هر روز!
هر روز!

سنجش تامین معیشت مردم در کفِ خیابان! : سنجش تامین

سنجش تامین معیشت مردم در کفِ خیابان! : سنجش تامین

سنجش تامین معیشت مردم در کفِ خیابان!
: سنجش تامین معیشت مردم در کفِ خیابان!
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانابه نقل از آناج، خرید از دست فروشان برای اغلب شهروندان در بسیاری از مواقع به صرفه بوده و رضایت خاطرشان را نیز به همراه می‌‌‌آورد اما حضور این کاسبان بی‌‌جا و مکان، چهره شهر را نامناسب کرده است.
به گزارش : دست فروشی در تمامی شهرها به چشم می‌‌خورد و برای تمامی شهروندان امری عادی جلوه می‌‌کند چراکه شهروندان عادت کرده‌‌اند در پیاده روها و حاشیه خیابان‌‌های اصلی، زیر پل‌‌های عابر پیاده و هر نقطه دیگری از شهر افرادی را مشاهده کنند که مشغول به میوه فروشی، عرضه لباس و یا هر چیز دیگری از نیازهای اساسی زندگی باشند و با قیمتی پایین‌تر از مغازه داران محصولات‌‌شان را به فروش رسانند.
برای شهروندان فرقی نمی‌‌کند که در پیاده رو در حال قدم زدن باشند یا با ماشین شخصی در حال عبور از خیابان‌‌های شلوغ و پرتردد شهر، در هر حال به هر سمت شهر که بنگریم کاسبانی را می‌‌بینیم که معمولا با قیمت‌‌هایی کم‌‌تر از مغازه داران اجناس خود را به فروش می‌‌رسانند و خریداران هم از خرید انجام گرفته ابراز خرسندی می‌‌کنند.
حضور پر تعدد دست فروشان در خیابان‌‌های اصلی شهرها معضلی است که در اقصی نقاط جهان شناخنه شده محسوب می‌‌شود زیرا دست فروشی عامل ایجاد انسدادد معابر عمومی شهرها، اختلال در رونق کسب و کار مغازه داران، وقوع بی نظمی در عبور و مرور و ایجاد ترافیک و گاهی بستر نزاع‌‌ها و درگیری‌‌های خیابانی و بی‌‌اخلاقی‌‌ها می‌‌شود.
علاوه بر این در اذهان گردشگران و توریست‌‌ها چهره‌‌ی مکدری از شهر را رقم می‌‌زند، به همین دلیل تنها راه ساماندهی دستفروشان ایجاد فضایی مناسب برای فعالیتشان می‌‌باشد و از این رو شهرداری‌‌ها می‌‌توانند با همکاری بخش خصوصی فضایی را مثل بازارچه‌‌های موقتی یا اصلا فصلی در اختیار این قشر از فعالان اقتصادی کاذب قرار دهند تا فاقد خدشه دار کردن چهره شهری به فعالیت خود بپردازند تا از نان شبشان برای سیر کردن شکم هفت سر عائله باز نمانند.
نباید نگاه مجرمانه به این قشر از فعالان اقتصادی داشت چرا که نه قاچاقچی هستند و نه حامل مواد مخدر بلکه فقط برای کسب روزی حلال شبانه روز در حال تلاش می‌باشند و وجود دستفروشان در حاشیه خیابان‌ها و حتی زیر پل‌‌های عابر پیاده نشان از عدم توانایی مسئولان در عمل به تعهدات خود در راستای تامین اقتصاد و معیشت مردم دارد.
انتهای پیام /

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید