مسیر سبز
مسیر سبز

«سندی» به نیویورک نزدیک می‌شود +عکس خبرگزاری فارس: طوفان سندی

«سندی» به نیویورک نزدیک می‌شود +عکس 
 خبرگزاری فارس: طوفان سندی

«سندی» به نیویورک نزدیک می‌شود +عکس
خبرگزاری فارس: طوفان سندی که از آن به عنوان سهمگین‌ترین طوفان تاریخ آمریکا نام می‌برند، در حال نزدیک شدن به نیویورک است و همزمان مردم این شهر برای خرید و انبار کردن مایحتاج روزانه به فروشگاه‌ها هجوم برده‌اند.

کارشناسان هواشناسی هشدار داده‌اند که طوفان «سندی» که از ابتدای روز دوشنبه 800 کیلومتر از سواحل شرقی آمریکا را تحت تاثیر قرار می‌دهد، می‌تواند ده‌ها میلیون نفر از ساکنان این مناطق را با خطرات جانی و مالی روبرو کند.

همزمان شهرداری نیویورک دستور به تخلیه هزاران خانه در منطقه قرمز این شهر داده است. مدارس نیویورک نیز فردا تعطیل است و سیستم حمل‌ونقل این شهر نیز از امشب به مدت 24 ساعت تعطیل شده است.

این طوفان در مجموع موجب تعطیلی بیش از دو میلیون دانش‌آموز در هفت ایالت شده است.

نزدیک شدن طوفان «سندی» به شهر نیویورک مردم این شهر را به هراس انداخته، به نحوی که فروشگاه‌های نیویورک از کالا تخلیه شده و صف‌های طویلی برای خرید مایحتاج روزانه در فروشگاه‌ها شکل گرفته است.
 

نزدیک شدن «سندی» نیویورکی‌ها را به هراس انداختهتعطیلی مغازه‌ها و بانک‌ها/ نزدیک شدن «سندی» نیویورکی‌ها را به هراس انداخته
خرید و انبار کردن مایحتاج روزانه

«دیلی‌میل» گزارش کرده است که «سندی» احتمالا بزرگترین طوفانی باشد که تاکنون آمریکا تجربه کرده است. حوزه فعالیت سندی تاکنون بیشتر در آب‌ها و دریا بوده، با این وجود تاکنون موجب لغو حداقل 3200 پرواز شده است. همچنین میزان خسارات این طوفان تا یک میلیارد دلار برآورد شده است. طوفان «سندی» تاکنون موجب مرگ حداقل 58 نفر شده است.

این طوفان تبلیغات انتخاباتی آمریکا را نیز با مشکل مواجه کرده است. روز شنبه برنامه‌های تبلیغاتی «میت رامنی» و «باراک اوباما» در ایالت «ویرجینیا» به دلیل وقوع طوفان لغو شد. امروز هم طوفان سندی برنامه‌های تبلیغاتی این دو نامزد را تغییر داد و موجب لغو چندین برنامه آن‌ها شد.

باراک اوباما روز یکشنبه اعلام کرد که این طوفان تغییری در برنامه انتخابات ایجاد نمی‌کند، اما تصریح کرد که دولت وضعیت طوفان را زیر نظر دارد.

ساختمان بورس نیویورک هم روز دوشنبه تعطیل است و فقط سالن معاملات حضوری آن باز خواهد بود.

هجوم آمریکایی‌ها، فروشگاه‌ها را خالی کرده است

ماموران شهری ورودی‌های مترو را مسدود می‌کنند


توفان سازمان ملل را تعطیل کرد

همشهری آنلاین: مقر اصلی سازمان ملل متحد در شهر نیویورک روز دوشنبه 8 آبان به علت نزدیک شدن طوفان سندی به سواحل شرقی آمریکا تعطیل خواهد بود.

بخش رسانه‌ها در سازمان ملل طی یک بیانیه اعلام کرد که سازمان ملل دست کم یک روز تعطیل خواهد بود و احتمال دارد  سه‌شنبه 9 آبان نیز   مقر اصلی این سازمان تعطیل اعلام شود.

در این بیانیه آمده است همه قرارهای ملاقات و نشست های روز دوشنبه که قرار بوده در مقر اصلی این سازمان انجام شود؛لغو‌شده ‌است .

بیش از 3هزار پرواز در واشنگتن و نیویورک، آمریکا به دلیل نزدیک شدن توفان سندی به این مناطق کنسل شده‌‌اند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید