هر روز!
هر روز!

شهدای مدافع حرم در یک طرف و افرادی که تفریحات دخترشان

شهدای مدافع حرم در یک طرف و افرادی که تفریحات دخترشان

شهدای مدافع حرم در یک طرف و افرادی که تفریحات دخترشان را از بیت المال پرداخت می کنند در طرف دیگر نظام قرار دارند
: شهدای مدافع حرم در یک طرف و افرادی که تفریحات دخترشان را از بیت المال پرداخت می کنند در طرف دیگر نظام قرار دارند
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ آیت‌الله سید‌احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در جوار مضجع شریف امام هشتم(ع)، با بیان اینکه امت اسلامی در جامعه ولایی قابل تحقق بوده و در غیر جامعه ولایی قابل تحقق نیست؛ اظهار داشت: جامعه ولایی دارای عترتی است که در روز مباهله مشارکت آنها در دین و نقش آنها در احیای دین مشخص شد.
به گزارش : وی تأکید کرد: یکی از ویژگی‌های جامعه ولایی وجود رهبر بوده و در مواقع سخت رهنمود رهبر، جامعه را دستگیری می‌کند و رهبر انقلاب گفته‌اند که مجمع تشخیص مصلحت نظام باید صد درصد انقلابی فکر و عمل کند و انقلابی باقی بماند.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: مجمع تشخیص مصلحت نظام در واقع تشکیل شده از نخبه‌ترین سیاستمداران بوده و این تأکید اخیرا در بیش از یک سال و 2 سال بر انقلابی بودن و انقلاب ماندن مجمع تشخیص مصلحت نظام یک پیام بسیار مهم دارد. 
وی بیان کرد: در موقعیتی که معجزه انقلاب رویش‌هایی در نسل سوم و چهارم به وجود آورده که شهید حججی را تحویل این جامعه می‌دهد برخی مسئولان می‌گویند انقلاب گذشت و چهره زندگی آنها و روش معیشتی و معاشرتی آن‌ها از نظر تجملاتی در بستر این انقلاب در کنار خون شهدا به شکلی است که با انقلاب هماهنگی ندارد.
امام‌جمعه مشهد‌مقدس خاطرنشان کرد: این افراد نه فکر انقلابی و نه عمل انقلابی دارند برخی از مسئولان در فکر و رفتار و عملشان اصلا به شکل حججی نمی‌آید حتی بعضی اوقات جوانان انقلابی را به عنوان یک فرد تندرو می‌دانند.
آیت‌الله علم‌الهدی تأکید کرد: در این نظام یک طرف محسن حججی و شهدای رزمنده حرم هستند و یک طرف دیگری است فردی است که تفریحات تابستانی دخترش را از جیب بیت‌المال پرداخت کرده و یک نخبه سیاسی نیز می‌گوید که اینها ذخیره انقلاب هستند این حرف چه معنی می‌دهد یعنی شهید حججی ذخیره انقلاب نیست اما این‌ها هستند؟
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: ما در پیمودن مسیر انقلاب با چالش‌های زیادی روبه‌رو هستیم و مردم ما باید مقابله کنند و این کار را دارند می‌کنند و دلیل آن هم مدافعان حرم است.
آیت‌الله علم‌الهدی تأکید کرد: در تشخیص مصلحت نظام باید مصلحت انقلاب در نظر گرفته شود و اگر بنا است یک روزی مراوده خارجی براساس مصلحت معیشتی و برخلاف مصلحت انقلاب باشد نباید به آن تن داد.
 
آیت‌الله خزعلی در فتنه 88 موضع روشنی علیه فتنه گران داشت 
 
به گزارش صبح توس همچنین حجت‌الاسلام علی ناهیدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان خلیل‌آباد با اشاره به سالروز وفات مرحوم آیت‌الله خزعلی، اظهار داشت: آیت‌الله خزعلی از بزرگان انقلاب شکوهمند اسلامی و همراه همیشگی امام و رهبری بود.
وی بابیان اینکه آیت‌الله خزعلی زحمات زیادی را برای نظام و انقلاب کشیده است، خاطرنشان کرد: این مجاهد خستگی‌ناپذیر از مبارزان و یادگاران صدیق نظام و یار صدیق رهبری بود.
خطیب جمعه خلیل‌آباد با اشاره به مواضع این مرحوم در فتنه 88، تصریح کرد: آیت‌الله خزعلی در فتنه 88 مواضع روشنی علیه فتنه گران داشت به‌طوری‌که حتی از پسر خود که درراه فتنه گران بود اعلام برائت کرد و این نشان‌دهنده اهمیت حفظ نظام و انقلاب، خون شهدا و رهبری برای آن مرحوم بود.
 
کرامت انسانی از ماندگارترین پیام‌های عاشورا است
وی در ادامه با اشاره به اینکه در آستانه فرارسیدن ماه محرم قرار داریم، اذعان کرد: محرم در فرهنگ اسلامی یک تاریخ زنده و انقلاب خونین و تاریخ‌ساز به شمار می‌رود و این تاریخ همچنان در حال تکرار است به شرطی که جامعه بشری بتواند از این تاریخ درس‌های موردنیاز را بگیرد.
ناهیدی بابیان اینکه محرم یک مظلومیت آشکار بود که در آن، خون خدا به دست بدترین بندگان بر زمین ریخته شد، عنوان کرد: در این ماه بود که مسلمانان، نهضت شکوهمند اسلامی را به اوج خود رساندند و به‌خصوص در تاسوعا و عاشورا لرزه بر اندام طاغوتیان انداختند.
وی با تأکید بر اینکه عاشورا درس‌های فراوانی دارد، بیان کرد: کرامت انسانی ازجمله ماندگارترین پیام‌های عاشوراست که برای تمام مسلمانان آموزنده است.
 
در مراسم عزاداری امام حسین (ع) باید به اصل پیام عاشورا پرداخته شود
امام‌جمعه خلیل‌آباد امید به آینده روشن، سازش‌ناپذیری و تسلیم بودن در برابر امر پروردگار متعال را از ویژگی‌های قیام امام حسین (ع) برشمرد و تأکید کرد: مراسم عزاداری امام حسین (ع) فرصت بسیار ارزشمندی برای بیان مسائل اعتقادی و ارزشی و آشنایی مردم با این ارزش‌ها توسط واعظان، خطیبان و عالمان است.
وی بابیان اینکه دست‌اندرکاران برگزاری مراسمات عزاداری باید توجه ویژه‌ای به اصل پیام عاشورا دارا باشند، ابراز کرد: به آن میزان که به ابزارهای مراسم عزاداری امام حسین (ع) توجه می‌شود به اصل پیام عاشورا توجه نمی‌شود.
ناهیدی با تأکید بر اینکه هیئت‌های مذهبی باید اصل پیام عاشورا را به‌طور سازمان‌دهی شده ارائه دهند، افزود: افزایش نوآوری، محتوا، بهداشت و مسائل ایمنی در برگزاری مراسمات عزاداری بسیار حائز اهمیت است تا این‌گونه مراس

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید