روسیه نگاه نمی کنند و حاضر به همکاری سازنده با ما هستند و روسیه را کشوری می دانند که طرف مردم سوریه ایستاده و تلاش می کند تا صلح در خاک سوریه دوباره برقرار شود و این مسئله اهمیت بسیار زیادی دارد.»
مناقشه نظامی در سوریه از ماه مارس سال 2011 آغاز شده و بر اساس اطلاعات سازمان ملل متحد تاکنون بیش از 220 هزار نفر در این جنگ داخلی جان خود را از دست داده اند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید