مطالب جالب!
مطالب جالب!

زندگینامه مهناز افشار بیوگرافی مهناز افشار هیچگاه از

زندگینامه مهناز افشار
بیوگرافی مهناز افشار   هیچگاه از حد یک بازیگر خوش چهره صعود نکرد و گزاف نیست اگر او را بد شانس ترین چهره سینمایی دانست که با داشتن خصوصیات ویژه ای می توانست را ه خود را باز کند او و رادان اولین حضور رسمی خود را در شور عشق نشان دادند و حالا رادان به یک ستاره بدل شده اما مهناز افشار با موفقیت مسیری طولانی فاصله دارد و اگر بپذیریم که او حتی زودتر از رادان دوربین سینما را شناخته و تجربه کرده بود پس باید گفت یک جای کار در برنامه حرفه ای او می لنگد.
افشار که تا مقطع دیپلم در رشته  تجربی تحصیل کرده است متولد 1356 می باشد و مدتها به خاطر شباهت و به خواننده و بازیگر پیش از انقلاب یعنی فایقه آتشین در بورس جنحالهای مطبوعات شایع پرداز قرار داشت.
مهناز بازی را با مجموعه عشق گمشده در سال 1376 آغاز کرد و پس از آن در دوستان به کارگردانی علی شاه حاتمی در سال 77 به سینما راه یافت . فیلم شکست می خورد اما لااقل او را برای اندک زمانی می شناسند.سپس با محسن محسنی نسب درام ورزشی شیرهای جوان را در کنار جعفر دهقان و در سال 78 به سرانجام می رساند که با استقبال قابل قبولی روبرو می شود . اما هنوز برای عرض اندام فرصت دست نداده بود . تا اینکه دار سال 80 از راه می رسد و نادر مقدس از او برای در نقش مقابل بهرام رادان  دعوت به عمل می آورد .
 شور عشق ساخته می شود و ناگهان هر دو چهره اصلی فیلم به شهرتی باور نکردنی دست پیدا می کنند . سال بعد از آن در خاکستری به کارگردانی مهرداد میر فلاح بازی می کند که به خاطر موضوعش توقیف می شود . توقیف فیلم جنجالهای مطبوعاتی و حواشی غیر قابل کنترل پیرامون افشار او را به سکوت می کشاند و سر انجام در سال 80 با نگین در یک نقش نامتعارف و باز هم جنجالی باز می گردد  دختری در قفس در سال در سال 81 هیچگونه موفقیتی را با او همراه نمی کند.اما سال 82 شانس یک باره در خانه افشار می زند سه فیلم زهر عسل  ،کما و سیزده گربه روی شیروانی با فروش بالایی روبرو می شوند . افشار یک پله بالاتر می آید ضمن آنکه اکران تقریبا همزمان سه فیلم از او نام و چهره اش را بیشتر  در ذهن ماندگار می کند.
زهر عسل در کنار شهاب حسینی و گلزار جای چندان کاری نداشت در واقع ساخته ابراهیم شیبانی به غیر از گلزار و البته حضور کوتاه اما جذاب حسینی هیچ نکته مثبتی در خود نداشت و نمی توان فیلم را متعلق به افشار دانست که یک اثر کاملا مردانه بود .کما به همین طریق  باحضور امین حیایی و گلزار یک اثر کاملا مردانه به حساب می آمد . اما 13گربه روی شیروانی با وجود داشتن فضایی فانتزی و تاکنون تجربه نشده و داشتن چهره های مطرحی چون گلزار و شریفی نیا و نواب صفوی او را در سطح خوبی شناور نگه می دارد. سال 83 در فیلم آکواریوم نیز در  کنار امین حیایی و سالاد فصل در کنار شریفی نیا و شکیبا ظاهر می شود . او در سالاد فصل همبازی قدرتمند و قوی چو ن لیلا حاتمی را در کنار داشت . امسال او نیز تنها به بازی در کارگران مشغول به کارند  به کارگردانی مانی حقیقی پاسخ مثبت داده است.
ابتدا با سریال تلویزیونی ?گمشده? وارد عرصه بازیگری شد و سپس خیلی زود به عرصه سینما پا گذاشت، فیلم ?شور عشق? او و بازی در كنار ?بهرام رادان? او را به شهرت رساند و سپس خاكستری، كما، زهر عسل، آكواریوم و همچنین فیلم زیبای آتش‌بس ساخته تهمینه میلانی را از او دیدیم، قرار است به زودی از این بازیگر فیلم ?تله? بر روی اكران بیاید، از مهناز افشار چه می‌‌دانید؟ آنچه كه درذیل خواهید خواند، گوشه‌هایی از زندگی این هنرپیشه خوب سال‌های اخیر كشور كه بسیار پركار است…         ? شروع كار بازیگری من از سال 78 با سریال تلویزیونی به نام گمشده ساخته مسعود نوابی بود.     ? دیپلم تجربی دارم.     ? من وارد خونه هر كسی كه می‌‌شم دكوراسیون خونشو عوض می‌‌كنم حتی در منزل خودمون هفته‌ای یكبار وسایل خونه رو جابه‌جا می‌‌كنم و دوست دارم در این رشته تحصیلات خودم رو ادامه بدهم، عاشق دیزاین دكوراسیون هستم.     ? من 4 سال تدوین خوندم ودر همین حیطه هم فعالیت كاری داشتم و همچنین كار در حیطه تیزرهای تبلیغاتی كه چند كار انجام داده‌ام، كار خوب و قشنگی است و حس خوبی نسبت به كارم داشتم تا اینكه وارد بازیگری شدم.     ? تاكنون 9 یا 10 كار سینمایی داشتم همین طور هم به تعداد كارهایم افزوده می‌‌شه.     ? بر عكس همه، من در دوران كودكی و نوجوانی اصلا به بازیگری علاقه نداشتم و همیشه وقتی در مدرسه تئاتر اجرا می‌ شد، در می‌‌رفتم و فرار می‌‌كردم اصلا هم خوشم نمی‌‌آمد.     ? قبل از قبول نقش سناریو رو می‌‌خونم، البته هر كسی روشی داره، من هم یكبار كه سناریو رو خوندم، شب موقع خواب مرور می‌‌كنم با نقشم زندگی می‌‌كنم.     ? فعلا من كارم بازیگریه و باید این كار را خوب انجام بدم، بعدا وقت برای كارگردانی زیاده.     ? این اعتقاد رو دارم در فروش فیلم كلیه عوامل دخیل هستند، اگه بازیگر خوب باشه، ولی كارگردان خوب نباشه، مسلما كار خوب نمی‌‌شه، حتی عوامل پشت صحنه هم در فروش یك فیلم دخیل هستند.     ? به خاطر تصادف بدی كه داشتم از رانندگی ترسیدم و از اون موقع به بعد هیمشه كمربندم رو می‌‌بندم.     ? چون شكمو هستم، دستپختم هم خوبه تمام زمانی كه غذا در حال آماده شدنه سراجاق هستم.     ? شاید من جزء خوش قول‌ترین هنرپیشه‌های سینم

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید