هر روز!
هر روز!

روش های خانگی درمان رفلاکس معده روش های خانگی درمان

روش های خانگی درمان رفلاکس معده روش های خانگی درمان

روش های خانگی درمان رفلاکس معده
روش های خانگی درمان رفلاکس معده : روش های خانگی درمان رفلاکس معده
: روش های خانگی درمان رفلاکس معده
رفلاکس معده با سوزش سر معده و یا سوزش و درد در ناحیه پایین قفسه سینه که ناشی از حرکت اسید معده به سمت مری است مشخص می گردد. زمانی که شما دراز می کشید و یا بیش از حد خم می گردید، درد و سوزش در نواحی مذکور تشدید می شود.
به گزارش : رفلاکس مزمن و حاد اسید به رفلاکس معده ای – مروی مربوط می گردد. علاوه بر سوزش معده، ممکن است علائمی همچون حالت تهوع، احساس تلخی در دهان، گلو درد و سرفه خشک نیز مشاهده گردد. اگر این بیماری درمان نگردد می تواند منجر به سرطان مری و مری بارت شود. (بیماری مری بارت عارضه ای است که در آن سلول های پوشش درونی مری صدمه می بینند.)
علت اصلی بروز این بیماری هنوز شناخته نشده است؛ اما روشن است که عواملی مانند سیگار کشیدن، چاقی، بارداری، غذاهای خاص، ژنتیک، درست عمل نکردن عضلات اسفنکتر تحتانی مری، اختلالات معده مانند فتق هیاتال و برخی داروها ممکن است به بروز این بیماری کمک کند.
حملات مکرر و شدید رفلکس اسید نیازمند درمان پزشکی است. اگر شما فقط علائم خفیفی از این بیماری را تجربه می کنید، می توانید به کمک برخی از داروهای خانگی طبیعی از این بیماری رهایی یابید. اما اگر این عارضه بیش از دوبار در هفته برای شما اتفاق می افتد با پزشک خود در این مورد مشورت نمائید.
ما در این مطلب به 10 روش خانگی که به درمان رفلاکس معده کمک می کند، اشاره خواهیم کرد.1. استفاده از سرکه سیب برای درمان رفلاکس معده
سیب سرکه سیب طبیعی یکی از داروهای خانگی موثر برای رفلکس اسید معده است. سرکه سیب به هضم غذا در معده کمک می کند و باعث ایجاد تعادل در تولید اسید معده می گردد.


2. جوش شیرین
جوش شیرین یا همان سدیم بی کربنات، آنتی اسیدی طبیعی است که درمانگر سریع سوزش سر دل می باشد. (سوزش سر دل شایع ترین علامت رفلکس اسید معده است.)
نکته: مصرف طولانی مدت جوش شیرین توصیه نمی شود. همچنین کسانی که دچار فشار خون بالا هستند از مصرف جوش شیرین بخاطر وجود سدیم در آن پرهیز نمایند.3. شربت آلوئه ورا برای درمان رفلاکس معده
با توجه به خواص درمانی و ضد التهابی آن، آلوئه ورا به تسکین التهاب در معده و مری کمک می کند.
به سادگی یک چهارم فنجان از شربت آلوئه ورا را بیست دقیقه قبل از وعده غذایی بنوشید.
نکته: آلوئه ورا را بیش از حد گفته شده استفاده نکنید. زیرا این شربت ممکن است اثر ملین بر شما داشته باشد.4. استفاده از آدامس
تحقیقات منتشر شده در ژورنال دندانپزشکی نشان می دهد که جویدن یه تکه آدامس بدون قند برای مدت 30 دقیقه بعد از صرف وعده غذایی می تواند کمک به از بین بردن علائم رفلاکس معده ای – مروی داشته باشد. جویدن آدامس می تواند محرک تولید بزاق در دهان باشد، که به نوبه خود شستشو دهنده اسید جمع شده در روده می باشد. قلیایی بودن بزاق دهان به خنثی سازی اسید معده کمک می کند. بنابراین شما می توانید با استفاده از آدامس بدون قند به بهبود رفلاکس اسید معده خود کمک کنید. همچنین شما می توانید از آدامس با طعم دارچین استفاده کنید ولی از جویدن آدامس نعنایی پرهیز کنید؛ زیرا این آدامس خود محرک بازگشت اسید معده به داخل مری است.


5. استفاده از ریشه شیرین بیان
ریشه شیرین بیان به دلیل خواص درمانی آن، برای رفلکس اسید معده سودمند است. این گیاه طبیعی از غشاء مخاطی و پوشش داخلی روده محافظت می کند و همچنین باعث کاهش التهاب معده و کاهش اسپاسم معده می گردد.

نکته: قبل از مصرف این گیاه با دکتر خود مشورت کنید.


6. خردل زرد
استفاده از خردل زرد یکی دیگر از روش های درمانی محبوب برای درمان رفلاکس معده است که به کاهش اسید معده کمک می کند. اسید موجود در این ماده غذایی، اسید ضعیفی است که باعث کاهش PH اسید معده می شود. هنگامی که رفلکس اسید معده باعث آزار شما می شود، یک قاشق چایخوری خردل زرد را به عنوان تسکین دهنده فوری میل نمائید. اگر از خوردن آن اذیت می شوید، پس از خوردن آن یک لیوان آب بنوشید.
نکته: هر چند خوردن خردل در بسیاری از موارد موثر است، ممکن است سوزش سر دل را برای برخی از افراد بدتر کند.7. رازیانه
رازیانه برای بهبود هضم و سرکوب اسپاسم معده بسیار مفید است. در رازیانه ترکیبی به نام آنتول وجود دارد که به آرام شدن اسپاسم در معده کمک می کند و اثرات ضد التهابی دارد.8. نارون
نارون آمریکای شمالی با برگ های درشت و پوست بیرونی خشن، پوست درونی لعاب دار، درختی است که به مدت طولانی استفاده دارویی داشته است. برگ درخت نارون، دارای خواص تسکین دهنده است که به حفظ پوشش مری و پوشش داخلی معده کمک می کند. علاوه بر این، این گیاه دارای اثرات تسکین دهنده و ضد التهاب است.9. گل ختمی
همانند نارون، گل ختمی نیز دارای خواص دارویی و تسکین دهنده است و همچنین از بافت داخل معده محافظت می کند.10. زیره
دانه زیره سبز می تواند به مقابله با رفلکس اسید معده کمک کند. زیره باعث هضم غذا می گردد و از اسیدیته شدن و تولید گاز معده جلوگیری می کند.برای ارسال اولین نظر کلیک کنید