هر روز!
هر روز!

شب یلدا : پاناکوتا هندوانه، یک دسر شیک برای شب یلدا

شب یلدا : پاناکوتا هندوانه، یک دسر شیک برای شب یلدا - انواع دسر
شب یلدا : پاناکوتا هندوانه، یک دسر شیک برای شب یلدا : شب یلدا : پاناکوتا هندوانه، یک دسر شیک برای شب یلدا
: شب یلدا : پاناکوتا هندوانه، یک دسر شیک برای شب یلدا
:  
پاناکوتا یکی از بهترین دسرها برای میهمانی های شب یلدا است. این بار با آب هندوانه برای شب یلدا امسال تان پاناکوتا هندوانه درست کنید.
به گزارش : پاناکوتا هندوانه برای شب یلدا
مواد لازم برای کرم پاناکوتا هندوانه برای شب یلدا شیر : ۲ لیوان پودر ژلاتین : ۲ قاشق غذاخوری خامه : ۱ لیوان شکر : یک چهارم لیوان وانیل : ۱ قاشق چایخوری
طرز تهیه پاناکوتا هندوانه برای شب یلدا یک لیوان شیر سرد را داخل کاسه ریخته و پودر ژلاتین را روی آن بپاشید، (هم نزنید)، اجازه دهید داخل شیر حل شود، بعد از ۳ – ۴ دقیقه روی بخار آب گرم قرار دهید تا ژلاتین کاملاً داخل شیر حل شود. یک لیوان دیگر شیر را گرم کرده، شکر را داخل آن حل کرده سپس از روی حرارت برداشته و بعد از اینکه از داغی افتاد، وانیل، خامه و مخلوط شیر و ژلاتین را به آن اضافه کرده و خوب مخلوط کنید و در آخر از صافی رد کنید و کنار بگذارید.
مواد لازم برای ژلاتین هندوانه برای شب یلدا آب هندوانه : ۲ لیوان شکر : ۴ – ۳ قاشق غذاخوری ( کمتر یا بیشتر بستگی به ذائقه ) پودر ژلاتین : ۲ قاشق غذاخوری وانیل شکری : یک هشتم قاشق چایخوری
 

 
طرز تهیه پاناکوتا هندوانه برای شب یلدا یک کاسه بلوری آماده کنید، یک پیمانه آب هندوانه داخل آن بریزید. سپس کتری را روی شعله اجاق گاز قرار دهید و بگذارید تا آب آن به جوش آید. ظرف حاوی آب هندوانه را روی کتری بگذارید و بعد از آن یک قاشق غذاخوری پودر ژلاتین را به آن اضافه کنید و همانطور که روی کتری قرار دارد، با چنگال به آرامی هم بزنید تا پودر ژلاتین در آب هندوانه حل شود. یک لیوان دیگر آب هندوانه را روی شعله مستقیم بگذارید تا جوش بیاید. شکر و وانیل را افزوده و حل کنید. سپس از روی حرارت برداشته، محلول ژلاتین و آب هندوانه را به این محلول افزوده و از صافی رد کنید و کنار بگذارید تا سرد شود. کرم و ژله هندوانه را به صورت لایه ای در ظرف ریخته و داخل یخچال بگذارید. برای تزیین می توانید از هندوانه خرد شده استفاده کنید.
نکته : می توانید به جای مرحله درست کردن ژلاتین هندوانه از ژله هندوانه استفاده کنید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید