هر روز!
هر روز!

سقوط گلوله ی آتشین در جورجیای آمریکا : سقوط گلوله

سقوط گلوله ی آتشین در جورجیای آمریکا : سقوط گلوله

سقوط گلوله ی آتشین در جورجیای آمریکا
: سقوط گلوله ی آتشین در جورجیای آمریکا
دوربین های ناسا یک نور درخشان را در آسمان دنبال کرده و آن را به شهاب سنگی نسبت دادند که در اتمسفر می سوخت.
به گزارش این شهاب تکه ی جداشده ای از یک سیارک بود و حداقل 68 کیلوگرم وزن داشت.
روز پنج شنبه اهالی ایالت جورجیای آمریکا یک گلوله ی آتش دیدند که از آسمان به زمین می افتاد. بعضی از آنها با ناسا تماس گرفتند و این اتفاق عجیب و غریب را گزارش دادند. سازمان فضایی هم این گزارشات را بررسی کرد و آن گلوله ی آتشین را به یک شهاب نسبت دادند.
ناسا موفق شد از این رخداد ویدیویی ثبت کند. ناسا می گوید این شهاب تکه ی جداشده ای از یک سیارک بود و حداقل 68 کیلوگرم وزن داشت. قطر آن هم تقریبا 41 سانتی متر بود. ویدیوی پنج ثانیه ای ناسا این گلوله ی آتشین را در قسمت پایین صفحه نمایش نشان می دهد. درخشش آن قبل از اینکه از میدان دید دوربین بیرون برود، بیشتر می شود. این ویدیو با استفاده از دوربین های پروژه ی All-sky Fireball Network ثبت شده. هدف این دوربین ها این است که شهاب های درخشان تر از سیاره ی ناهید را مشاهده کنند.

این جرم با زاویه ای شیب دار با سرعتی تقریبا معادل 46670 کیلومتر بر ساعت سقوط می کرد. ناسا این گلوله ی آتشین را تا فاصله ی 27 کیلومتری از حومه های آتلانتا دنبال کرد. این سازمان فضایی می گوید ممکن است تکه هایی از این جرم به سطح زمین برسد.
دیدن ناگهانی سقوط یک گلوله ی آتشین از آسمان کاملا شانسی است و به صبر هم نیاز دارد. اگر شما در طول یک بارش شهابی به تماشای آسمان بنشینید، شانس خودتان را برای دیدن این پدیده افزایش خواهید داد.
منبع: CNET

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید