هر روز!
هر روز!

شناخت مبانی غدیر لازمه گسترش مبانی انقلاب اسلام است/ لزوم گسترش

شناخت مبانی غدیر لازمه گسترش مبانی انقلاب اسلام است/ لزوم گسترش

شناخت مبانی غدیر لازمه گسترش مبانی انقلاب اسلام است/ لزوم گسترش پیام غدیر در جامعه امروز
: شناخت مبانی غدیر لازمه گسترش مبانی انقلاب اسلام است/ لزوم گسترش پیام غدیر در جامعه امروز
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دهاقان بیدار؛ حجت الاسلام مهدی اجتهادی گفت: اعیاد مذهبی ازجمله عید قربان، عید فطر ارتباط هر فردی از مسلمانان را با خود خدا تعیین می کند ولی غدیر تعیین کننده سرنوشت امت اسلام است.
به گزارش : مدیر حوزه علمیه دهاقان افزود: غدیر عیدی است که روابط اجتماعی امت اسلام، تشکیلات اسلام و ادامه راه اسلام را تعیین می کند و در حقیقت غدیر هم رابطه فردی با خدا را دارد و هم تعیین کننده تشکیلات حکومت و روابط اجتماعی حکومت اسلامی است وجامعه اسلامی با ولایت تعبیر می شود.
استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: از غدیر که می گذریم  شیعه افول و نقاط قوتی داشته است بطوری که شیعه  با ولایتعهدی امام رضا(ع) جان تازه ای گرفت، البته  دوباره افول کرده و به مشروطه رسیدیم و بار دیگر افول کرده و به انقلاب اسلامی ایران رسیدیم.
حجت الاسلام اجتهادی تصریح کرد: بعد از هر افول  مرحله بعد بالاتر از قبل بوده است، مثلا مشروطه نسبت به صفویه، صفویه نسبت به امام رضا (ع) بیشتر و انقلاب اسلامی نسبت به همه آنها در رده بالاتر قرار دارد زیرا حکومت در دست شیعه و ولایت فقیه در رأس آن قرار دارد بنابراین اگر ما مبانی انقلاب اسلامی را بخواهیم گسترش دهیم باید مبانی غدیر را گسترش دهیم.
مدیر حوزه علمیه دهاقان با بیان سخنی ازنجم الدین طبسی در خصوص شیعه افزود: آقای نجم الدین طبسی می گفت:«یکی از علمای هند بعد از مناظره شیعه شد و ۵۰ هزار نفر به دنبال آن شیعه شدند، وقتی به او گفتیم نظرت در خصوص شیعه چیست؟ گفت: شیعه غدیر را در دنیا مطرح نکرده است، ما غدیر را نشناخته ایم و باید غدیر را در شهر و محل خودمان ترویج وگسترش دهیم تا فراگیر شود».
حجت الاسلام اجتهادی گفت:  برگزاری شب شعر و کارگاه خوشنویسی، راه اندازی کاروان سادات، برگزاری جشن ویژه نوجوانان جهت غدیر در پارک عطاآباد، برگزاری جشن بزرگ غدیر و اطعام در حسینیه اعظم، از جمله برنامه های امسال عید غدیر است که می توان به آن اشاره کرد.
وی در خصوص اینکه چرا غدیر امسال بازسازی نشد، تصریح کرد: برگزاری برنامه های غدیر در مساجد و محله های  شهر کار بسیار خوبی است و جامعه هدف خود را دارد ولی این جشن ها موج ایجاد نمی کند، ما برای غدیر همانند عاشورا باید همه را درگیر کنیم تا موج ایجاد شود؛ جشن های مساجد موج ایجاد نمی کند، کاری که باید انجام می شد ایجاد موج در شهر بود.
وی افزود: مراسم بازسازی واقعه غدیر خم در دو سال قبل در جامعه  موج ایجاد کرد، همه آمده بودند و کسانی که نیامدند پشیمان بودند که چرا نیامده اند.
استاد حوزه و دانشگاه اضافه کرد: باید همه مسئولان پای صحنه حضور پیدا کنند و هر کدام بخشی از کار را دنبال کنند تا این حرکت ادامه پیدا کند و کار باز سازی واقعه غدیر خم بار دیگر اجرا شود.
وی افزود: برنامه های امسال هم نشأت گرفته از برنامه های سال پیش است و موجی که ایجاد شده نیز از برنامه های گذشته است.
انتهای پیام/

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید