مسیر سبز
مسیر سبز

زندان مورد علاقه صدام حسین! +عکس تابناک: کاهش شدید

زندان مورد علاقه صدام حسین! +عکس 
 تابناک: کاهش شدید

زندان مورد علاقه صدام حسین! +عکس
تابناک:  کاهش شدید جمعیت زندانیان در سوئد منجر به تعطیل شدن چهار زندان در این کشور شده است. زندان های سوئد در دنیا به عنوان زندان هایی مترقی مطرح هستند به طوری که صدام حسین در سال ۲۰۰۵ درخواست انتقال به زندانی در سوئد را تا رسیدن موعد دادگاهش کرده بود که از سوی مقامات سوئدی رد شد.

پیام نو به نقل از گاردین نوشت:  نیلز اوبرگ رئیس زندان ها و خدمات عفو مشروط در سوئد اخیرا اعلام کرد چهار زندان این کشور به دلیل کاهش تعداد زندانیان تعطیل خواهد شد. اگرچه آمار جرم و جنایت در این کشور کاهشی نداشته ولی بین سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲ جمعیت زندان های سوئد کاهشی شش درصدی یافته و انتظار می رود که این آمار در آینده نیز ادامه یابد.این تصویری از یک سلول در زندان کالمار در چند کیلومتری شهر استکهلم است

به گفته رئیس یکی از زندان های سوئد خدمات مدرن زندان در سوئد نسبت به گذشته تغییرات بسیاری داشته است. برخورد امنیتی زندان های سوئد به دنبال رسوایی فرار زندانیان سختگیرانه تر شده ولی هنوز با زندانیان با رویکردی انسانی رفتار می شود که حتی جدی ترین جنایتکاران نیز شامل این رفتار انسانی می شوند به طور مثال زندانیان محکوم به حبس ابد پس از ۱۰ سال قادر به  تقاضای تغییر حکم خود به ۱۸ تا ۲۵ سال هستند. در اروپا کشور سوئد اولین کشوری بود که با ارائه پابندهای الکترونیکی برای مجرمان دارای حکم موقت باعث کاهش جرم شد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید