هر روز!
هر روز!

شیر خشک و تفاوت آن با شیر مادر شیر خشک

شیر خشک و تفاوت آن با شیر مادر شیر خشک

شیر خشک و تفاوت آن با شیر مادر
شیر خشک و تفاوت آن با شیر مادر
شیر توسط زنان پس از زایمان ازغده های شیری پستان ترشح می شود و به عنوان غذای یک نوزاد تازه متولد شده ، شامل تمام مواد مغذی مورد نیاز نوزاد است . در نتیجه شیر انسان بهترین برای همه نوزادان است . سازمان بهداشت جهانی توصیه می کند که در 6 ماه اول نوزادان تنها با شیر مادر تغذیه شوند تا به رشد و نمود مطلوب خود برسند و پس ازآن تا سن 2 سالگی یا بیش تر در کنار شیر مادر ، مکمل های غذایی نیز به آنها داده شود.
با این حال شرایطی وجود دارد که مادر نمیخواهد یا نمیتواند به نوزاد شیر دهد . در این گونه مواقع جایگزینی برای شیر مادرلازم است.
در برخی موارد تغذیه با شیر مادر منع دارد:
کمیسیون بین المللی غذای codex ، فرمولاسیون غذای   نوزاد را به عنوان یک جایگزین شیر  مادر تعریف می کند که به تنهایی تمامی نیازهای تغذیه ای شیرخواران را از بدو تولد تا معرفی تغذیه تکمیلی برآورده میکند.
سازمان غذا و داروFDA ) ) فرمولاسیون غذای نوزاد را به عنوان یک ماده غذایی مشابه شیرانسان که میتواند به عنوان جانشین شیر مادر یا به صورت مکمل در کنار شیر مادر مورد استفاده نوزاد قرار گیرد، تعریف می کند.
تاریخچه غذای نوزاد
اولین فرمولاسیون غذا  را برای شیر خواران یک متخصص اطفال آمریکایی به نام توماس مورگان در سال 1890 تولید کرد . او معتقد بود که شیر انسان باید یک  استاندارد مواد مغذی مورد نیاز برای هر نوزاد  باشد.
ایده ایی شکل گرفت که مطرح می کرد  شیرخشک  برای نوزاد مناسب تر خواهد شد اگر ترکیبات شیمیایی آن مشابه شیر انسان شود.
 در گذشته غذای نوزاد  در خانه  با شیر ، خامه ، قند شیر ، ابلیمو و آب جوش آماده میشد. با این حال این روش برای استفاده قدری پیچیده بود ، و بعد از سال 1910 به سرعت با  روش آماده سازی آسان ،غذای نوزاد خشک شده جایگزین مورد قبل شد
با پیشرفت علم پس از گذشت حدود یک قرن، مواد بیشتر و بیش تری به شیر خشک  اضافه شد, مانند: روغن های گیاهی به جای خامه ، تنظیم نسبت کازئین به whey-pro ,افزودن PUFA و ... امروزه  فرمولاسیون غذای  شیرخوار به شکل مناسبی نیازهای تغذیه ای شیرخوار را فراهم می کند.در سالهای اخیر پیشرفت های قابل توجهی در ساخت فرمولاسیون غذای  نوزاد با حداکثر شباهت ممکن به ترکیب شیر مادر صورت گرفته است.
مواد مغذی که وجود آنها در غذای نوزاد ضروری می باشد:
1.پروتئین
منابع پروتئین  در شیر خشک
در حال حاضر سه منبع برای  ساخت شیر خشک  استفاده می شود :
پروتئین شیر گاو
در حال حاضر در فرمولاسیون غذای نوزاد که  بر پایه پروتئین  شیر گاوباشد ، مقدار whey – pro  غالب است ، که به این معنی است که نسبت whey pro  : کازئین     40:60    است . همانند نسبت whey – pro به کازئین در شیر مادر که در معده نوزاد تشکیل لخته نرم می دهد .
همچنین برخی از شیر خشک ها  براساس پروتئین های هیدرولیز شده هستند . که اغلب به منظور کاهش واکنشهای آلرژیک در نوزادانی که از عدم تحمل  پروتئین  رژیم غذایی رنج می برند تهیه می شود.
 یک مطالعه نشان می دهد که تغذیه باشیر مادر در 6-4 ماه پس از تولد میتواند بروز تظاهرات آلرژیک را به مقدار قابل توجهی کاهش دهد. شیر خشک های با پروتئین  هیدرولیز شده امکان بهبود سریع سیستم گوارش نوزادان زودرس را  فراهم میکند.
آلرژی به شیر گاو
آلرژی به شیر گاو ممکن است در اثر خوردن خود شیر گاو ایجاد شود یا در اثر مصرف شیر خشک که از شیر گاو تهیه شده باشد و یا در اثر استفاده از شیر مادر در نوزادان شیر مادر خوار ایجاد شود که در مورد آخر با مصرف شیرگاو یا سایر محصولات گاوی توسط مادر پروتئین حساسیت زا در شیر مادر ترشح شده و توسط شیرخوار خورده می شود.
از آنجایی که شیر اولین ماده غذایی است که کودکان مصرف می کنند، شایع ترین و زودرس ترین پروتئینی که در کودکان ایجاد حساسیت غذایی می کند، پروتئین شیر گاو است. در واقع در این زمان هنوز سدهای مخاطی ایمنولوژی در دستگاه گوارش کودک ایجاد نشده و بعضی کودکان نسبت به این پروتئین ها واکنش نشان می دهند.اما همه کودکان چنین حساسیتی ندارند. معمولا کودکانی که سیستم ایمنی حساس تر و یا مشکل داری دارند به این نوع آلرژی مبتلا می شوند. مثلا این حساسیت در نوزادان نارس شیوع بیشتری دارد.طبق آمارهای جهانی حدود 6 تا 8 درصد نوزادانی که متولد می شوند حساسیت غذایی دارند و از این میان 4 درصد به پروتئین گاوی حساس هستند. معمولا مشکل این کودکان گذرا است و تا 3 سالگی و یا حداکثر 5 سالگی برطرف می شود چون هم با افزایش سن آن سدهای ایمنولوژی شکل می گیرند و هم طبق پدیده تحمل (تلورانس) اگر فردی دائم با مقادیر کم ماده آلرژن در تماس باشد پس از مدتی واکنش بدن به آن ماده از میان می رود.
در مورد این کودکان هم به تدریج این مواد غذایی به مقدار بسیار کم به رژیم غذایی شان اضافه می شود تا کم کم نسبت به آن ماده واکنشی نشان ندهند. اما گروه کمی هم هستند که تا بزرگسالی با این حساسیت دست به گریبانند.
علایم بالینی حساسیت به پروتئین شیرگاو
حساسیت به پروتئین شیرگاو طیف وسیعی از علایم بالینی را در بر می گیرد ممکن است علایم خفیف داشته باشد مانند:
بتالاکتوگلوبین
بتالاکتوگلوبولین whey protein  شیر گاو است و تقریبا ازکل محتوای whey protein   شیر گاو %10 را شامل می شود . در شیر انسان این پروتئین وجود ندارد .بتا لاکتوگلوبولین مدت طولانی است که به عنوان آلرژن اصلی شیر گاو در نظر گرفته می شود این پروتئین منبع اصلی آمینو اسیدهای منشعب در whey protein  است و برای متابولیسم ماهیچه ها مهم است.
دانشمندان با استفاده از مهندسی ژنیک موفق به تولید گوساله ای شده اند که بتا لاکتوگلوبولین را تولید نمیکند البته رسیدن به مرحله ی تولید گسترده تجاری به نظر می رسد زمان زیادی طول بکشد.
بهت

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید