مسیر سبز
مسیر سبز

شاهرخ‌شاهی: "اخراجی‌ها 3" را هنوز ندیده‌ام شاهرخ‌شاهی که با آثاری

شاهرخ‌شاهی: "اخراجی‌ها 3" را هنوز ندیده‌ام 
 شاهرخ‌شاهی که با آثاری

شاهرخ‌شاهی: "اخراجی‌ها 3" را هنوز ندیده‌ام
شاهرخ‌شاهی که با آثاری نظیر "آینه‌های روبرو" و "پایان نامه" در جشنواره بیست و نهم فجر حضور داشت این روزها با قسمت سوم "اخراجی‌ها" به پرده سینماها آمده است. فیلمی که خودش ایفای نقش در آن را به واسطه پرمخاطب بودن این فیلم هم که شده مایه افتخار می‌داند.فیلمی که باعث رونق سینماها شده
در سینمای بی‌رونق روزگار ما همین که فیلمی مانند "اخراجی‌ها 3" می‌تواند به صورت گسترده مخاطبان را به سینماها کشانده و اسباب رونق صنعتی را فراهم آورد که مدت‌ها است در رکود به سر می‌برد، مایه خوشحالی است. به شخصه از حضور در فیلمی پرفروش مانند "اخراجی‌ها 3" خوشحال هستم چرا که این فیلم توانسته است چرخ سینمای ایران را به خوبی چرخانده و سینماداران را به واسطه حضور پرشمار مخاطبان در سینماها خرسند نماید.

آقازاده ریاکار
نقشی که در قسمت جدید "اخراجی‌ها" ایفا کردم، نقش آقازاده‌ای بود که یک شخصیت کاملا دوگانه داشت؛ یعنی از یک طرف در محیط خانواده و در رفتار با پدرش که همان "حاجی گرینوف" است می‌بایست به گونه‌ای کاملا ریاکارانه رفتار کند و از طرف دیگر در جایی که خانواده‌اش حضور ندارند، سعی می‌کند خودش باشد و به سرگرمی‌هایی بپردازد که شخصا به آن‌ها علاقه دارد. این نقش را به این دلیل قبول کردم که به واسطه رفتار دوگانه‌اش، درآوردن آن کاری سخت به نظر می‌رسید و می‌خواستم ببینم آیا قادرم چنین شخصیتی را به گونه‌ای طبیعی و همذات‌پندارانه ایفا کنم یا نه! هرچند هنوز "اخراجی‌ها 3" را ندیده‌ام، اما برخورد مخاطبان و به خصوص دوستان نزدیکم نسبت به نقش خودم را نسبتا منطقی دیده‌ام و اغلب عنوان شده که این نقش خیلی خوب پرداخت شده است.

کمک گرفتن از تجربه‌های مستقیم
خیلی‌ها پرسیده‌اند که آیا پیش از بازی در نقش آقازاده‌ای با شخصیت دوگانه، تجربه رویارویی با چنین شخصیت‌هایی را داشته‌ام یا نه! طبیعی است این‌گونه افراد را در جامعه زیاد دیده باشیم و به همین دلیل هم بوده که چنین کاراکتری در دل فیلم قرار داده شده! من هم تجربه برخورد با چنین آدم‌هایی را داشته‌ام و به اندازه کافی هم درباره آنها شنیده‌ام و همین تجربه‌های مستقیم بود که به من در باورپذیر ایفا کردن این شخصیت بسیار کمک کرد.

کار بزرگ "اخراجی‌ها"
برخلاف بسیاری که سری "اخراجی‌ها" را یک سری سرگرم‌کننده بی‌خاصیت می‌دانند من معتقدم همین که این تریلوژی توانسته بعد از مد‌ت‌ها سینمای ایران را از رکودی که به واسطه عدم استقبال مخاطبان از فیلم‌ها ایجاد شده بود، رها کند، کار بزرگی است و همین یک دلیل کافی است این مجموعه فیلم‌ها را جزو آثار جریان‌ساز سینمای ایران جای دهیم.

دلایل استقبال از "اخراجی‌ها 3"
درباره دلایل استقبال از "اخراجی‌ها 3" بسیار سخن گفته شده، اما بیش از هر چیز گمان من این است که خاطرات خوب مخاطبان از دو قسمت قبلی این فیلم سبب‌ساز حضور دوباره آنها در سینماها شده است ضمن اینکه دسته‌ای از برترین بازیگران سینمای ایران از اکبر عبدی گرفته تا امین حیایی، حسام نواب‌صفوی و محمدرضا شریفی‌نیا نیز در این فیلم ایفا کرده‌اند. بازیگرانی که هر کدام از آنها به تنهایی قادرند بار کمیک یک فیلم را به دوش بکشند.

این کار فقط یک کارگردان داشت
از همان قسمت ابتدایی "اخراجی‌ها" بودند بسیاری از منتقدان که ادعا می‌کردند کارگردان اصلی این مجموعه نه مسعود ده‌نمکی که محمدرضا شریفی‌نیا است، اما به عنوان بازیگری که در قسمت سوم این سری بازی کرده‌ام به صراحت این مسئله را رد کرده و این موضوع را بازگو می‌کنم که این فیلم فقط و فقط یک کارگردان داشت و آن هم مسعود ده‌نمکی و خود ایشان بود که چه در پرداخت داستان و چه در پرداخت نقش‌ها ساعت‌ها به مشاوره با بازیگران می‌پرداخت.

منبع: خبر آن لاین

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید