مسیر سبز
مسیر سبز

سقوط یک خانواده از چرخ و فلک شهربازی خبرگزاری فارس:

سقوط یک خانواده از چرخ و فلک شهربازی
خبرگزاری فارس: بر اثر سقوط یک خانواده سه نفره از چرخ و فلک شهربازی ائل‌گلی تبریز، یک نفر کشته و دو تن دیگر زخمی شدند.

مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان آذربایجان شرقی گفت: این حادثه در ساعت ۱۸ و ۱۰ دقیقه امروز یکم آبان به مرکز اپراتور فوریت‌های پزشکی گزارش شد و در پی آن، آمبولانس مناطق 2 و 11 تبریز به محل حادثه اعزام شدند.

حبیب حسینقلی‌‌زاده درباره چگونگی این حادثه اظهار کرد: در این حادثه متاسفانه یکی از کابین‌های چرخ فلک ائل‌گلی تبریز برگشته که زن حدوداً 38 ساله‌ای بر اثر سقوط در دم جان باخته است.

حسینقلی‌‌زاده اضافه کرد: مرد 45 ساله نیز در اثر سقوط به شدت زخمی می‌شود و مرد نیز با انجام اقدامات احیایی توسط تکنیسین‌های اعزامی به بیمارستان امام رضا تبریز منتقل شد.

وی افزود: هم اکنون مرد تحت عمل جراحی است.

حسینقلی‌‌زاده گفت: هنگام برگشتن کابین چرخ فلک پسر بچه 14 ساله میله چرخ فلک را گرفته و این امر مانع سقوط این پسر بچه می‌شود و حال این پسربچه رضایت‌بخش گزارش می‌شود.

وی خاطرشان کرد: زن کشته شده و مرد زخمی و پسر بچه عضو یک خانواده بودند.

ائل گلی یک از تفرجگاه‌های مهم شهر تبریز است.

 پیش از این مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی آذربایجان‌شرقی از استانداردسازی دستگاه‌های شهربازی‌های استان خبر داد و افزود: کارشناسان و بازرسان این نهاد از 25 شهربازی استان بازرسی و دستگاه‌ها و وسایل بازی موجود را مورد ارزیابی قرار دادند.

وی اضافه کرد: پس از این بازرسی‌ها 180 دستگاه شهربازی‌های استان به دلیل رعایت نکردن معیارهای استاندارد پلمپ شده و پس از اصلاح ادامه فعالیت دادند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید