هر روز!
هر روز!

رژیم لاغری موجب ناباروری در زنان می شود رژیم لاغری

رژیم لاغری موجب ناباروری در زنان می شود 
 رژیم لاغری

رژیم لاغری موجب ناباروری در زنان می شود
رژیم لاغری موجب ناباروری در زنان می شود : رژیم لاغری موجب ناباروری در زنان می شود
: رژیم لاغری موجب ناباروری در زنان می شود
: پروفسور ((رزفریج)) می گوید: این مشکل معمولا گریبانگیر زنانی می شود که دچار افزایش وزن هستند و به منظور حفظ تعادل ظاهری و زیبایی، تغذیه خود را محدود می کنند این پروفسور هشدار می دهد از آنجا که بروز عوارض ناشی از لاغری بسیار نامحسوس است، حتی دوره قاعدگی آنان را نیز دچار اختلال نمی کند و این زنان معمولا از همان اول خود به عارضه ناباروری مطلع نمی شوند، این متخصصان عقیده دارند، وجود میزان معینی از چربی در رژیم غذایی برای تنظیم فعالیت های جنسی و قدرت باروری بدن ضرورت دارد.

به گزارش : طبق مطالعات انجام شده از سوی این پزشکان، بدن برای گذراندن یک دوره بارداری موفق، به 50 هزار کالری بیشتر از احتیاجات متابولیسمی طبیعی نیاز دارد. امروزه زنان به منظور تناسب اندام و مصرف غذاهای کم چربی مثل ماست بدون چربی، کاهو، رشته فرنگی و نوشیدنی های رژیمی روی آورده اند.
به گفته پزشکان، اگر زنان کالری کافی مصرف نکنند، توانایی مغز در زمینه فعالیت های باروری به تدریج و با محدود شدن جریان هورمونی به نام "لیتین" کاهش می یابد.
در مراحل نخستین، کاهش قدرت باروری به صورت نامحسوس رخ می دهد، اما اگر این وضع ادامه پیدا کند، به تدریج فیزیولوژی بدن دچار اختلال می شود و قابلیت باروری این زنان متوقف می شود. حفظ تعادل بدن، بسیار حساس می باشد و هنگامی که زنان برای زیبایی اندام، این رژیم های غذایی را دنبال می کنند، باید بهای سنگینی برای آن پرداخت کنند.
 
گردآوری:
جدیدترین مطالب را از طریق ایمیل خود دریافت کنید

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید