مسیر سبز
مسیر سبز

«سعادت‌آباد» «یه حبه قند» را خورد فیلم​های «سعادت آباد» و

«سعادت‌آباد» «یه حبه قند» را خورد 
 فیلم​های «سعادت آباد» و

«سعادت‌آباد» «یه حبه قند» را خورد
فیلم​های «سعادت آباد» و «یه حبه قند» اگرچه همزمان با هم اکران شدند اما میزان فروش این دو فیلم تفاوت فاحشی با هم دارد.فیلم «سعادت‌آباد» ساخته مازیار میری با در اختیار داشتن 25 سالن سینما،به فروش 219.8 میلیون تومانی دست یافته است. فیلم «یه حبه قند» سید رضا میرکریمی هم با در اختیار داشتن  20 سینما  127.6 میلیون تومان فروخته است.
 
از هفته گذشته اکران دو فیلم جدید در سینماهای تهران هم آغاز شده است. «راه آبی ابریشم» به کارگردانی محمد بزرگ‌نیا و «مرگ کسب و کار من است» ساخته امیر حسین ثقفی دو فیلمی هستند که از دو روز پیش روی پرده سینماها رفته اند.
 


«راه آبی ابریشم»  که در بیست سینما اکران شده تا کنون 11 میلیون فروخته است. این فیلم در مقطع زمانی قرن چهارم هجری و حول محور زندگی «سلیمان ابن‌سیراف» از بزرگ‌ترین دریانوردان ایرانی می‌گذرد و اوج تاریخ دریانوردی ایران را به تصویر می‌کشد.

در این فیلم بازیگرانی چون عزت‌الله انتظامی، رضا کیانیان، داریوش ارجمند، بهرام رادان، پگاه آهنگرانی و پیام دهکردی... به ایفای نقش می‌پردازند.
 


«مرگ کسب و کار من است» اولین ساخته امیرحسین ثقفی نیز در دو روز نخست اکران در هفت سینما پنج میلیون فروخته است. این فیلم داستان سه مرد را روایت می‌کند که برای سرقت با یکدیگر همسفر می شوند. پژمان بازغی، امیر آقایی، ماه‌چهره خلیلی، کامران تفتی، مریم بوبانی، میثم غنی زاده، رامین راستاد و سونیا اسپهروم در این فیلم نقش‌آفرینی می‌کنند.
 


«شش و بش» و «زنان ونوسی و مردان مریخی» دو فیلمی هستند که هر کدام 42 روز است که بر پرده سینماها هستند، «شش و بش» اولین ساخته بهمن گودرزی با نمایش در 22 سینما تا کنون یک میلیارد و صد و دو میلیون تومان فروخته و در صدر جدول فروش فیلم‌های روی پرده قرار دارد.
 


«زنان ونوسی و مردان مریخی» به کارگردانی کاظم راست‌گفتار فیلم دیگری است که بعد از 42 روز اکران در 11 سینما 822.3 میلیون فروخته است.
 


«شکارچی شنبه» فیلمی از پرویز شیخ طادی با نه روز اکران و در اختیار داشتن 10 سینما تاکنون 6.7 میلیون فروخته است.
 
در این فیلم بازیگرانی چون علی نصیریان، امیریل ارجمند، دارین خمسه، آرسینه سوکیاسیان، مهدی فقیه و سیلوا آندرانسیان به ایفای نقش می‌پردازند.

جدول فروش فیلم ها

نام فیلم تعداد سینما روزهای نمایش فروش کل (میلیون تومان) شش و بش 22 42 1.102(میلیارد) زنان ونوسی و مردان مریخی 11 42 822.3 سعادت‌آباد 25 9 219.8 یه حبه قند 20 9 127.6 راه آبی ابریشم 20 2 11 شکارچی شنبه 10 9 6.7 مرگ کسب و کار من است 7 2 5

منبع: خبرآنلاین باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید