هر روز!
هر روز!

شیطان پرستی (شیطان پرستی چیست؟) +نمادها و مراسم ها شیطان

شیطان پرستی (شیطان پرستی چیست؟) +نمادها و مراسم ها شیطان

شیطان پرستی (شیطان پرستی چیست؟) +نمادها و مراسم ها
شیطان پرستی (شیطان پرستی چیست؟) +نمادها و مراسم ها : شیطان پرستی (شیطان پرستی چیست؟) +نمادها و مراسم ها
: شیطان پرستی (شیطان پرستی چیست؟) +نمادها و مراسم ها
: تعریف شیطان پرستی:
به گزارش : شیطان پرستی به معنی پرستش شیطان به عنوان قدرتی فوق العاده قوی و بسیار قوی تر و موثرتر از نیروهای خوب دنیوی همچون خدا است. در شیطان پرستی، شیطان به عنوان نماد قدرت و حاکمیت بر روی زمین، قدرتی به عنوان برترین قدرت دو جهان مورد توجه و پرستش قرار دارد و این دنیایی را که به عنوان دوزخ برشمرده می شود را قانونمند می کند. البته این تعریف بیشتر درباره نحله های سنتی شیطان پرست صادق است. در یک تعریف عام تر شیطان پرستی، پرستش قدرت پلیدی است.
طبق یک دسته بندی دیگر دو تعریف برای گروه های شیطان پرستی ارائه شده است:
تعریف اول: هر گروهی که شیطان را به عنوان خدا قبول داشته باشد و آن را عبادت کند، که معمولاً از آن به عنوان الهه سیاه نیز یاد می کنند.
تعریف دوم: این تعریف معمولاً توسط بنیادگرایان مسیحی مورد استفاده قرار می گیرد. طبق این تعریف گروه هایی که از دین مسیحیت تبعیت نکرده و یا عیسی علیه السلام را با خصوصیاتی که در دین مسیح تعریف شده است، قبول ندارند شیطان پرست نامیده می شوند. (جامعه شناسی شیطان پرستی، مریم سعادتی، پایگاه اینترنتی جامعه شناسی ایران)
دیرینه تاریخی شیطان پرستی:
با توجه به تحلیل ها و تعریف های گوناگونی که از شیطان پرستی می شود و همچنین تئوری هایی که در زمینه منشا ظهور آن وجود دارد، پژوهشگران مختلف نقطه آغاز گوناگونی را برای این جریان در نظر می گیرند.
طبق یکی از این تحلیل ها در زمان های قدیم انسان ها در برابر هر چیزی که قدرت مقابله با آن را نداشتند و از درک آن عاجز بودند، تسلیم می شدند و سجده می کردند. شیطان پرستی قدیمی بر اساس سنت هـای خداپرستــی و شیطان پرستی واقع نشده است و نمی تواند این گونه باشد لذا آنها برای این که در مقابل قدرتی بزرگ سجده کنند و مسلما این قدرت در شب از عظمت مخصوصی برخوردار بوده است به ستایش و پرستش موجودی فوق طبیعی و دهشتناک که قدرت فوق العاده ای دارد می پرداختند که مبدا شیطان پرستی قدیمی را به وجود آورد.
عده ای دیگر معتقدند که شیطان پرستی رهاورد قرون وسطی در غرب است و به نوعی واکنش انسان غربی مستاصل از سخت گیری های کلیسا به دینداری است.
دیدگاه سومی که شیطان پرستی را صرفا با نمود و ظهور امروزی آن تعریف کرده، معتقد است که شیطان پرستی را برخی عناصر فاسدالاخلاق با اتکا به گرایش های توراتی و پروتستانی به صورت مخفیانه در سال های آغازین قرن بیستم و با ویژگی هایی همچون گناه گرایی، قتل، تجاوزات جنسی، هدم اصول اخلاقی، بی توجهی به دیدگاه های توحیدی و… پایه گذاری کردند. (نحوه ورود و شکل گیری گروه های شیطان پرستی در ایران (1)، خبرگزاری فارس، 11/10/1386)
شیطان پرستی نوین:
با توجه به این که مقصود ما از طرح بحث شیطان پرستی آشنایی با جریان نوظهور انحراف جوانان از رهگذر افزایش ارتباطات ما با دنیای غربی بویژه امریکایی است، لذا بررسی شیطان پرستی مدرن (نوین) هدف این مقاله است.
طبق یک بررسی شیطان پرستی نوین در انگلستان به وجود آمد که البته زیاد نیز تعجب برانگیز نیست؛ زیرا انگلیس یکی از کشورهایی است که جادوگران بسیاری داشته است. (جامعه شناسی شیطان پرستی، مریم سعادتی، پایگاه اینترنتی جامعه شناسی ایران)
ماجرا از این قرار است که در اوائل قرن نوزدهم بعضی از اشراف انگلستان ـ که عضو گروه فراماسونری Ordo Temple Orientis بودند ـ به رهبری سر فرانسیس داشود، گروه شیطان پرستان به نام باشگاه آتش جهنم را در شهر لندن تأسیس نمودند و از اوائل قرن نوزدهم شهر لندن مرکز شیطان پرستان در اروپا گردید. استفاده از مواد مخدر و انجام مراسم مبتذل جنسی، فعالیت اصلی این گروه های شیطان پرست را تشکیل می داد. (وبلاگ مجاهد مجازی، مقاله شیطان پرستی، نوشته مهندس مهدی حق وردی طاقانکی)
شیطان پرستی نوین بر خلاف شیطان پرستی کهن اعتقادی به وجود شیطان خارجی ندارد، بلکه شیطان را در طبیعت و در وجود هر انسانی می داند و این باطن هر کسی است که شیطان در آن وجود دارد. مراسم شیطان پرستی جدید مراسمی برای دعوت از شیطان باطنی و حس اهریمنی درونی است که با اعمال جنسی آرام و ارضا می شود. آنها جسم پرست هستند و اعتقاد دارند هر آنچه که وجود دارد مدیون آلت تناسلی آدمی است. دیگر اینکه انسان باید کامل ترین لذت جسمانی و جنسی را در این دنیا ببرد. آنها معتقدند که روح کسی که در دنیا لذت جسمانی لازم را نبرده است بعد از مرگ به این دنیا برمی گردد و لذت جنسی خود را کامل می کند. در مراسم شیطان پرستی جدید مخلوطی از اسپرم به همراه ادرار به عنوان آب مقدس بر روی حاضرین پاشیده می شود. (همانند آب مقدس در مراسم عشای ربانی مسیحیت)(جامعه شناسی شیطان پرستی، مریم سعادتی، پایگاه اینترنتی جامعه شناسی ایران)
اما عموما نقطه عطف گسترش شیطان پرستی نوین را به آغاز فعالیت رسمی این فرقه در آمریکا به سال 1960 برمی گردانند. نکته ضروری و قابل توجه در این مقطع نقش قابل توجه یک مامور شناخته شده سازمان مرکزی جاسوسی آمریکا در شکل گیری جریان مذکور است که در ادامه به آن اشاره خواهد شد.
انواع شیطان پرستی از نظر ایدئولوژی:
شیطان پرستی فلسفی:
این شاخه از شیطان پرستی را به طور غیر رسمی منتسب به آنتوان لاوی می دانند. در نظر شیطان پرستان فلسفی، محور و مرکزیت عالم هستی، خود انسان است، و بزرگ ترین آرزو و شرط رستگاری این نوع از شیطان پرستان برتری و ترفیع ایشان نسبت به دیگران است. شیطان پرستان فلسفی عموماً خدایی برای پرستش قائل نیستند و به زندگی غیرمادی بعد از مرگ نیز عقیده ای ندارند. البته زندگی این گروه از شیطان پرستان عاری از مسائل ماورایی و معنوی نیست. در

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید