iTech news
iTech news

سقف‌های خورشیدی تسلا ارزان‌تر و بهتر از سقف‌های معمول

سقف‌های خورشیدی تسلا ارزان‌تر و بهتر از سقف‌های معمول

سقف‌های خورشیدی تسلا ارزان‌تر و بهتر از سقف‌های معمول
ایلان ماسک در صفحه توییتر خود اعلام کرد که سفارش سقف‌های خورشیدی انقلابی آن‌ها از ۱۰ ماه می آغاز خواهد شد. او در توییت دیگری اعلام کرد که سفارش این سقف‌ها در کشورهای زیادی در سراسر جهان امکان‌پذیر است. او توضیح داد که تحویل این سقف‌ها در ایالات متحده در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ و در سایر نقاط جهان در سال آینده میلادی امکان‌پذیر خواهد بود.
اما معرفی یکی از مزایای این سقف‌های خورشیدی، حتی از خود سقف‌ها انقلابی‌تر است: این سقف‌ها خورشیدی تا ابد گارانتی دارند. تسلا اطلاعات مورد نیاز برای سفارش این پنل‌ها را منتشر کرده و در آن‌ها بیان شده است که این کاشی‌ها تا ابد گارانتی هستند:کاشی‌های شیشه‌ای خورشیدی بسیار بادوام هستند. ما آن‌ها را به‌اندازه‌ی طول عمر منزل شما یا تا ابدیت - هرکدام که زودتر سر برسد - گارانتی می‌کنیم.
کاشی‌های شیشه‌ای خورشیدی بسیار بادوام هستند. ما آن‌ها را به‌اندازه‌ی طول عمر منزل شما یا تا ابدیت - هرکدام که زودتر سر برسد - گارانتی می‌کنیم.

در تصویر بالا، سقف خورشیدی تسلا را در سمت چپ و سقف‌های سنتی و معمول را در سمت راست می‌بینید. این ویدئو مربوط به بالاترین سرعت برخورد است و تسلا بیان کرده که این ویدئو با سرعت بسیار بالای ۲۵۰۰ فریم بر ثانیه تصویربرداری شده است. هر گلوله‌ی پنج سانتی‌متری با سرعت ۱۷۷ کیلومتر بر ساعت حرکت می‌کند.
در نهایت، این گارانتی بر پایه‌ی گفته‌های قبلی ماسک مبنی بر ارزان‌تر بودن سقف‌های خورشیدی نسبت به سقف‌های معمول اعتبار می‌بخشد. این امر بسیار مهم است؛ چرا که بهینگی هزینه یکی از موانع اصلی در بحث انرژی‌های تجدید پذیر است.
در ادامه بیان شده است که دیگر راه‌ حل‌های انرژی می‌توانند در کنار سقف‌های خورشیدی استفاده شوند تا هزینه‌های صورت‌حساب‌ انرژی را کم کنند و به افراد امکان بدهند که حقیقتا از شبکه برق خارج شوند. در وب‌سایت فروش این‌گونه بیان شده است:با باتری یکپارچه‌ی Powerwall، انرژی در طول روز ذخیره‌ می‌شود و در سایر زمان‌ها قابل استفاده است. بدین ترتیب منزل شما به واحدی مستقل از شبکه برق تبدیل خواهد شد.فصلی جدید در انرژی
با باتری یکپارچه‌ی Powerwall، انرژی در طول روز ذخیره‌ می‌شود و در سایر زمان‌ها قابل استفاده است. بدین ترتیب منزل شما به واحدی مستقل از شبکه برق تبدیل خواهد شد.
سرانجام درمی‌یابیم که چرا تسلا در نوامبر ۲۰۱۶، شرکت سولارسیتی را تصاحب کرد. تصاحب سولارسیتی به تسلا امکان می‌دهد تا خانه‌ای با انرژی یکپارچه را که همه زیر نظر یک کمپانی هستند، تجربه کند. انقلابی که تسلا در رأس آن است، رویدادی امیدبخش به شمار می‌رود. مطالعات آزمایشگاه ملی انرژی‌های تجدیدپذیر (NREL) و دیگران بیان می‌کنند که ۲۵ درصد از نیاز انرژی ایالات متحده می‌تواند فقط از تأسیسات خورشیدی پشت‌بام‌ها تأمین شود.
البته هر سقفی برای پنل‌های خورشیدی ایده‌آل نیست و ترکیب عامل‌های بسیاری مشخص می‌کند که هر سقف چقدر الکتریسیته تولید می‌کند. این عوامل شامل میانگین تابش خورشید در منطقه و مقدار تابش رسیده به سقف با توجه به بافت‌های مزاحمی چون درختان و ساختمان‌های بلند می‌شود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید