هر روز!
هر روز!

سازمان ملل: کره شمالی به دنبال جنگ نیست : سازمان

سازمان ملل: کره شمالی به دنبال جنگ نیست : سازمان

سازمان ملل: کره شمالی به دنبال جنگ نیست
: سازمان ملل: کره شمالی به دنبال جنگ نیست
: به گزارش بولتن نیوز، خبرگزاری رویترز در گزارشی از ژنو نوشت: یک مسئول خلع سلاح سازمان ملل متحد اعلام کرد کره شمالی به دنبال آغاز جنگ هسته ای نیست و جهان نیز سرنگونی کیم جونگ اون رهبر کره شمالی را نمی خواهد.
به گزارش : ایزومی نمیتسو نماینده عالی امور خلع سلاح سازمان ملل متحد گفت امیدهایی برای پایان مسالمت آمیز تنش ناشی از بلندپروازیهای کره شمالی وجود دارد. نمیتسو در نشستی خبری در ژنو گفت: « فکر نمی کنم جمهور دموکراتیک خلق کره (کره شمالی) بخواهد جنگی هسته ای را آغاز کند.»
نمیتسو در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا فشار بر کره شمالی، جهان را به آستانه جنگ هسته ای می کشاند یا نه، گفت مسئولان سازمان ملل متحد با همه طرفها در تماس هستند و هیچ طرفی از جمله کره شمالی به راه حل نظامی برای این بحران معتقد نیستند.
وی افزود: « این وضعیتی بسیار فاجعه بار است ، فکر می کنم همه ما پیامدهای تنش نظامی را می دانیم .. پیامد آن راه حل نظامی است. برای همین می گوییم این راه حل برای هیچ طرفی از جمله جمهوری دموکراتیک خلق کره راه حل نخواهد بود.» نماینده عالی امور خلع سلاح سازمان ملل متحد ابراز امیدواری کرد تشدید تنش هسته ای به پیشرفت در مذاکرات خلع سلاح منجر شود همانگونه که در گذشته رخ داد.
وی اضافه کرد: « زمانی که همه می گویند ما نمی توانیم درباره خلع سلاح گفتگو کنیم چرا که فضای امنیت بین المللی دشوار است و تنش بسیار شدید است ، این مسئله از نظر تاریخی دقیق نیست.»
نمیتسو گفت تا کنون اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است اما سازمان ملل متحد برای دخالت کردن در صورتی که از آن درخواست شود آماده است.
وی افزود: « ما مطمئنا خودمان را آماده می کنیم و درباره احتمالات در چارچوب طرحهای ضروری معمولی که تدوین می کنیم گفتگو می کنیم.»

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید