مسیر سبز
مسیر سبز

سبک مراکشی در طراحی دکور منزل

سبک مراکشی در طراحی دکور منزل

سبک مراکشی در طراحی دکور منزل
        : سبک مراکشی در طراحی دکور این منزل در هیوستون آمریکا، به آن انرژی، بافت و رنگ های شاد و زیبا داده است.

این خانه که در شهر تگزاس آمریکا واقع شده است مدتها به سبک روستایی فرانسوی طراحی شده بود و نیاز به ظاهر جدیدی داشت. سبک مراکشی منبع الهام طراحان قرار گرفت و از رنگ آبی، قالی های دستبافت و کاشی های طرحدار برای پوشاندن دیوارها، کف و فواره های استفاده شد.

لورا اومانسکی، طراحی دکوراسیون داخلی، از مسافرت های بیشمار خانواده صاحبخانه به دور دنیا و علاقه آنها به مراکش استفاده کرده و کابینت ها را منبت کاری نموده و از کاشی های سبک مراکشی، رنگ های جسورانه، فانوس های فلزی، پارچه های متفاوت و قالی های زیبا برای تزئین منزل استفاده کرده است.

این منزل در محله ساوث همپتون هیوستون واقع شده است و 275 متر مربع مساحت دارد و سه خوابه است.رنگ آبی لاجوردی جزو رنگ های اصلی پالت رنگی این خانه است. این رنگ در خانه های مراکشی و در کل باغ ماژورل معروف مراکش هم دیده می شود. اومانسکی و تیمش روی عناصر معماری از دکور روستایی فرانسوی قبلی خانه کار کردند و درهای آهنی زیبا را آوردند که جلای برنزی زیبایی دارد.
اومانسکی چند آیتم خاص هم برای این منزل خرید که با موتیف ها، پارچه ها و جنس های بکار رفته در دکوراسیون مراکشی هماهنگی داشته باشند.
کف موزائیکی شطرنجی این منزل از قبل به همین شکل بود و زوایای 45 درجه موزائیک ها با سبک مراکشی هماهنگی دارد.
این اتاق که قبلاً ورودی بود، حالا اتاقی آرام و روشن برای یکی از اعضای خانه است که روزهایش را به نوشتن در این اتاق می گذراند.
فضای داخل بعضی اتاق ها چوب کاری شده است و تراش ها و برش های پانل ها زیبایی خاص سبک مراکشی را مشخص می کنند. فانوس های فلزی زیبای این سبک بخش جداشدنی این اتاق هستند.
یک هنرمند محلی این دیوارنقش زیبا را برای اتاق نوزاد دختر این خانواده نقاشی کرده است.
از پارچه های گوناگون برای روکش کاناپه ها، کوسن ها، پرده ها و ... استفاده شده است که فضا را گرم و صمیمی می کند. درهای کل خانه به رنگ آبی لاجوردی هستند. البته این تصمیم ریسک داری بود که در نهایت با رضایت صاحبخانه مواجه شد.
صاحب خانه دوست داشت که یک کاناپه آبی در اتاق نشیمن باشد. استفاده از رنگ آبی لاجوردی برای این کاناپه انتخاب درستی بود.
این آینه ظریف و زیبا از انبار واردکننده ای در لوس آنجلس خریداری شده است، زیرا با فضای مراکشی این خانه هماهنگی کامل دارد.
اومانسکی از یک سری کاشی های طرحدار با رنگ های مونوکروم برای ایجاد جزئیات تزئینی روی ستون های اتاق نشیمن استفاده کرده است. او می گوید: «بدون استفاده از رنگ در همه جای اتاق نیز می توان دکور داخلی را غنی کرد.»
کاشی های زیگزاگ دور شومینه توجه چشم را به مرکز اتاق جلب می کنند.
آشپزخانه از بقیه اتاق نشیمن کاملاً جدا شد. دیوار بین اتاق خانواده و اتاق نشیمن برداشته شد. از منحنی جالبی برای ایجاد حالت جداسازی در سقف استفاده شد.
رنگ آبی لاجوردی دوباره در اتاق خواب و برای تخت و درهای اتاق استفاده شد.
کف چوبی رنگ روشن هم با سبک روستایی فرانسوی قبلی هماهنگی داشت که با سبک مراکشی نیز جور در می آید. هم طراح و هم مشتری موافق بودند که نشیمنگاه کنار پنجره برای هر اتاق حالت صمیمی و رمانتیکی ایجاد می کند و می تواند جایی برای مطالعه هم باشد.
حمام اصلی به دکوراسیون جدیدی نیاز داشت. دیوارهای شطرنجی در مراکش متداول هستند.
بالاتختی های خوش رنگ و خوش طرح اتاق مهمان هم با مقیاس و اندازه ها بازی می کنند و فضای گرمی برای مهمان ایجاد می کنند.
در ایوان هم رنگ های شاد، دیوارهای منحنی و فانوس های جالب وجود دارند. فضای بیرونی این خانه عالی است و پرده های آن به زیبایی فضا می افزایند.
یک اتاق اضافی بالای گاراژ یک پناهگاه کوچک محسوب می شود که از بقیه خانه دور است. کمی رنگ آبی لاجوردی و بیشتر سیاه و سفید استفاده شده است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید