مسیر سبز
مسیر سبز

سرقت از عزاداران در بهشت زهرا با عنوان مامور پلیس

سرقت از عزاداران در بهشت زهرا با عنوان مامور پلیس
 جام جم آنلاین: 3 مرد جوان که در بهشت زهرای تهران، اموال مردم را سرقت و برای پس دادن آن، اخاذی می‌‌کردند، از سوی ماموران پایگاه نهم پلیس آگاهی شهر ری دستگیر شدند.

چندی پیش مردی با حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران علیه 3 جوان به اتهام سرقت و اخاذی شکایت کرد و گفت: روز حادثه برای خاکسپاری یکی از اقوامم به بهشت زهرا رفته بودم، پس از پایان مراسم در حال ترک محل بودم که 3 مرد جوان با ادعای این که پلیس هستند، به سمتم آمدند.

 مردان جوان پس از بازرسی بدنی، با عذرخواهی از این که مرا با فرد دیگری اشتباه گرفته‌اند، از محل دور شدند. پس از طی مسافتی همان مردان دوباره راهم را سد کرده و با حمله‌ور شدن به من، کتکم زدند و پس از سرقت پول،گوشی تلفن همراه و مدارکم، متواری شدند.

سارقان از مالباخته اخاذی می‌کردند

شاکی با اشاره به اخاذی از سوی متهمان گفت: چند ساعت بعد از حادثه، یکی از همان دزدها با تلفن خانه‌ام تماس گرفت و برای پس دادن گوشی تلفن همراه و مدارکم، از من پول خواست. بناچار طبق پیشنهاد او به یکی از بوستان‌های شهر رفتم و پول را در پاکتی گذاشته و روی نیمکت قرار دادم. سپس به خواسته سارق، برای دقایقی محل را ترک کردم و دوباره به جای قبلی برگشتم و دیدم او گوشی تلفن همراه و مدارکم را روی نیمکت گذاشته و رفته است.

شکایت‌ها یکی پس از دیگری

در پی این شکایت، پرونده‌ای تشکیل و تحقیق در این باره آغاز شد. جستجو ادامه داشت تا این که افراد دیگری نیز با حضور در پلیس آگاهی، شکایت‌های مشابهی را مطرح کردند. در بررسی پرونده‌های شاکیان معلوم شد همگی به یک شیوه مورد سرقت قرار گرفته‌اند؛ اما برخی از آنها حتی با پرداخت پول به سارقان برای پس گرفتن اموالشان، موفق به گرفتن آن نشده‌اند.

هوشیاری مالباخته، دزد را گرفتار کرد

در این مرحله با چهره‌نگاری رایانه‌ای از دزدان فراری، جستجو برای دستگیری آنها ادامه یافت تا این که چند روز پیش یکی از مالباختگان در بهشت زهرا به‌طور اتفاقی یکی از دزدان فراری را مشاهده کرد. او بلافاصله با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 شهرری تماس گرفت و برای دستگیری او درخواست کمک کرد. به این ترتیب، ماموران عازم محل فوق شده و متهم فراری را دستگیر کردند.

اعتراف به دزدی در گورستان

متهم با انتقال به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران در بازجویی گفت: من همراه 2 دوست فراری‌ام از پاییز سال گذشته سرقت هایمان را در بهشت زهرا شروع کردیم. ابتدا با سد کردن راه مردانی که برای شرکت در مراسم ختم و خاکسپاری به گورستان می‌آمدند، خود را پلیس معرفی و اقدام به بازرسی بدنی می‌کردیم.

سپس با اطمینان از این که آنها پول زیادی همراه دارند، عنوان می‌کردیم شما را با فرد دیگری اشتباه گرفته‌ایم. با این ترفند از آنها دور می‌شدیم. اما این افراد را زیر نظر می‌گرفتیم و هنگام ترک گورستان، دوباره سدراهشان شده و پس از کتک زدن، اموالشان را می‌دزدیدیم، آن‌گاه در قبال پس دادن اموال مالباخته‌ها، از آنها اخاذی می‌کردیم.

 در پی اعتراف متهم، 2 همدست فراری وی نیز دستگیر شدند و در مواجهه حضوری با دیگر همدست خود، به سرقت و اخاذی از افراد در بهشت زهرا اعتراف کردند.بنابراین گزارش، متهمان با قرار قانونی روانه زندان شدند. تحقیقات تکمیلی از آنها ادامه دارد. افرادی که در دام سارقان گرفتار شده‌اند، می‌توانند برای شکایت از متهمان به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران مراجعه کنند.      

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید