مسیر سبز
مسیر سبز

سهراب مرادی سرانجام سکوتش را شکست فارس: سهراب مرادی که

سهراب مرادی سرانجام سکوتش را شکست 
 فارس: سهراب مرادی که

سهراب مرادی سرانجام سکوتش را شکست
فارس: سهراب مرادی که پس از رقابت‌های وزنه‌‌برداری قهرمانی آسیا به دلیل ارتکاب به دوپینگ به محرومیت دو ساله محکوم شده است، در خصوص آخرین شرایطش گفت: فعلا محروم هستم و محرومیتم هم 9 ماه تا یکسال است و به خاطر پیگیری‌هایی که نشد این محرومیت به 2 سال ارتقا پیدا کرد.

وی ادامه داد: ماده ممنوعه‌ای که در نمونه من پیدا شده است، 9 ماه تا یکسال است و دکتر پورکاظمی هم این موضوع را در صحبت‌هایی که با وی داشتم، تأیید کرده است. البته رضازاده هم دو سه هفته پیش به من اعلام کرد که نامه‌ای را برای پیگیری این موضوع فرستاده‌ایم تا همان محرومیت 9 ماهه را به خاطر دوپینگم متحمل شوم.

مرادی گفت: به نظرم فدراسیون ایران این موضوع را دیر پیگیری کرد که محرومیتم همچنان 2 سال پابرجا مانده است، با این حال امیدوارم جواب نامه‌هایی که رضازاده از آن صحبت می‌کند به زودی پاسخ داده شود تا نهایتا محکومیت من هم تا پایان امسال به اتمام برسد.

وی گفت: خودم که نمی‌توانم به وادا بروم و احقاق حق کنم و این فدراسیون است که باید به دنبال کارهایم باشد. من حتی از فدراسیون درخواست کردم تا خودم برای خودم وکیل بگیرم که گفتند نیازی نیست و خودمان پیگیری می‌کنیم و امیدوارم هر طور شده این موضوع درست شود.

وزنه‌بردار دسته 85 کیلویی تیم ملی در مورد اینکه برخی می‌گویند کادرفنی در خصوص دوپینگی بودنش مقصر است، گفت: یعنی کوروش باقری به من دارو داده است؟ این حرف‌ها بچه‌بازی است. من دوپینگ کردم و مقصر خودم هستم و آن را به گردن هم می‌کردم و جریمه‌ و تاوانم این است که باید یک سال دور از ورزش باشک و بزرگ‌ترین تنبیه من هم همین است.

وی در خصوص ماده ممنوعه متادون که در نمونه‌اش پیدا شده است گفت: اول فکر کردم این ماده متان است و وقتی در فدراسیون جهانی دیدم که علت محرومیتم متادون درج شده، واقعا تعجب کردم.

مرادی یادآور شد: هر ماده‌ای که باشد، محرومیتش 9 ماه تا یکسال است و باید محرومیت من کم شود و اگر این امر صورت نگیرد، مقصر اصلی فدراسیون است که این موضوع را پیگیری نکرده است. پورکاظمی هم گفت محرومیتم نهایتا یک سال است و اگر پیگیری نشده باشد، باید دو سال را تحمل کنی.

 

وزنه‌بردار المپیکی‌ کشورمان گفت: وضعیتم بسیار خوب است و تمریناتم را برای بازگشت به وزنه‌برداری پس از دوران محرومیتم آغاز کرده است.

وی در مورد خداحافظی کوروش باقری از تیم ملی وزنه‌برداری و احتمال حضور شاهین نصیری‌نیا گفت: دوست دارم بدانم مربی تیم ملی بر چه اساس و معیاری است؟ آیا واقعا عملکرد و کارنامه‌اش هم مهم است؟ تمام قهرمانان امروز وزنه‌برداری و همین وزنه‌بردارای المپیکی استعدادهایی بودند که هادی پانزوان آنها را کشف و روی آنها سرمایه‌گذاری کرد. او این همه زحمت کشید در نهایت به خاطر یکسری مسائل از تیم ملی دور شد اما این دلیل نمی‌شود که همه چیز را ندیده بگیرند و یکی که مشخص نیست چرا و به چه دلیل آمریکا بوده است را سرمربی تیم ملی کنند.

وی افزود: در نهایت اینکه کاری که هادی پانزوان برای وزنه‌برداری ایران کرد را هیچکس نکرده است. خیلی نامردی است کسی که تمام این وزنه‌برداران را ساخته به خاطر یک موضوع کوچک فراموش شود. اینکه پانزوان را به راحتی کنار گذاشته و یک نفر دیگر را سرمربی کنند.

وزنه‌بردار محروم کشورمان خاطرنشان کرد: به نظرم تیم ملی وزنه‌برداری دوباره با وجود هادی پانزوان می‌تواند موفقیت‌هایش را تکرار کند و حق اوست که امروز سرمربی تیم ملی شود، اگر هم بخواهند از روی نام مربی بیاوردند، محمد نصیری را بیاورند که چندین مدال المپیک را دارد.

مرادی در خصوص عملکرد باقری گفت: کوروش باقری مربی عالی بود که خودش از تیم ملی کنار رفت. در واقع گفتند تو را با این معیارها نمی‌خواهیم و او هم با اینکه نتیجه گرفته بود قبول کرد و از تیم ملی رفت. من هم هیچ مشکلی با او نداشتم. البته او هم چوب آن کسی که به خاطر وی، من را از اردو بیرون کرد را خورد. در آن برهه هم همه صاحب مدال شدند و من به خاطر کارهای بچه گانه ای که صورت گرفت از این مهم دور ماندم. البته خود باقری هم فهمید چه اشتباهی کرده است.

وی یادآور شد: حسین توکلی هم گزینه خوبی است اما اگر هادی پانزوان سرمربی نشود، خیلی نامردی است و یک ظلم بزرگ است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید