بررسی خودرو
بررسی خودرو

زنگ خطر برای میتسوبیشی به صدا درآمد زنگ خطر برای

زنگ خطر برای میتسوبیشی به صدا درآمد 
 زنگ خطر برای

زنگ خطر برای میتسوبیشی به صدا درآمد
زنگ خطر برای دومین سهام‌دار بزرگ میتسوبیشی با 3 میلیارد دلار خسارت به صدا درآمد.
همانطورکه می‌دانید، شرکت خودروسازی میتسوبیشی به استفاده از مقادیر جعلی برای مصرف سوخت خودروهایشان اعتراف کرده که از سال 1991 میلادی تاکنون ادامه داشته است، در حالی که رسوایی فولکس واگن محدود به چند سال اخیر می‌شود و این شرکت در حال جبران خسارات خود است. اما جعل ارقام از سال 1991 می‌تواند زنگ خطری برای آینده شرکت خودروسازی میتسوبیشی باشد.
برای اولین بار این رسوایی در ماه گذشته ظهور کرد، هنگامی که شرکای نیسانی میتسوبیشی در هنگام تست موتورهای دریافتی از این کمپانی به تناقض هایی در مقدار مصرف سوخت این موتورها پی بردند که همین موضوع باعث رسوایی تقلب میتسوبیشی و عذرخواهی مدیرعاملان این شرکت در مقابل رسانه‌ها شد، ولی تنها عذرخواهی کافی نبود و همان روز شاهد سقوط حداقل 16 درصد از سهام میتسوبیشی تنها طی 1 روز بودیم. حال پس از گذشت یک ماه شاهد تقویت شایعات از دست رفتن حداقل 3 میلیارد دلار از سرمایه گذاری کمپانی میتسوبیشی هستیم.
شرکتی که به عنوان دومین شریک میتسوبیشی به حساب می‌آید، در واقع مالک این کمپانی یعنی "میتسوبیشی کورپوریشن" با داشتن حداقل 10 درصد مالکیت این شرکت خودروسازی است که براساس آمارهای اعلام شده، برای جبران رسوایی میتسوبیشی متحمل خسارت 3 میلیارد دلاری شده است، ولی با وجود این رسوایی و متحمل شدن چنین خسارتی تنها به یکی از سهام داران این کمپانی که تنها 10 درصد از مالکیت میتسوبیشی را دارد، شاهد افول روز افزون این خودروساز ژاپنی در محافل بین المللی هستیم که باعث سقوط بی‌سابقه سهام آن هم شده است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید