هر روز!
هر روز!

سفر مهم وزیر امور خارجه پاکستان به ایران : سفر

سفر مهم وزیر امور خارجه پاکستان به ایران : سفر

سفر مهم وزیر امور خارجه پاکستان به ایران
: سفر مهم وزیر امور خارجه پاکستان به ایران
: به گزارش بولتن نیوز، به نقل از دیلی پاکستان خواجه آصف وزیر امور خارجه، برای دیدار و رایزنی با مقامات کشورمان در خصوص سیاست‌های نوین آمریکا، با بدرقه مسئولین سفارت ایران در اسلام‌آباد وارد تهران شد.
به گزارش : گزارش‌ها حاکی است ناصر جنجوعه مشاور امنیت ملی پاکستان نیز در این سفر خواجه آصف را همراهی می‌کند.
خرم دستگیر وزیر دفاع پاکستان پیشتر اعلام کرده بود: خواجه آصف به منظور رایزنی با کشورهای قدرتمند منطقه به پکن و تهران سفر کرده و سپس عازم واشنگتن خواهد شد تا واکنش‌های پاکستان نسبت به سیاست‌های نوین آمریکا را به گوش مسئولین کاخ سفید برساند.
پیشتر وزیر امور خارجه پاکستان به چین سفر کرده و در مورد سیاست‌های نوین کاخ سفید و خطرات آن برای منطقه به آنها هشدار داده بود.
وزیر خارجه پاکستان در این سفر یک روزه با حسن روحانی رئیس‌جمهور، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس‌جمهور دیدار خواهد کرد.
خواجه آصف امروز تهران را به مقصد مشهد ترک کرده و علاوه بر زیارت امام هشتم، قرار است با مسئولین آستان قدس رضوی دیدار و گفتگو داشته باشد.
دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا اخیرا پاکستان به همکاری با تروریست‌های فعال در خاک افغانستان متهم و تهدید کرده بود که کمکهای مالی خود را به پاکستان قطع خواهد کرد.
سیاستمداران، احزاب و مردم پاکستان نسبت به اظهارات ترامپ واکنش‌های تندی نشان داده و آن را تلاشی برای فرار از شکست در افغانستان دانستند.
 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید