مسیر سبز
مسیر سبز

رویارویی Galaxy S5 با Galaxy S4 در تست سقوط +ویدئو

رویارویی Galaxy S5 با Galaxy S4 در تست سقوط +ویدئو
زومیت: ویدئوی اجرای تست سقوط دو پرچم‌دار مشهور سامسونگ از خانواده گلکسی، یعنی S4 و S5، اخیراً منتشر شده است. در اجرای این تست، هر بار این دو مدل از ارتفاع‌های معینی سقوط می‌کنند.

در آزمایشی که از ارتفاع جیب آزمایش‌کننده صورت گرفت، هر دو اندکی در کناره‌ها دچار خط و خش شدند. اما صفحه‌نمایش در هر دو مدل، سالم و بدون آسیب بود.

آزمایش بعدی سقوط از ارتفاع سر بود. این آزمایش درست شبیه‌ زمانی است که مشغول مکالمه هستید و تلفن‌هوشمند از دست‌تان سقوط می‌کند. در این حالت تنها چند خراش برمی‌دارد؛ اما هر دو مدل مانند قبل شکل خود را حفظ می‌کنند و هیچ‌گونه ترکی بر روی صفحه‌نمایش آنها نقش نمی‌بندد.

آزمایش بعد از همان ارتفاع قبلی یعنی از سر انسان است با این تفاوت که، دستگاه از سمت صفحه‌نمایش با زمین برخورد می‌کند. وقتی دستگاه بدین صورت به زمین برخود می‌کند، شاید تصور می‌کنید بدترین اتفاق ممکن برای تلفن هوشمندتان رخ داده است. اما جالب است بدانید خسارت قابل توجهی به صفحه‌نمایش دو مدل وارد نشده و در شرایط ایده‌آل باقی می‌مانند. اما شیشه مدل S4 ترک برمی‌دارد؛ این درحالی است که وقتی مدل S5 دقیقاً بر روی شیشه فرود آمد، تنها اتفاقی که رخ داد، در پشت آن جدا شد که چندان مسئله مهمی به شمار نمی‌رود.

سقوط بعدی از ارتفاع 10 فوتی (تقریباً سه متر) بود. اگر چه مدل S4 با گوشه به زمین برخورد کرد، اما صفحه‌نمایش آن در این آزمایش بالاخره تسلیم شد. با این وجود، صفحه‌نمایش در S5 همچنان سالم باقی ماند.

حالا با توجه به اینکه صفحه‌نمایش Galaxy S5 با سقوط از ارتفاع 10 فوتی که انجام شد، سالم ماند، پس چه آزمایشی می‌تواند به صفحه‌نمایش آن آسیب بزند؟ شاید عبور ماشین از روی آن پیشنهاد بدی نباشد! آزمایش بعدی، عبور از روی دستگاه با ماشین است. بعد از عبور ماشین به طور شگفت‌انگیزی صفحه‌نمایش دست نخورده باقی ماند؛ اما شیشه پشتی آن درهم شکست.به طور کلی با توجه به این که شانس افتادن تلفن هوشمندتان از ارتفاع 10 فوتی بسیار کم و یا شانس رد‌شدن ماشین از روی آن کمتر است، اما اگر هر کدام از دو مدل را داشته باشید، دیگر نباید نگران ترک‌خوردن یا شکستن تلفن‌هوشمندتان باشید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید