هر روز!
هر روز!

زنان خود ساخته: دنیز موریسون : زنان خود ساخته: دنیز

زنان خود ساخته: دنیز موریسون : زنان خود ساخته: دنیز

زنان خود ساخته: دنیز موریسون
: زنان خود ساخته: دنیز موریسون
دنیز ام.موریسون، متولد ۲۳ دی ماه ۱۳۳۲، رئیس و مدیر اجرایی شرکت سوپ کمپبل در ایالات متحده ی آمریکاست که لقب بیست ویکمین زن قدرتمند جهان را در مجله ی فورتون (Fortune Magazine) به خود اختصاص داده است. وی دوازدهمین نفری بود که مهرماه سال ۱۳۸۲ و در صد و چهلمین سال تأسیس شرکت کمپبل، سرپرستی این شرکت را بر عهده گرفت.
 
به گزارش : دنیز موریسون در شهر البورن نیوجرسی (Elborn, New Jersey) به دنیا آمد و به همراه سه خواهر دیگرش موفقیت های کاری بسیاری را رقم زدند. سال،۱۳۸۶ مقاله ای تحت عنوان «پرورش دادن زنان برای ریاست» پیرامون موفقیت های آنان در مجله ی وال استریت (Wall Street) منتشر شد. مگی ویلدروتر (Maggie Wilderotter)، خواهر کوچک تر دنیز، رئیس و مدیرعامل شرکت ارتباطات مرزی است. کالین بستکوفسکی (Colleen Bastkowski) معاونت شرکت مسافربری اکسپدیا (Expedia) را بر عهده داشت. آندریا دوئلینگ (Andrea Doelling)، قهرمان اسبق پرش با اسب، معاون ارشد بخش فروش لوازم بی سیم AT&T بود. پدر آن ها، دنیس سالیوان (Dennis Sullivan)، سربازی در جنگ ویتنام بود که بعدها مدیریت AT&T را در دست گرفت. او هرچه درباره ی کسب وکار می دانست به دخترانش یاد داد و از همان کودکی به آن ها آموخت تا هدف های مهم و سودآوری را برای آینده تعیین نمایند. مادر خانواده، کانی سالیوان (Connie Sullivan) نیز جاه طلبی را بخشی از روحیه ی زنانه می دانست.

دنیز فارغ التحصیل دبیرستان لانگ بیچ و دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه بوستون در رشته ی اقتصاد و روان شناسی است. وی دوران دانشگاه را با نمرات عالی پشت سر گذاشت و به خاطر کسب موفقیت های تحصیلی و فوق برنامه اش، به انجمن «فرمان صلیب و افتخار تاج» راه یافت.
 
موریسون در دهم مردادماه سال ۱۳۹۰، به عنوان رئیس و مدیر اجرایی شرکت سوپ کمپبل برگزیده شد. این شرکت تولیدکننده و بازاریاب محصولات غذایی در سراسر جهان است که بیشتر در زمینه ی تولید سوپ، وعده های غذایی ساده، تنقلات پخته شده و انواع نوشیدنی فعالیت دارد.
موریسون فروردین ماه ۱۳۸۲ به عنوان رئیس بخش فروش و امور مشتریان شرکت کمپبل آغاز به کار نمود و توانست در خرداد ۱۳۸۴ خود را به ریاست شعبه ی ایالات متحده ی آمریکا برساند. او در مهرماه سال ۱۳۸۶ معاونت ارشد و ریاست بخش تولید سوپ، سس و نوشیدنی شعبه آمریکای شمالی را بر عهده گرفت و هم زمان بخش مربوط به خدمات غذایی آمریکا و کسب وکار شعبه ی کانادا را نیز اداره می کرد. در اواسط مهر ۱۳۸۹ موریسون به معاونت اجرایی و سرپرستی امور مشتریان منصوب شد و کسب وکار کلیه ی شعب، طراحی، تبلیغات، تحقیق، توسعه و استراتژی شرکت را در دست گرفت.
موریسون قبل از پیوستن به کمپبل، در سمت معاون و مدیرکل زیرمجموعه ی تنقلات و شیرینی جات شرکت کرفت فود (Kraft Food) فعالیت داشت و سرپرستی مارک های تجاری معروف مانند تنقلات پلنترز (Planters)، آب نبات های لایف سیورز (Life Savers) و شیرینی های نعنایی آلتویدز (Altoids) را بر عهده داشت.
آغاز حرفه ی موریسون به فعالیت در قسمت فروش شرکت پراکتر و گمبل در بوستون بازمی گردد. وی بعدها در بخش تجارت و کسب وکار پپسی کولا (Pepsi Cola) مشغول به کار شد و بیشتر دهه ی شصت را مسئول فروش و بازاریابی شرکت نستل (Nestle) در ایالات متحده ی آمریکا بود. در سال ۱۳۷۳، دنیز به کارخانه ی نابیسکو (Nabisco) رفت و به عنوان معاون ارشد بخش فروش و مدیرکل زیرمجموعه ی پایین شهر منصوب شد.
درآمد موریسون در سال ۱۳۹۱ شامل دستمزد پایه ی ۳۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ ریالی، وجه نقد تشویقی ۱۹۰۰۰۰۰۰۰۰۰ ریالی و کمک هزینه ی بلندمدت ۱۵۶۰۰۰۰۰۰۰۰۰ ریالی می شود. سال مالی کمپبل از دهم شهریور تا دهم مردادماه سال آینده محاسبه می شود.
 
موریسون، مدیر اسبق شرکت تایر و لاستیک گودیر (Good Year) و کارخانه ی دستگاه های قدرت بالارد (Ballard) است. او یکی از بنیان گذاران مؤسسه ی لزوم تناسب اندام نیز به شمار می آید. این مؤسسه از تولیدکنندگان و خرده فروشان تشکیل شده که هدف آن ها مبارزه با اضافه وزن در محل کار، بازار و مدارس از طریق ارتباطات و آموزش است. او همچنین در یک انجمن غیرانتفاعی در رابطه با سرمایه گذاری روی دانش آموزان فعالیت دارد.

علاوه بر این، موریسون عضو هیئت مدیره ی اتحادیه ی تولیدکنندگان مواد غذایی است و ریاست کمیته ی بهداشت و سلامتی این اتحادیه را بر عهده دارد. او همچنین در انجمن کالاهای مصرفی مشارکت می کند.
موریسون رئیس اسبق شورای کاتالیست (Catalyst) و انجمن زنان نیوجرسی است و خدماتی را در نهضت صنایع غذایی در مقابله با گرسنگی و رهبری کالیفرنیا ارائه داده است.
 
در سال ۱۳۹۰ مجله ی فوربز موریسون را به عنوان هشتادمین بانوی قدرتمند جهان معرفی کرد. او همچنین توسط مجله ی فورتون لقب بیست ویکمین زن قدرتمند جهان را به خود اختصاص داد.
موریسون به عنوان سخنران ویژه در نشست قدرتمندترین زنان شناخته شده در ۱۳۹۰ توسط مجله ی فورتون به همراه خواهرش مگی ویلدروتر، رئیس و مدیر اجرایی ارتباطات مرزی، به روی صحنه رفت. موریسون و ویلدروتر اولین خواهرانی هستند که نامشان در این لیست قرارگرفته است.
موریسون عناوین بی شماری را از آن خودکرده است، از جمله: ۵۰ فرد قدرتمند، اخبار بازار ۱۳۹۰؛ زن برتر، مؤسسه ی قلب آمریکایی در نیوجرسی سال ۱۳۸۹؛ یکی از پنجاه بانوی ایرلندی تاثیرگذار، صدای ایرلند ۱۳۸۹؛ جایزه ی پیشگامان؛ بانوی ممتاز در صنعت مواد غذایی، مجله ی صنایع غذایی پیشرفته در سال ۱۳۸۹، ۱۳۸۸ و ۱۳۸۷؛ یکی از پنجاه بانوی موفق ایالت نیوجرسی، مجله ی NJBIZ ۱۳۸۷؛ یکی از پنجاه الگوی زن موفق، مجله ی وال استریت ۱۳۸۶؛ جایزه ی دستیابی به هدف والا، جنبش حقوقی ۱۳۸۶؛ لقب «زن سال» توسط مجله ی زنان گاردن استیت (Garden State ،۱۳۸۶)
 
موریسون به همراه همسرش تام 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید