مسیر سبز
مسیر سبز

6 شرط برای رای اعتماد به کابینه روحانی خبرگزاری مهر:

6 شرط برای رای اعتماد به کابینه روحانی
خبرگزاری مهر: فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی در آستانه رای اعتماد مجلس به وزرای پیشنهادی بیانیه ای منتشر کرد.

متن کامل این بیانیه به این شرح است:

فراکسیون اصولگرایان مجلس نهم با یادآوری حضور پرشکوه و افتخارآفرین و حماسه ساز مردم در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 انتخاب جناب حجت الاسلام  و المسلمین حسن روحانی را بار دیگر تبریک می گوید و برای ایشان از خداوند در خدمت به مردم و میهن اسلامی طلب توفیق می کرد.

مواضع اعلام شده از سوی رئیس جمهور منتخب را در هفته های پس از انتخابات امید بخش، اسلامی و انقلابی می دانیم و از ایشان تشکر می کنیم.

جناب آقای روحانی، رئیس جمهور منتخب، با شعار اعتدال و استقلال قدم به صحنه خدمت نهادند. ما امید داریم ایشان با تقید به این شعارها کابینه ای به مجلس معرفی کنند که بتوانند مظهر و معرف اعتدال و استقلال و موجب تحقق شعار امید و تدبیر باشد.

فراکسیون اصولگرایان مجلس نهم در آستانه مراسم تنفیذ و تحلیف و معرفی  وزرا به مجلس، مبانی و معیارهای مورد نظر این فراکسیون را برای دادن رای اعتماد به وزرای پیشنهادی به اطلاع رئیس جمهور منتخب و ملت شریف می رساند.

فراکسیون به وزرایی رای خواهد داد که واجد شرایط زیر باشند:

1- اعتقاد راسخ به مبانی انقلاب اسلامی و پیروی از سیره عملی امام خمینی(ره) در سیاست داخلی و خارجی کشور.

2- اعتقاد و التزام به ولایت فقیه و تبعیت از رهنمودهای مقام معظم رهبری.

3- فعال نبودن در فتنه و عدم جانبداری از فتنه گران.

4- برخورداری از عملکرد روشن و سلامت اخلاقی، مالی، سیاسی و داشتن عزم و اراده برای مبارزه با مفاسد اقتصادی و تلاش به منظور تامین عدالت اجتماعی و اقتصادی.

5- بهره مندی از دانش و تجربه کافی و قدرت مدیریت و کارآمدی در حوزه مسئولیت خود.

6- داشتن روحیه تعامل با مجلس در چارچوب قانون اساسی و قوانین مصوب.

امیدواریم دولت آینده با حضور وزیرانی انقلابی و کاردان و متدین و دانشمند و کسب رای بالای مجلس هر چه زودتر تشکیل شود. دولتی که بتواند با حفظ آرامش در کشور و ایجاد همدلی زمینه را برای خلق حماسه اقتصادی فراهم سازد.

یادآوری می کنیم چنانچه از میان وزرای دولت فعلی نیز تنی چند واجد شرایط لازم بوده و توفیق حضور در دولت آینده را پیدا کنند این حضور از آن جهت که موجب تداوم تجربه و ثبات در مدیریت خواهد شد از نظر ما امری مثبت تلقی می شود.

فراکسیون اصولگرایان با دعا برای موفقیت جناب آقای دکتر روحانی به حکم وظیفه آمادگی خود را برای همکاری با دولت ایشان اعلام می دارد و برای همگان از درگاه خداوند طلب توفیق می کند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید