هر روز!
هر روز!

شیوه نگهداری نوارهای قند سنج شیوه نگهداری نوارهای قند سنج

شیوه نگهداری نوارهای قند سنج شیوه نگهداری نوارهای قند سنج

شیوه نگهداری نوارهای قند سنج
شیوه نگهداری نوارهای قند سنج : شیوه نگهداری نوارهای قند سنج اگر در منزل قند خون خود را اندازه گیری میکنید باید به شیوه نگهداری از آن توجه کنید و بدانید از این نوارها چگونه  نگهداری کنید درغیر اینصورت مشکلات زیادی را بوجود می آورند
: شیوه نگهداری نوارهای قند سنج
به گزارش بنا بر گزارش آژانس تنظیم مقررات داروها و محصولات بهداشتی MHRA)( ذخیره سازی  نوارهای تست قند خون درشرایط  ناصحیح  می تواند به خوانش بالا و نادرست قند خون منجر شود.
در این گزارش  که بروی  ذخیره سازی و نگهداری از نوارهای قند سنج گلوکومن سنسورLXتمرکز دارد، مشخص گردید نوارها باید در ویال اصلی نگهداری شوند و چنانچه در محیطی با رطوبت بالا زندگی  می کنید  بلافاصله  پس از برداشتن یک  نوار درب ویال را محکم  ببندید. بطور کلی نگهداری نوارهای قند خون در محیط های مرطوب توصیه نمی شود. نوارها باید در دمای  اتاق نگهداری  شوند و نباید در یخچال یا محیط  مرطوب یا در نور مستقیم خورشید قرار گیرند. همه ی این عوامل می تواند  نوارهای قندسنج را غیر قابل استفاده  نماید. نوارهای آسیب دیده نباید برای اندازه گیری قند خون استفاده  شوند هر گونه کثیفی یا آلودگی با غذا یا  مایعات به نوارها آسیب می زند.
نگهداری نامناسب از نوارهای قند سنج می تواند به خوانش ناصحیح و بالا  “false highs”منجر شود خطر این خوانش بالا بسیار قابل توجه است زیرا برای افراد مبتلا به دیابت نوع 1 می تواند منجر به  تزریق بیشترانسولین(بیش از نیاز واقعی بیمار) و برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 به استفاده ی بیشتر از داروهای خوراکی  پایین آورنده ی گلوکز منجر گردد.
 آژانس MHRAتوصیه می کند کاربران درصورت مواجهه با هر گونه مشکلی با این نوارها در پلت فرمی که برای ارائه ی بازخورد کاربران درمورد دستگاه های پزشکی فراهم شده است کارت زرد  را انتخاب کنند.
 مدیر تجهیزات پزشکی آژانس MHRAمی گوید: افراد دیابتی باید به درستی از ویالهای حاوی نوارهای  قند سنج بر اساس دستورالعمل  استفاده،  نگهداری  کنند و درموقع خرید، به بسته  بودن جعبه توجه نمایند و در صورت  مشاهده ی هر گونه مشکلی از طریق طرح کارت زرد در پلت فرم آژانس، مسئولین را از  این موارد آگاه نمایند.
منبع : http://diabetestma.org
منبع : دکتر سلام

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید