هر روز!
هر روز!

سال جدید با فرصت های جدید سال جدید با فرصت

سال جدید با فرصت های جدید
سال جدید با فرصت های جدید : سال جدید با فرصت های جدید : با فرا رسیدن سال نو بسیاری از ما نیز همگام با طبیعت، به دنبال تحول جدیدی در زندگی خود هستیم. برای تحقق آرزوها، هرکس روشی دارد و به شیوه ای خاص عمل می کند. رسیدن به آرزوها نهایت تلاش و هدف انسان ها در زندگی است. اگرچه آرزوهای انسان پایان ناپذیرند و تا دم مرگ با او هستند، داشتن آرزو و دنبال کردن آن نشانه زندگی است. همه انسان ها در زندگی هدف یا اهدافی دارند و برای رسیدن به آن تلاش می کنند. آنگاه که انسان به هدفش دست می یابد، احساس شادی و لذت می کند. دستیابی به هدف گاهی به سادگی حاصل نمی شود و نیاز به تلاش و پشتکار جدی دارد. بسیاری از افراد با آنکه اهداف بزرگی دارند، هیچ گاه به آنها دست نمی یابند و همیشه در آرزوی یافتن آنها باقی می مانند.
: سال جدید با فرصت های جدید
به گزارش : سال نو- برنامه نو برنامه ریزی یعنی مدیریت و جدول بندی کردن زمان و اهداف. بهتر است از همان نخستین روزهای سال جدید به موفقیت ها و عدم موفقیت های پشت سر گذاشته در ۱۲ ماه قبلی، نیم نگاهی کنید و باور داشته باشید که بازنگری کارنامه سال پیش، درک و درایت را در برنامه ریزی های صحیح و هموارسازی مسیر اهداف سال جدید، قوی تر می کند و اعتماد به نفس، میدان دار موفقیت حضور در عرصه زندگی می شود. شما چقدر در زندگی به داشتن برنامه و برنامه ریزی اهیمت می دهید؟ آیا از آن دسته افرادی هستید که کوچک ترین کارهای روزانه را هم در فهرست بلند بالای برنامه های خود قرار می دهند؟ و یا طرز فکرتان این است که هر چه باداباد و هر چه پیش آید؛ خوش آید؟ اما آنهایی که می خواهند با برنامه ریزی و مشخص کردن اهداف در سال جدید به آرزوهای خود جامه عمل بپوشانند و به موفقیت دست یابند، باید چند نکته را مورد توجه قرار دهند: ۱- تمام چیزهایی را که می خواهید به دست آورید، برای خودتان مجسم کنید. ۲- اولویت ها را مشخص کنید. هدف های اصلی خود را در اولویت قرار دهید. تحقق این اهداف برای رسیدن به موفقیت مهم تر هستند. ۳- اهداف تان باید قابل دستیابی باشند. اهداف بزرگ و دست نیافتنی، انگیزه شما را برای تلاش کمتر می کنند. اکنون این سوال پیش می آید که چگونه می توانیم به آرزوهایمان جامه عمل بپوشانیم و چگونه می توانیم به جای افسوس و حسرت خوردن از فرصت سوزی در سال گذشته، این بار نهال آرزوهایمان را شکوفا کنیم؟ در پاسخ باید گفت، قبل از هر چیز نیاز به کسب اعتماد به نفس داریم. این اعتماد به نفس از راه موفقیت های کوچک و بزرگ در سال گذشته ایجاد می شود. برنامه ریزی بخش اصلی کار است. ما برای رفتن به یک سفر چند روزه، روزها و هفته ها برنامه ریزی می کنیم و می کوشیم تا لحظه به لحظه برنامه های مان دقیق باشد؛ اینکه کجا برویم؟ چه راهی را انتخاب کنیم؟ چقدر هزینه کنیم؟ وقتی که برای یک سفر کوتاه چند روزه اینقدر برنامه ریزی می کنیم، مسلماً زندگی با تمام اهمیتش نیاز به برنامه ریزی بیشتر دارد تا مسیر را گم نکنیم و به بیراهه نرویم و از زمان خود بیشترین استفاده را ببریم و آن را بیهوده هدر ندهیم. افراد با توجه به دیدگاه های خود اهدافی دارند و داشتن برنامه ای دقیق و حساب شده، آنها را راحت تر به اهدافشان می رساند و در ضمن، از خطرات و مشکلات احتمالی می کاهد. با تعیین هدف زندگی تان، مشخص می شود که چه کسی هستید و چه کسی می خواهید باشید و چطور می خواهید در دنیا حضور داشته باشید. آینده شما با آنچه امروز انجام می دهید، ساخته می شود. هرگاه کاری را که خیلی دوست دارید انجام دهید، طبق قانون جذب، کائنات و جهان هستی پاسخ می دهد و به طریقی از شما حمایت می کند. زندگی و کار خود را پر از هدف، معنا و اشتیاق کنید. تصور کنید چه احساس خوبی دارید وقتی کاری را که دوستش دارید، انجام می دهید. موفق ترین افراد کسانی هستند که زندگی، شغل و فعالیت های خود را مطابق با موهبت ها و علایق خود شکل می دهند و با انجام این کار تمامی ایده ها و منابع و افرادی را که برای خلق زندگی رویایی شان نیاز دارند، جذب می کنند. آنها با تعیین اهداف و آرزوهای خود و حرکت با اعتماد به نفس، هماهنگی ارتعاشی برای شادمانی و فراوانی در زندگی شان ایجاد خواهند کرد. - بنابراین آرزوهای خود را مشخص کرده و درباره آنچه که می خواهید در زندگی خود خلق کنید، خوب و عمیق فکر کنید. روی چیزی که می خواهید، تمرکز داشته باشید و بدون ترس، خجالت یا ممانعت به آنها ارج بنهید. آرزوهای شما فقط مختص شما هستند.
اگر می خواهید به آرزوهای خود برسید، به هفت مورد کلیدی زیر توجه کنید: ۱- اهداف مشخص اهداف مشخص شما چه هستند؟ آنها را مشخص کرده اید؟ برای کسی که نمی داند کجا می خواهد برود، هیچ باد مساعدی نمی وزد. پس نیاز دارید که اهدافتان را روشن و مشخص کنید. ۲- وقت بگذارید و تصمیم بگیرید که واقعاً چه چیزی می خواهید و کاملاً در موردش شفاف باشید. ۳- قبل از اینکه به اهداف تان برسید، باید آنها را شفاف و مشخص کنید و در ذهن خود نگه دارید تا بخشی از شما شوند. ۴- آرزوهای خود را فهرست کنید و آنها را مقدم بشمارید. ۵- روی چیزهایی که می خواهید، تمرکز کنید و انرژی خود را صرف چیزهایی که نمی خواهید، نکنید. ۶- واضح و مشخص عمل کنید و کارهای بیهوده را کنار بگذارید. انجام کارهای بیهوده وقت شما را هدر خواهد داد و برای برنامه های اصلی خود وقت کافی نخواهید داشت. ۷- صبر و پایداری را از یاد نبرید. خیال پردای نکنید. برای انجام هر کاری صبر و استقامت داشته باشید و برای گرفتن نتیجه بردبار باشید و ناامید نشوید. اولین اصل موفقیت، شناخت خواسته هاست. خواستن، کاشتن دانه است. اهداف شما مشخص شده اند و حالا باید اهداف بلندمدت و کوتاه مدت را از هم جدا کنید؛ همین طور اهدافی که مهم تر هستند و اهدافی که کمتر اهمیت دارند. کدام هدف برای شما مهم تر از همه است؟ همان هایی را که اول می خواهید، رویشان کار کنی

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید