مسیر سبز
مسیر سبز

سرمایه‌گذاران ایتالیایی در سرعین حاضر شدند خبرگزاری فارس: در

سرمایه‌گذاران ایتالیایی در سرعین حاضر شدند
خبرگزاری فارس: در نشست با این سرمایه‌گذاران عصر امروز معاون برنامه‌ریزی استاندار اردبیل اظهار داشت: سرعین قطب گردشگری و توسعه بخش‌های مختلف این صنعت پردرآمد است که سرمایه‌گذاران خارجی در این شهرستان می‌توانند بیش از گذشته مفید و مؤثر باشند.

محمدباقر بهشتی تصریح کرد: شهرستان سرعین از قابلیت و توانمندی گردشگری نظیر توریسم ورزشی و درمانی برخوردار است که این خود اسباب توسعه روابط بین دو کشور را فراهم می‌کند و ما نیز در حد وسع و توان از سرمایه‌گذاران خارجی برای حضور در سرعین برای سرمایه‌گذاری‌های متعدد استقبال می‌کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد:‌ با روی کار آمدن دولت یازدهم و تقویت دیپلماسی اقتصادی در کنار تحقق اقتصاد مقاومتی و توانمندی‌های داخل کشور ظرفیت‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی در استان‌های مختلف به ویژه اردبیل فراهم است که امیدواریم امسال با جدیت در این حوزه بتوانیم چندین سرمایه‌گذاری کارآمد خارجی را شاهد باشیم.

معاون برنامه‌ریزی استاندار اردبیل اضافه کرد: تنها راه برون رفت استان اردبیل از مشکلات اقتصادی موجود و برخی تنگناهای به وجود آمده در سال‌های اخیر تکیه بر سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است که سعی و کوشش بر این است با حذف قوانین و برنامه‌های زاید بتوان زمینه تحولی را در این حوزه بهتر و بیشتر فراهم کرد.

بهشتی در ادامه بیان کرد: باب جدید سرمایه‌گذاری خارجی در شهر گردشگری سرعین گشوده شده و ما با توجه به توانمندی که در بخش‌های مختلف به ویژه کشاورزی، گردشگری و صنعتی داریم، می‌توانیم در این زمینه موفق عمل کنیم.

این مسئول با بیان اینکه باید بیشتر از وضعیت موجود توانمندی‌های سرمایه‌گذاری در سرعین و برخی از شهرهای دیگر در این استان معرفی شود، یادآور شد:‌ دو کشور ایران و ایتالیا از تمدن و تاریخ کهن برخوردار هستند و این سفر می‌تواند مقدمه تقویت ارتباط ایتالیا با کشورمان به ویژه حضور سرمایه‌گذاران در استان اردبیل باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در این نشست یادوری دومینیکو معاون باشگاه جنوای ایتالیا نیز گفت: هدف ما از این سفر شناختن قابلیت‌های استان اردبیل و شهرستان سرعین برای اجرای پروژه‌های مختلف سرمایه‌گذاری است که آوازه سرعین به گوش ما نیز رسیده است.

وی افزود: ما در زمینه‌های ساختمان‌سازی، ساخت قطعات سنگین ماشین‌آلات، کشتی‌سازی، لباس و تولید وسایل ورزشی یکی از شرکت‌ها و باشگاه‌های معروف ایتالیا هستیم به طوریکه در بخش صنعت توریسم پرتیراژترین روزنامه ایتالیایی متعلق به این باشگاه است.

یادوری دومینیکو در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: سرعین از قابلیت طبیعی متعددی برخوردار است که سالانه می‌تواند میزبان گردشگران بیشمار داخلی و خارجی باشد که در این زمینه باید از این توانمندی‌ها به بهترین شکل استفاده شود.

معاون باشگاه جنوای ایتالیا خاطر نشان کرد: در سفر تعدادی از اعضای باشگاه جنوای ایتالیا ما علاوه بر سرعین از شهرهای انزلی، تبریز و تهران نیز بازدید کرده و تلاش می‌کنیم تا مذاکرات جدی در توسعه روابط تجاری، اقتصادی و گردشگری را با کشور ایران و شهرهای مختلف آن داشته باشیم.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید