هر روز!
هر روز!

سوغاتی فرهنگ غرب برای دانش آموزان ایرانی/ تهاجم فرهنگی با چاشنی

سوغاتی فرهنگ غرب برای دانش آموزان ایرانی/ تهاجم فرهنگی با چاشنی

سوغاتی فرهنگ غرب برای دانش آموزان ایرانی/ تهاجم فرهنگی با چاشنی کودکانه
: سوغاتی فرهنگ غرب برای دانش آموزان ایرانی/ تهاجم فرهنگی با چاشنی کودکانه
حضور اولیا و دانش آموزان در مراکز فروش لوازم التحریر و نگاهی دقیق، حتی گذرا بر طرح بیشتر اقلام مدرسه آن ها را با پدیده به نام تهاجم فرهنگی مواجه خواهد کرد که سال ها است این طرح ها در ذهن و سلیقه کودکان، نوجوانان و خانواده آن ها جای کرده است.
به گزارش : دیدن برنامه های کودک و تلویزیونی نامناسب که به صورت دیسک فشرده در بازار به فروش می رسد و یا شبکه های کودک ماهواره ای یکی از دلایل عوض شدن تفکر اصیل ایرانی و روی آوردن به تفکر غربی شده است.
دلیل دیگر موفقیت نسبی تفکر غربی در لوازم التحریر کودکان را می توان تنوع این وسایل از جمله انواع مختلف باربی ها، چهره های خشن و جنگ جو و یا نماد هایی در قالب یک عروسک بامزه در واقع تلمیح به تفکرات شیطان پرستی دارند.
جای گرفتن انواع عروسک های باربی با داستان های متفاوت و عجیب و غریب و یا عروسک هایی با چهره های پسرانه همچون بتمن، همچنین ظاهر بامزه اما با نماد شیطانی مانند عروسک های مینیون در ذهن کودکان زنگ خطر بلندی است که سال هاست نواخته شده است که این موضوع تنها با شعار آن هم از جانب تنها برخی از مسئولان مورد توجه و یا پاسخگویی قرار می گیرد.
جای خالی عروسک های همچون دارا و سارا و مردان خدا و مقتدر همچون شهیدان هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و یا طرح هایی با عفاف و حجاب همسو با اصالت ایرانی- اسلامی، در ذهن کودکان و ویترین مغازه های لوازم تحریر احساس می شود اما جای سوال دارد که چند درصد از افراد برای خرید مدرسه این طرح ها را انتخاب کرده اند.
آیا تنوع، جنس و تنوع رنگ طرح های ایرانی با اصالت ایرانی نیز در اندازه ایی است که کودکان و خانواده آن ها را مجذوب کند؟ به نظر می رسد افزایش تنوع در طرح و رنگ و بهبود جنس و کیفیت محصولات ایرانی به طور قطع در مقابله با تهاجم فرهنگی که همچون تیری به سمت نسل آینده ایران هدف گرفته است تأثیرگذار خواهد بود.
لازم به ذکر است نباید اجازه دهیم این طرح ها که امروزه تفکر نسل نوین را تحت شعاع خود قرار داده است در تفکر و تصمیم گیری آینده کودکان و نوجوانان تأثیرگذار باشد تغییر رفتار در مسائلی هم چون پوشش و یا تصمیم گیری های مهم در جامعه می تواند آینده کشور را خدشه دار کند که با کمی تفکر و تأمل در این رابطه می توان به دلیل اصلی دشمن در جنگ فرهنگی دست یافت کرد.
لزوم رسیدگی و نظارت بر بازار در نیمه دوم شهریور ماه قوت می گیرد و به نظر می رسد به این موضوع توجه و اهتمام جدی تری را می طلبد چراکه علاوه بر تهاجم فرهنگی موجود در جامعه رسیدگی و بررسی بازار داغ لوازم تحریر لازم و ضروری به نظر می رسد.
در همین راستا برگزاری نمایشگاه اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید کنندگان داخلی و ارائه لوازم التحریر ایرانی به همت بسیج اصناف شهرستان یکی از راه حل هایی است که شهرستان فردیس برای مقابله با این تهاجم فرهنگی در نظر گرفته است.
این نمایشگاه از روز ۱۵ شهریور ماه گشایش یافته و تا ۳۰ شهریور ماه پذیرای خانواده های دانش آموزان فردیسی خواهد بود.
محمد مهرور رئیس اتاق اصناف شهرستان فردیس با اشاره به بازرسی های مأموران اتاق اصناف و اداره صنعت، معدن و تجارت این شهرستان بر بازار فروش لوازم التحریر، پوشاک مدارس، گفت: طبق مصوبات موجود مأموران شهرداری باید از فروش لوازم التحریر خارجی توسط دست فروشان جلوگیری کنند.
وی در ادامه به نصب تابلوهای تبلیغاتی در سطح شهرستان فردیس برای حمایت از کالای ایرانی اشاره کرد و گفت: بیشتر لوازم التحریری که در واحدهای صنفی و کتاب فروشی ها عرضه می شود، ایرانی است، از شهروندان می خواهیم از خرید کالاهای خارجی به منظور حمایت از تولید داخل بپرهیزند.
اسفندیار قارلقی، رئیس اداره صنعت معدن تجارت شهرستان فردیس نیز در رابطه میزان بازدید در ایام آغاز سال تحصیلی اظهار داشت: بازرسی و نظارت توسط نمایندگان این اداره در نیمه دوم شهریور ماه افزایش خواهد یافت.
وی افزود: با توجه به وجود برخی از مغازه ها مبنی بر ارائه کالای قاچای برخورد جدی و قاطع در دستور کار قرار گرفته است.
این مسئول در پایان تأکید کرد: تا کنون هیچ مغازه ای با کالا قاچاق در شهرستان یافت نشده است و درصورت مشاهده به طور قطع برخورد خواهد شد.
حال باید منتظر بود و دید ایا مسئولین شهرستان فردیس میتوانند با ارائه راهکارهای نوین نقش خود را در ترویج فرهنگ ایرانی و اسلامی و مبارزه با تهاجم فرهنگی غرب در دانش اموزان فردیسی به خوبی ایفا نمایند؟
انتهای پیام/

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید