هر روز!
هر روز!

۶ سپر سرطان برای خانمها ۶ سپر سرطان برای خانمها

۶ سپر سرطان برای خانمها 
 ۶ سپر سرطان برای خانمها

۶ سپر سرطان برای خانمها
۶ سپر سرطان برای خانمها : ۶ سپر سرطان برای خانمها
: ۶ سپر سرطان برای خانمها

: به گزارش : خانم ها می توانند با این آزمون های غربالگری، سرطان را در مراحل اولیه تشخیص بدهند. انجام آزمون های غربالگری به طور منظم سبب مشخص شدن بیماری ها در مراحل اولیه شده و باعث می شود درمان آن راحت تر صورت گیرد. ۶ آزمون زیر مشت نمونه خروارند از آزمایش هایی که می توانند کمک تان کنند بسیاری از انواع سرطان را زودتر تشخیص بدهید.
۱) ماموگرافی برای تشخیص زودرس سرطان پستان ماموگرافی، هریک تا دو سال بعد از ۴۰ سالگی، یکی از آزمون های غربالگری مهم در زنان است.
۲) پاپ اسمیر برای تشخیص زودرس سرطان دهانه رحم پاپ اسمیر را در صورتی که زایمان کرده اید و بین سن ۲۱ تا ۶۵ سال قرار دارید باید هر دو تا سه سال انجام دهید تا با تشخیص زودرس سرطان دهانه رحم جلوی رشد آن را بگیرید.
۳) اندازه گیری قند، چربی و فشارخون بالا بودن این سه عامل از عوامل خطرساز ابتلا به بسیاری از انواع سرطان هاست. با شروع ۴۵ سالگی لازم است به طور منظم کلسترول یا همان چربی خون تان را اندازه بگیرید و اگر کمتر از ۴۵ سال دارید، در صورتی که مبتلا به دیابت یا فشار خون بالا هستید و یا بیماری های قلبی در خانواده تان شایع است و یا سیگاری هستید، حتما در مورد زمان انجام آزمایش چربی با پزشک خود مشورت کنید. اگر مبتلا به فشارخون بالا نیستید، حداقل باید هر دو سال فشارخون خود را چک کنید.
۴) معاینه و کولونوسکوپی برای تشخیص زودرس سرطان روده انجام آزمون غربالگری برای سرطان روده بزرگ هم زمان با شروع سن ۵۰ سالگی است. پزشک در انجام این آزمون و زمان تکرار آن و اینکه آیا باید زودتر از ۵۰ سالگی آن را انجام دهید، به شما توضیح می دهد.
۵) معاینه روان پزشکی برای تشخیص افسردگی همان طور که سلامت جسمی شما مهم است، سلامت روان شما هم از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر بیشتر اوقات احساس غمگینی و افسردگی دارید، حتما با یک روان پزشک مشورت کنید. به سلامت روان خود اهمیت دهید، چرا که شما هم در هر سنی که هستید، باید از زندگی خود لذت ببرید. ضمن اینکه افسردگی و سایر بیماری های روان باعث کاهش سطح ایمنی بدن و افزایش احتمال ابتلا به سرطان هاست.
۶) معاینه و آزمون برای تشخیص عفونت های رحمی و واژن اگر ازدواج کرده اید و دچار عفونت های رحمی و واژن هستید، حتما باید به طور منظم به پزشک مراجعه کنید تا با درمان های دارویی بیماری تان برطرف شود. همچنین برای اطمینان از بهبود و برطرف شدن عفونت به طور منظم برای معاینه مراجعه کنید. اگر خانمی هستید که ازدواج نکرده اید اما دچار عفونت های زنانه شده اید، باز هم باید برای رفع مشکل و اطمینان از بهبود تحت نظر پزشک باشید. عفونت های مکرر نیز در صورت عدم پیگیری می توانند زمینه ساز برخی از انواع سرطان باشند.
 
ترجمه: سهیلا عابدین پور

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید