مسیر سبز
مسیر سبز

ششمین ناوشکن آمریکا وارد مدیترانه شد خبرگزاری مهر: ششمین

ششمین ناوشکن آمریکا وارد مدیترانه شد
خبرگزاری مهر: ششمین ناوشکن آمریکا فعالیت خود را در دریای مدیترانه آغاز کرد. اعزام این ناوشکن به مدیترانه در ادامه هیاهوی آمریکا و متحدانش برای حمله به سوریه انجام شده است .

اما یکی از مقامات آمریکایی ادعا کرد : اعزام ناوشکن یو اس اس سن آنتونیو از قبل برنامه ریزی شده بود و ربطی به تنش های اخیر در مورد سوریه ندارد.

سخنان این مقام آمریکایی با سخنان اخیر "چاک هیگل" وزیر دفاع آمریکا تناقض دارد. هیگل هفته گذشته و همزمان با افزایش احتمال حمله به سوریه از تغییر آرایش نظامی ناوهای آمریکا در مدیترانه و اعزام ناوهای جدید به این منطقه خبر داده بود.

اعزام این ناو در حالی است که با رای منفی پارلمان انگلیس در مورد مشارکت این کشور در جنگ احتمالی علیه سوریه، موضع دشمنان دمشق برای انجام این کار به شدت ضعیف شده است.

با این وجود فرانسه و آمریکا همچنان بر لزوم حمله به سوریه با هدف تنبیه دولت این کشور تاکید دارند.

آمریکا و متحدانش مدعی هستند که دولت سوریه از تسلیحات شیمیایی استفاده کرده است. این ادعا در حالی مطرح می شود که نتایج تحقیقات بازرسان سازمان ملل در سوریه هنوز اعلام نشده است.

چین در همین رابطه از شورای امنیت خواسته که تا قبل از مشخص شدن نتایج تحقیقات این بازرسان از برگزاری نشست در مورد این کشور خودداری کنند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید