هر روز!
هر روز!

شهر زرقان سینما ندارد : شهر زرقان سینما ندارد

شهر زرقان سینما ندارد : شهر زرقان سینما ندارد

شهر زرقان سینما ندارد
: شهر زرقان سینما ندارد
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از زرقونیا ؛ فاقد تردید امروز سینما به یک صنعت فرهنگی و اثر گذار تبدیل شده است ، صنعتی کارآمد و ضروری برای جامعه ، که جزئی از شاخصه رشد فرهنگی نیز محسوب می شود و علاوه بر آن در صورت مدیرت درست و هوشمندانه می تواند در جهت ترویج فرهنگ غنی ایرانی – اسلامی نثش ممتازی داشته باشد.
به گزارش : سینما هنری است که به راحتی می تواند جوانان را جذب و اقات فراغت آنان را به شکل مناسب پر نماید و این حوزه اثر گذار در صورت نظارت و حمایت مسؤولان مربوط ، می تواند علاوه برکارکرد تفریحی ، غنی سازی اوقات فراغت ، کارکردی تربیتی ، فرهنگی و اجتماعی نیز داشته باشد.
در شهری که قدمت فرهنگی اش در تاریخ ماندگار است،این حق مردم یک شهر فرهنگی و اصیل نیست که سینما نداشته باشند و جوانانش برای دیدن فیلمهای مختلف به مرکز استان سفر کنند.
اما با وجود این خلاء ، در این میان مسؤولان سپاه و بسیج مردمی ،تا کنون توانسته اند فیلمهای سینمایی با مضامین انقلابی و مذهبی را در شهر اکران نمایند و این امر موجب استقبال عموم مردم و علاقه مندان به اکران فیلم سینمایی در شهر شده است .
 
یکی از برنامه‌های مهم حوزه هنری کشور توسعه و احداث سالن‌های سینما در شهرهایی است که از داشتن سینما محروم هستند و در صورت همکاری مسئولان استانی و شهری این مهم می‌تواند در زرقان نیز اجرایی شود.
 
وجود اماکن فرهنگی و هنری نیاز هر جامعه‌ای است تا شهروندان آن جامعه بتوانند در آن فضا به رشد و پرورش استعدادها و توانمندی‌های فرهنگی خود بپردازند، ایجاد این بسترها یکی از مهم‌ترین وظایف مسئولان استانی و شهری است.
 
اعضای نوین شورای شهر زرقان به‌طور رسمی آغاز به کار کرده‌اند و حالا همه چشم‌ها به شورای پنجم است که آیا می‌تواند معضلات فرهنگی شهری را حل کند و یا اینکه انبوه مشکلات اجتماعی و فرهنگی این شهر روی‌هم تلنبار می‌شوند.
 
وجود سینما و دیگر اماکن فرهنگی یکی از شاخصه‌های رشد و توسعه فرهنگی هر جامعه‌ای است و در این بین که دغدغه رهبر معظم انقلاب دغدغه فرهنگی است چه خوب است که این مهم را توجه و دقت نماییم و برایش برنامه ریزی کنیم .

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید