مسیر سبز
مسیر سبز

سرشناس‌ترین کاندیداهای شورای شهر تهران خبرآنلاین: شمارش معکوس برای

سرشناس‌ترین کاندیداهای شورای شهر تهران
خبرآنلاین: شمارش معکوس برای انتخابات شورای شهر آغاز شده. کمتر از 6 روز دیگر تا حضور مردم پای صندوق های رای. انتخاباتی که البته این روزها در تب و تاب مناظره های انتخابات ریاست جمهوری ، قرار گرفته است .

طیف های مختلفی برای انتخابات شورای شهر تهران دورخیز کرده اند. البته در راس همه این گروه های حامیان و نزدیکان به محمد باقر قالیباف ، شهردار فعلی تهران هستند.جبهه پیروان ، اصولگرایان نزدیک به پایداری ، حامیان دولت ، کارگزارانی ها و اصلاح طلبان هم در کنار جهادگران نوسازی از دیگر طیف های فعال در انتخابات هستند.

شهر ری ، مناطق جنوبی و شرقی تهران اصلی ترین مناطق مورد نظر احزاب و گروه ها برای جذب مخاطب هدف است. افزایش تعداد اعضای شورا و تعدد لیست ها سبب شده تا رقابت این بار بر سر لیست ها و چهره های سرشناس هر لیست باشد . از میان 1785 عضو تائید صلاحیت شده شورای اسلامی شهر در تهران ، چهره های سرشناس اما تعداد شان خیلی زیاد نیست. همین چهره های سرشناس هستند که در لیست های مختلف برای رسیدن به شوراها رقابت می کنند.

وزراء و نمایندگان پیشین اصولگرا در تب بهشت

در میان نامزدهای نهایی احراز صلاحیت شده ، چهره های سرشناسی از میان دولتی ها هستند که سابقه وزارت در کارنامه دارند. علیرضا علی احمدی وزیر پیشین آموزش و پرورش ، شیخ الاسلام وزیر پیشین کار و رضا تقی پور وزیر پیشین ارتباطات از کابینه احمدی نژاد هستند که برای رسیدن به شورا رقابت می کنند. از جمع نمایندگان هم چهره هایی چون حسن غفوری فرد ، علیرضا دهقان ، محمد مهدی مفتح ، پرویز سروری ، اسماعیل دوستی و شجاع پوریان از چهره هایی هستند که سابقه حضور در ادوار گذشته مجلس را دارند و این بار برای شورای شهر تهران پیش قدم شده اند.

مدیران شهری به صف شدند

جمع کثیری از شهرداران و مدیران میانی شهرداری در میان نامزدهای انتخابات شورای شهر هستند. از مدیران دوره کرباسچی تا قالیباف . چهره هایی چون محمد علی آبادی که معاون فنی و عمرانی شهرداری در زمان احمدی نژاد بوده تا احمد دنیا مالی و میر معصوم معصومی که همین سمت را در دوره های شهرداری قالیباف بر عهده داشتند در این لیست دیده می شوند. علی آبادی برای خود لیستی راه انداخته و در این لیست تعدادی دیگر از مدیران شهری را هم که در لیست های اصلاح طلبان ، اصولگرایان و حامیان قالیباف هستند را در این لیست قرار داده. چهره هایی چون مناف هاشمی ، محمود رضاییان و حقانی از این دست هستند. مدیران میانی شهرداری در بخش های مختلف هم در لیست های حامیان شهردار تهران به تعداد فراوان دیده می شوند.

شورایی ها به صف

از جمع نمایندگان دور قبل شورای شهر ، غیر از دو نفر ، همه در صف رقابت هستند. چمران ، شیبانی ،خادم ، بیادی، هادی ساعی ، دانشجو و کاشانی در یک جبهه ایستاده اند. طلایی ، دبیر و آباد در صف نیروهای نزدیک به قالیباف هستند . مسجد جامعی هم از اصلاح طلبان باقی مانده در شوراست. پروین احمدی نژاد و حمزه شکیب هم بیشتر دولتی هستند. هر یک از این نامزدها سر لیست ، لیست های مختلفی هستند. نامزدها اعتقاد دارند این تعدد لیست ها نگاه منطقه ای طیف های مختلف ، از این تاکتیک بهره گرفته اند که لیست هایی را با جوانان و چهره های محبوب منطقه ای تنظیم کرده اند تا بتوانند آرای منطقه ای را به سبد آرای خود بیفزایند.

ورزشی های پر رنگ

حضور 3 چهره ورزشی در شورای گذشته سبب شده تا چهره های سرشناس ورزشی پا به عرصه انتخابات بگذارند. علی دبیر ، رسول خادم و هادی ساعی همچنان در این رقابت هستند اما این بار چهره های جدیدی از مدیران ورزش و قهرمانان ملی پا به عرصه رقابت گذاشته اند. حسین رضا زاده ، آرش میراسماعیلی قهرمان جودو ، عباس جدیدی قهرمان کشتی و میرشاد ماجدی بازیکن سابق تیم ملی فوتبال سرشناس ترین چهره های جدید ورزشی هستند. البته علی آبادی ، محمد فنایی سید امیر حسینی و احمد دنیامالی هم همگی از چهره هایی با پیشینه مدیریت ورزشی هستند. از این جمع علی دبیر از تیم قالیباف است . حسین رضازاده افکاری نزدیک به دولت و پایداری دارد . ساعی و خادم با چمران هستند ، جدیدی و میراسماعیلی هم کارشان را مستقل پیش می برند. حمید سوریان و بهنام ابوالقاسمپور هم اگرچه تائید صلاحیت شده بودند اما انصراف داده اند.

هنرمندان و چهره های اجتماعی

فرزندان شهداء ، چهره های سرشناس اجتماعی و هنرمندان هم دیگر طیف های حاضر در رقابت انتخاباتی هستند. چهره هایی چون ابوالحسن مختاباد ، حبیب الله کاسه ساز و الهه رضایی از جمع هنرمندان تائید صلاحیت شدند. مختاباد اصلاح طلب است و کاسه ساز اصولگرا . رضایی هم مستقل وارد رقابت شده. فرزندان شهدای سرشناس هم وارد این رقابت شدند. سرشناس ترین های این دو طیف ، سمیه بروجردی ، فرزند شهید بروجردی است که از سوی طیف حامیان قالیباف حمایت می شود و طیف های مختلفی چون «جهادگران نوسازی» که یکی از لیست های پر ستاره و معروف های عرصه انتخابات تهران است هم او را در لیست گذاشته. تندگویان اما از اعضای لیست اصلاح طلبان است و اصلاح طلبان روی او برنامه ریزی کرده اند. افرادی چون دکترحافظی،دکتر مهدی حجت و کاپیتان خانلری و کاپیتان شهبازی و همچنین اسدالله عسگر اولادی از افرادی هستند که چهره های سرشناس اجتماعی حاضر در این عرصه محسوب می شوند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید