بررسی خودرو
بررسی خودرو

رونمایی از نسل جدید مینی کوپر مینی به تازگی

رونمایی از نسل جدید مینی کوپر 
 مینی به تازگی

رونمایی از نسل جدید مینی کوپر
مینی به تازگی از نسل سوم از مدل های کوپر هاچ بک خود رونمایی کرده است. این نسل نسبت به نسل گذشته کمی طویل تر شده و فاصله دو محور آن به اندازه 72 میلیمتر بیشتر شده و به 2567 میلیمتر رسیده که باعث شده فضای پا برای سرنشینان عقب 15 میلیمتر افزایش پیدا کند و فضای سر نیز به اندازه 61 میلیمتر بیشتر شود. همچنین فضای بار با افزایش 67 لیتری به 278 لیتر رسیده است.
روی این خودرو پیشرانه های مختلف بنزینی و دیزلی نصب خواهد شد. ضعیف ترین این پیشرانه ها مدل بنزینی 1.5 لیتری است که می تواند 136 اسب بخار و 230 نیوتن متر را تولید کند. پیشرانه بعدی 2 لیتری 4 سیلندر است که توانایی تولید 192 اسب بخار و 300 نیوتن متر را دارد که می توان آن را با گیربکس دستی و یا خودکار تهیه کرد.
اگر به پیشرانه های دیزلی نیز نگاهی بیندازیم می توان موتور 3 سیلندر 1.5 لیتری را دید که روی مدل کوپر D نصب خواهد شد و می تواند حداکثر 116 اسب بخار و 270 نیوتن متر را تولید کند. پیشرانه بعدی دیزلی که روی مدل کوپر SD نصب می شود 4 سیلندر 2 لیتری است که می تواند 170 اسب بخار و 360 نیوتن متر را تولید کند
از نظر مصرف سوخت همانطورکه از یک خودروی اروپایی انتظار می رود مینی کوپر در سطح بسیار خوبی قرار دارد. با وجود اینکه مدل 5 درب 60 کیلوگرم از مدل 3 درب سنگین تر است اما مصرف سوخت و شتاب این دو آنچنان تفاوتی ندارند. به طور مثال مدل 5 درب کوپر می تواند با گیربکس دستی در 8.2 ثانیه به مرز صد کیلومتر در ساعت برسد و این رقم با گیربکس خودکار 8.1 ثانیه است. همچنین مصرف سوخت این مدل تنها 4.8 لیتر در هر صد کیلومتر است.
هنوز اطلاعاتی در مورد قیمت و زمان عرضه آن به بازار توسط مینی منتشر نشده اما احتمالا مدل جدید 3 درب آن تنها کمی گران تر از نسل گذشته خواهد بود و انتظار می رود این خودرو در اواخر تابستان امسال وارد بازار شود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید