هر روز!
هر روز!

طراحی سالن تنیس در آکواریوم طراحی سالن تنیس در آکواریوم

طراحی سالن تنیس در آکواریوم 
 طراحی سالن تنیس در آکواریوم

طراحی سالن تنیس در آکواریوم
طراحی سالن تنیس در آکواریوم
  به نقل از مدآنلاین : گروه معماری لهستانی 8+8 کانسپتی بر اساس طراحی یک ورزشگاه تنیس، با سقفی گسترده از آکواریوم را در سواحل دبی منتشر کرده است. سقف شیشه ای مجموعه عنوان کننده زندگی و حیاط دریایی در یک مکان پرتحرک است. البته این طرح افراطی از لحاظ مهندسی و فنی لازم است مورد نظرسنجی و بحث قرار گیرد. با توجه به چالش ها برای تولید ورقه های شیشه ای عظیم با دهانه های بزرگ و پوشش کل زمین تنیس، تحمل تنش موجود و مقاومت چنین سقفی،  ساخت چنین سقفی از نظر سازه ای بعید به نظر می رسد. همچنین شکست نور یکی دیگر از مشکلات طراحی چنین فضایی به شمار می رود.

 گروه معماری آرل  به نقل از دیلی میل، نوشت: یکی از راه حل های اصلی ایجاد حیاط، تعبیه مرجان و جلبلگ دریایی در چنین محیطی بوده، اما همین مسئله با مشکلات زیادی همراه بوده است. ایجاد گیاهان دریایی در کف آکواریوم به دلیل نیاز مبرم به نور در سقف برای زمین تنیس، از دلایل اصلی اجرایی نبودن این طرح به شمار می رود. همچنین تاسیسات پرهزینه و نگهداری بسیار سخت، از دیگر دلایل اجرایی نشدن این طرح به شمار می رود. 
  این پروژه از نمونه های بارز یک طرح رویایی و زیباست که متأسفانه اجرای آن در حال حاضر تا حدودی غیرممکن به نظر می رسد. البته کارفرمایان کشور عربی در چند سال گذشته پروژه های عظیم و عجیبی را در کشورهای خود اجرا کرده اند، و صرفاً ایجاد فضاهایی که دلخواه آنها باشد، دور از دسترس نیست.
   

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید