هر روز!
هر روز!

صــاف کردن موها صــاف کردن موها : صــاف کردن موها

صــاف کردن موها صــاف کردن موها : صــاف کردن موها

صــاف کردن موها
صــاف کردن موها : صــاف کردن موها
: صــاف کردن موها
: همیشه داشتن موهای صاف برای خیلی از خانمها یک آرزو بوده است و روشهای گوناگونی را آزمایش کرده اند ٬صاف کردن مو به دو روش دائم و غیر دائم صورت می گیرد. روش دائم با یکسری  محصولات از برندهای مختلف صورت می گیرد و غیر دائم با سشوار و اتو مو انجام می گیرد. برای انجام یک اتوی موی مناسب ودرست اول شما به یک اتوی خوب احتیاج دارید. اگر شما موی نازک و کمپشت دارید نیاز ندارد که اتویی با حرارت بالا داشته باشید ٬اگر شما دارای موی ضخیم و پرپشت دارید باید با حرارت بالا موهای خود را اتو کنید. ۱-  برای صــاف کردن موهابتدا باید موها را شستشو داد ، سعی کنید از یک شامپوی معمولی استفاده کنید .
به گزارش : ۲- سپس با محلول نرم کننده٬ سر را ماساز دهید واگر از ماسک ها ی مو استفاده کنید ٬ کار صــاف کردن موهااحتر انجام می گیرد ٬چون ماسک ها خاصیت صاف کنندگی را در کنار تقویت کردن مو دارند.
۳- سپس خوب موها را خشک کنید ، این کار را می توانید با یک حوله یا دستمال خشک انجام دهید .
۴-  برای صاف کردن موها ابتدا باید آن را براشینگ (سشوار) کرد برای این منظور، آنها را به چند تکه تقسیم کنید و به ترتیب به سشوارکردن موها بپردازید ، موها را به طرف بالا نگه داشته تا ناحیه گردن و صورت از صدمه ناشی از گرمای دستگاه سشوار محافظت شود ، هیچ گاه سعی نکنید که با حرارت زیاد دستگاه کار را سریع به اتمام برسانید ، حرارت زیاد دستگاه به موهای شما صدمه وارد می کند و آنها را شکننده می کند . از موهای ناحیه پشت گردن و دو طرف صورت شروع کنید ، سپس موها را به دور برس بپیچید و در حالی که موها را با برس می کشید آن را صاف کنید . برس را به طور عمود قرار دهید این کار به هدایت هوای دستگاه کمک می کند .
بعد پایان کار چند لحظه ای صبر کنید و سپس با هوای سرد سشوار موهای خود را شانه کنید تا حالت صافی مو حفظ شود ،  در پایان می توانید برای ثابت نگه داشتن حالت مو از یک مواد حالت دهنده استفاده کنید ، اما در استفاده از این مواد حتما دقت کنید ، مصرف زیاد این مواد در دراز مدت باعث مو خوره و نازکی تارهای مو می شود.
۵- اتو را به برق زده و بعد از مکث ۱۰ دقیقه ای که اتو کاملا داغ شد، مو ها را تقسیم بندی کرده و لایه به لایه ، موها را ا تو می کشیم.
اگر موهای خیلی فر یا وزی دارید، برای اتو کشیدن، لایه های باریک و نازکی از موها را بردارید، اتو کشیدن موها از ریشه، به موها آسیب جدی رسانده و باعث ریزش آن ها     ,خواهد شد. پس با فاصله از ریشه ی موها، آنها را اتو کنید
در هیچ کجا توقف نکنید. و اگر لازم شد این کار را سه دفعه تکرار کنید. در هر دفعه چون مو خیلی داغ میشود و میتواند دست شما را بسوزاند ا ز شانه خود استفاده کنید تا مو را صاف کنید.
۶- در آخر از کریستا ل یا اسپری هایی که مخصوص همین کار تعبیه شده ،استفاده کنید.
نکته :
۱- بهتر است هنگامی که موهایتان را به تازگی شسته اید و تمیز کرده اید، از اتوی مو برای حالت دادن و صــاف کردن موهاان استفاده کنید. وقتی موهایتان چرب است و چند روزی است حمام نرفته اید، اگر از اتوی مو استفاده کنید، این چربی ها و آلودگی با .حرارت اتو به خورد موهایتان می روند و موهایتان آسیب می بینند
۲- قبل از سشوار یا اتو کشیدن می توانید از محلول یا اسپری هایی که از آسیب رساندن به موها در هنگام سشوار یا اتو کشیدن محافظت می کند، استفاده کنید ، این مواد روی موهای خیس زده می شود.
۳- برای موهایی که خیلی فر هستند و در حین قرار گرفتن با رطوبت ، فر و وز می شوند هم  اسپری هایی از برند های مختلف وجود دارد که  بر روی آنها عبارت anti-frizz  یا  humidity-resistant hair care products  درج شده است استفاده کنید . این محصولات حاوی  سلیسیوم (Silicon) هستند و به شما در نگهداری و داشتن موهای شفاف  که در مقابل رطوبت مقاوم شده اند کمک می کند . می توانید  قبل از سشوار کشیدن روی موهای خیس استفاده کنید.
۴- زمان مکث اتو روی موها ، بستگی به جنس مو دارد، اتو را نباید روی مو نگه داشت ، باید اتو را با حرکات آهسته بر روی موها کشید .همین طور تعداد تکرار اتو کردن مو هم بسته به جنس مو و هدف اصلی فرد می باشد، در هر مرحله موهایتان را چک کنید، ببینید آیا به نتیجه مطلوبتان رسیده یا نه.
زیبــا شــــــــو دات کام

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید