مسیر سبز
مسیر سبز

سوپراسپرت‌های رؤیایی لامبورگینی لامبورگینی با دو نمونه فوق‌العاده و خبرهای

سوپراسپرت‌های رؤیایی لامبورگینی 
 لامبورگینی با دو نمونه فوق‌العاده و خبرهای

سوپراسپرت‌های رؤیایی لامبورگینی
لامبورگینی با دو نمونه فوق‌العاده و خبرهای خوش برای دوستداران این نام تجاری در نمایشگاه فرانکفورت شرکت کرده است. سستو المنتوی 2.7میلیون دلاری و سبک‌ترین گالاردوی ساخت این شرکت به زودی تولید خواهند شد.

لامبورگینی در نمایشگاه خودروی فرانکفورت که تا سوم مهرماه ادامه خواهد داشت، با دو نمونه زیبا، سبک و قدرتمند گالاردو Super Trofeo Stradale LP 570-4 و سستو المنتو شرکت کرده است. نمونه ابتدایی که تازه‌ترین طراحی گالاردو است، برای اولین‌بار رونمایی می‌شود و سستو المنتو که سال گذشته به شکل یک نمونه مفهومی در نمایشگاه خودروی پاریس به نمایش درآمد، تا دو سال دیگر و به تعداد بسیار محدود وارد خط تولید خواهد شد.طراحی گالاردو Super Trofeo Stradale LP 570-4 از نمونه LP 570-4 اقتباس شده و تنها 1340 کیلوگرم وزن دارد. این خودرو 70 کیلوگرم از سبک‌ترین نمونه گالاردو سبک‌تر است و با نسبت قدرت به وزن 2.35 کیلوگرم به ازای هر اسب‌بخار یک نمونه استثنایی به‌شمار می‌رود. رنگ این خودرو «قرمز مریخ» انتخاب شده که رنگ آشنای ایتالیایی‌های دوست‌دار مسابقات اتومبیل‌رانی است.

موتور 10 سیلندر و قدرتمند این خودرو می‌تواند 570 اسب‌بخار نیرو تولید کند و گشتاور نیرو در دور موتور 6500 برابر 540 نیوتن‌متر خواهد بود. صفر تا 100 این خودرو به 3.4 ثانیه زمان نیاز دارد و 10.4 ثانیه پس از آن سرعت خودرو به 200 کیلومتربرساعت خواهد رسید. حداکثر سرعت این خودرو که تنها 150 دستگاه از آن تولید خواهد شد، 320 کیلومتربرساعت اعلام شده است.این خودرو از جعبه‌دنده اتوماتیک 6 سرعته پیشرفته بهره می‌برد. رانندگان می‌توانند برای استفاده از حداکثر بهره‌وری و قدرت در شروع مسابقات اتومبیلرانی از حالت Thrust Mode استفاده کنند که با دور موتوری حدود 5000 دوردردقیقه، بهترین شتاب اولیه را برای خودرو فراهم خواهد کرد.در کنار این خودرو، سوپراسپرت دیگری از لامورگینی رونمایی شده که زیر 1000 کیلوگرم وزن دارد. به گفته استفان وینکلمن، مدیر این شرکت، نمونه مفهومی سستو المنتنو که سال گذشته یکی از بهترین‌های نمایشگاه پاریس بود، اوایل سال 2013 به تولید خواهد رسید و تنها 20 دستگاه از این خودروی بی‌نظیر تولید خواهد شد.بدنه و شاسی این خودرو از فیبر کربن ساخته شده و به همین دلیل لامبورگینی سستو المنتو یا عنصر ششم نام گرفته است.

سبکی چشمگیر این سوپراسپرت باعث می‌شود صفر تا صد آن به زمانی حدود 2.5 ثانیه نیاز داشته باشد. موتور 10 سیلندر سستو المنتو با قدرت 570 اسب‌بخار می‌تواند سرعت نهایی آنرا به 300 کیلومتربرساعت برساند. پیش‌بینی می‌شود قیمت نهایی این خودرو بیش از 2.7میلیون دلار باشد.


منبع : خبرآنلاین
باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید