مسیر سبز
مسیر سبز

سخنان منتسب به احمدی‌نژاد کذب است سخنگوی قوه قضاییه گفت:

سخنان منتسب به احمدی‌نژاد کذب است 
 سخنگوی قوه قضاییه گفت:

سخنان منتسب به احمدی‌نژاد کذب است
سخنگوی قوه قضاییه گفت: بخشی از سخنان منتسب به رئیس جمهور که در سایت‌ها منتشر شده کذب محض است.

غلامحسین محسنی‌اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه عصر دیروز در بیست و یکمین نشست قوه قضاییه در جمع خبرنگاران در پاسخ به خبرگزاری فارس مبنی بر اینکه روز پنج‌شنبه هفته گذشته محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور کشورمان در یک محفل خصوصی سخنانی را مطرح کرده که برخی از سایت‌ها آن را منتشر کردند و در آن رئیس جمهور به وزیر اطلاعات وقت یعنی محسنی اژه‌ای مطالبی را منتسب کرده و پس از آن نیز درباره دستگاه قضایی و حتی جریانات مربوط به فتنه سال ۸۸ مطالبی را گفته است، گفت: من هم مانند خبرنگاران این مطالب را مطالعه کرده‌ام اما از صحت و سقم آنها مطمئن نیستم.

وی افزود: باید منتظر ماند تا دید که دفتر ریاست جمهوری آیا این مطالب را تأیید می‌کند یا اینکه آنها را تکذیب کرده و سپس اصل ماجرا را عنوان می‌کند.

دادستان کل کشور افزود: اما اگر بپذیریم که این نقل‌ قول‌هایی که از رئیس جمهور وجود دارد، صحیح است و دکتر احمدی‌نژاد چنین مطالبی را گفته باشد، باید بگویم تا آنجایی که من اطلاع دارم بخش‌های عمده‌ای از این مطالب کذب محض است.

وی افزود: آن قسمت از مطالب که مربوط به حضور من در وزارت اطلاعات است کاملاً کذب است و با توجه به اینکه من از خیلی از مطالب اطلاع دارم، باید بگویم صحت ندارد.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به این سؤال که اگر مشخص شود که این مطالب از ناحیه ریاست جمهوری نقل شده است، آیا می‌تواند مصداق نشر اکاذیب و دروغ‌پراکنی باشد، گفت: ما که هنوز از صحت این نقل‌ قول‌ها اطلاعی نداریم اما اگر فرض را بر این بگیریم که این مطالب به طور واقعی از سوی ریاست جمهور بیان شده باشد که بنده بعید می‌دانم، بله کذب است.

منبع: فارس باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید