مسیر سبز
مسیر سبز

ساعت جواهر گوگل خبرگزاری مهر: شرکت گوگل اواخر ماه

ساعت جواهر گوگل 
 خبرگزاری مهر: شرکت گوگل اواخر ماه

ساعت جواهر گوگل
خبرگزاری مهر:  شرکت گوگل اواخر ماه جاری همزمان با انتشار نسخه 4.4 اندروید یا نسخه کیت کت، یک ساعت هوشمند به نام Gem نیز معرفی خواهد کرد.

 یک سایت فناوری براساس گزارشهای غیر رسمی خود اعلام کرده است که این ساعت هوشمند گوگل بخشی از برند نکسوس خواهد بود که روز 31 اکتبر امسال (پنجشنبه 9 آبان ماه) معرفی شده و وارد بازار می شود.



چند ماه پیش سایت خبری فاکس نیوز گزارش داد که گوگل یک درخواست ثبت اختراع برای ساعت هوشمند خود ارائه داده که دارای رابط کاربری شبیه عینک گوگل است و دارای پد لمسی روی آن است که می تواند حرکات دست را چون فشار و کشش را تشخیص دهد.

براساس این گزارشها طی ماه های آینده با معرفی ساعت هوشمند Gem به معنای جواهر و دستگاه های پوشیدنی – مچی اپل، مایکروسافت و ال جی که در راه هستند شاهد رقابتهای تازه و تنگاتنگی بین گجتهای پوشیدنی به ویژه ساعتهای مچی هوشمند خواهیم بود و این رقابتها دیگر به تلفنهای هوشمند و تبلتها محدود نمی شوند.

پیش از این سامسونگ ساعت هوشمند خود را با نام گلگسی گیر (Galaxy Gear) رونمایی کرد این ساعت طوری طراحی شده که با گلکسی نت 3 و گلکسی نت 10.1 کار می کند.

تحقیقات و پیش بینی های اخیر نشان می دهد که بیش از 373 میلیون ساعت هوشمند تا سال 2020 به فروش می رسد این درحالی است که همین مورد برای سال آینده میلادی، سال 2014، حدود 15 میلیون پیش بینی شده است. به این معنا که در آینده نه چندان دور ساعتهای هوشمند به عنوان بخشی از گجتهای پوشیدنی سهم بزرگی در بازار موبایل در اختیار خواهند گرفت.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید